Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mantar Hastalığı mı? kireç mi?

benim bildiğim yok sadece kabuğu beyazlaşmaya başlamıştı fotoğrafta attığım gibiydi hep sonra kabuğunu döktü bu kabukları çıkardı biz kabuğunda bi hastalık var zannetmiştik ilk başka çünkü büyümeye başladığından beri kabuğu hep beyazdı başka bir hastalığı hiç olmadı. tamam dediğiniz mamaları alıcam teşekkür ederim

ben sabah iki tane yem akşam 5 tane gammarus atıyordum böyle devam mı edeyim? yem miktarını çıkartayım mı?

Stick yemi 2,5-3 adet gibi deneyin. Zorlanırsa eskisi gibi yapın gammarusun içi boş onu 6-7 adet gibi denersiniz.

merhaba, kaplumbağam son verdiğiniz yemden sonra büyüdü akvaryumunu genişlettim. hala dediğiniz gibi yem atmaya devam ediyorum. raffy p yemden sabahları üç tane akşam da gammarus atıyorum. eni 7cm boyu 6,30cme ulaştı. Hava motoru aldım akvaryumu büyüttüğüm için içine takmak istiyorum. uygun mudur takabilir miyim? ve yemlerin sayısını yükselteyim mi?
IMG_3336.jpeg
IMG_3337.jpeg
IMG_2877.jpeg

4 adete çıkarın. 7 cm kabuk boyuna gelince 5 adet olsun. Gammarus 10-12 arası.

Ek olarak tetra reptomin yada ahm turtle sticks yemlerinden birini, bir de tropical biorept W yemi alın.

tamamdır teşekkür ederim yeni alacağım yemlerden sabah veya akşam kaç tane atacağım? motor takmamda bir sakınca var mı?

Yemleri RaffyP yeme göre oranlayın. Her öğün tek çeşit yem olacak karıştırmayın yem seçer.

Motor derken filtre ise kullanacaksınız. Hava veren model alın.

Hava taşı kullanmayın kemiriyorlar.

Geri