Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Plexiglass kuru alan ve kapluşumun yeni mekanı...

RE: Plexiglass(Akrilik Levha)ile kuru alan ve kapluşumun yeni mekanı...

Mükemmel olmuş,bende çim yapmaya karar verdim. :) Akvaryumdan mı yoksa fotoğrafların güzelliğinden mi bilmiyorum Çok hoş görünüyor .

Bu çim halıyı nereden aldınız aradım bulamadım.Nerelerde satılır acaba ?

Praktiker gibi alışveriş yerleri veya halıcılarda bulabilirsin. Başka nerelerde vardır bilmiyorum.

Çok güzel bir kuru alan yapmışsınız kaplumbağanız da çok şirin güle güle kullansın :D

Pasif' Alıntı:
Bu çim halıyı nereden aldınız aradım bulamadım.Nerelerde satılır acaba ?

Ben Bursa'da çancılar da ÇELİK BRANDA adında bir dükkandan aldım.Bu tarz yerlere bakabilirsin branda muşamba vb. ürün satan dükkanlarda var veya koçtaş gibi büyük yapı marketlerde bulabilirsin. ;)

Teşekkürler. Migrosa falan bakmıştım fakat bulamamıştım.Koçtaşa da bir gideyim :)

Koçtaş yerine daha küçük mekanlarda bulabilirsin. Hem daha ucuza almış olursun.
Küçük bir araştırma yapmanı tavsiye ederim ben.

Cvp: Plexiglass(Akrilik Levha)ile kuru alan ve kapluşumun yeni mekanı...

o vantuzları ne tür yerlerden temin edebilirim acaba ?

Hepsi bir milyoncular ya da züccaciyecilerde bulunabilir.

Çok güzel bi akvaryum yaaa da ben bu vaktuzları kuru alana sabirleyemiyorum :D nasıl vasıl vantuz kullanıyorsunz?

Çok hoş gerçekten

çim halıdan bulamıyorum parça olarak nerden buldunuz acaba

EMRE1991' Alıntı:
çim halıdan bulamıyorum parça olarak nerden buldunuz acaba

Biraz araştırırsan bulabilirsin, bahçe malz. satan dükkanlarda olabilir tabi parça olarak vermeyebilirler metre hesabı kesilerek verilebilir birçok yerde. Benim aldığım yerde artık parça kalmıştı onu satın aldım. Bu arada uzun zaman geçti bu sistemi yapalı artık büyüdü baya bi ara çimlerin üst kısmından yemişti baya :) ufak bi tadilatla o kısmı yeniledim. Yavruyken ideal ama büyüyünce çimleri yeme gibi bi istekleri olabiliyor :) yinede hala kullanıyorum şu an sorun yok.

Cok güzel olmuş eline sağlık

Cvp: Plexiglass kuru alan ve kapluşumun yeni mekanı...

Bu gördüğünüz minik kaplumbağa yaklaşık 3 yıldır benimle, yakında son halini fotoğraflarını paylaşacağım, kocaman oldu artık kapluşumuz :)

ben google da güzel bişiler yapmak için araştırma yaparken senin kapluşların evi geldi. girdim bu sayfa açıldı. eski bi konu ama.bana ulaş bu sistemin aynısını istiyorum. yardımcı olursan sevınırım

pleksi pahalı bir üründür gizem trabzonda bulabilir misin bilmem ama tabelacılara bir bak derim gerçi onlar incesini kullanırlar. ben birleşik yapıda yani su üstü ve su altı tek parça olacak şekilde çift kademeli rampası olan 6 mm'lik için fiyat aldım 250 tl fiyat çektiler ama bu tip basit olduğu için hesaplıya çıkabilir.

cem' Alıntı:
pleksi pahalı bir üründür gizem trabzonda bulabilir misin bilmem ama tabelacılara bir bak derim gerçi onlar incesini kullanırlar. ben birleşik yapıda yani su üstü ve su altı tek parça olacak şekilde çift kademeli rampası olan 6 mm'lik için fiyat aldım 250 tl fiyat çektiler ama bu tip basit olduğu için hesaplıya çıkabilir.

HADİ ya ne yapayım zaten onu al bnu al nrdeyse 400 tl acemılıgımde gttı . barı hoş bı akvaryum ypayımda hep kullanayım :smile:

pretty' Alıntı:
cem' Alıntı:

HADİ ya ne yapayım zaten onu al bnu al nrdeyse 400 tl acemılıgımde gttı . barı hoş bı akvaryum ypayımda hep kullanayım :smile:

şuankı duzenmden memnun deglm. kapluşlarıma saray ıstıyorum tabırı caızse.arastırma ıcındeym akvrymumu buyutucem . dekor ıstyrm bu arkadasnkı gbı basıt ama hoş

pleksi ile uğraşanlar istanbul ve ankarada var. ama kargo dahil buna vereceğin para ile turtle bank alabilirsin. uzun vadeli düşünürsen en büyük boy uygun olur. yalnız exo terra'nın malı güzeldir. türkiyede bulabilir misin zor. daha kalitesiz olanı satılıyor.

Geri