Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Plexiglass kuru alan ve kapluşumun yeni mekanı...

Cvp: Plexiglass kuru alan ve kapluşumun yeni mekanı...

cem' Alıntı:
pleksi ile uğraşanlar istanbul ve ankarada var. ama kargo dahil buna vereceğin para ile turtle bank alabilirsin. uzun vadeli düşünürsen en büyük boy uygun olur. yalnız exo terra'nın malı güzeldir. türkiyede bulabilir misin zor. daha kalitesiz olanı satılıyor.

toplaşıp nasl dekor edeblrm fkır sunup guzel bı akvarym cıkarsanız bna super olurdu:$

kuru alan bölümünde el yapımı arkadaşların yaptıkları var. onları inceleyebilirsin. mesela bu çimenin altı kalitesiz petrol artığından yapılmadır. salınım yapma riski var sonuçta bahçe park vb. için kullanılan kalitesiz bir ürün.

Bir kere yapayım tam yapayım dersen özellikle akvaryumun minimum 250 lt hacimde ömürlük olmalı iki hayvan için. Yani 80*50*60 yada daha rahat olsun dersen en iyisi 100*50*60 mükemmel olur. Buna göre ısıtıcı ve fitreyi sana öneririz. Hayvanlar küçük olduğu için ilk başta iç filtre ile başlayıp masrafı kısabilirsin ama her zaman dış filtre iyidir. En kötü bir süre sonra dış filtreye bütçe ayırıp geçersin.

Eğer camcıya uygun fiyata yaptırırsan kuru alanıda benimkileri inceleyerek ona yaptırabilirsin. Böylece su hacmini maksimum kullanırsın. Cam kalınlığıda önemli bu arada ebatları belirlediğinde sana olması gereken cam kalınlığını söyleriz.

kuru alanı kendım yapamam. çok becerıksızımdır söylemesi ayıp :t65y:
baktım bikaç videoya. bı malzemeyı bulsam öbürünü bulamam .:whistling:
ben baya arastırıyorum akvaryum bı alsam zaten gerısı gelcek. inşallah uyguna gzl bşey bulurum . kuru alanıda sıze sorup ayarlarm. fltre ısıtıcı vs yonlendırırsınız benı . şöyle bomba bişi çıksın ortaya :$ şimdiden teşekkürler

Diğer konuya yazdığım gibi Gizem, Trabzon daki akvaryum ölçülerinide verki yakın bir sistem tasarlayalım. Böylece ısıtıcı ve filtreyi ikisinde de kullanırsın. Kuru alanıda hemen tasarlarız.

gizem kuru alanı cd'den yapmaktansa, küçük, akvaryum eni ölçüsünde leğen alıp bir kenarın ortasından iki yandan kesip öne eğersen o parçanın altını kesmeyeceksin. rampa olarak kullanırsın. leğen kenarlarına da vantuz taktın mı sana uzun süreli kuru alan çıkar.

Çok güzel tebrik ederim.

AEK' Alıntı:
Diğer konuya yazdığım gibi Gizem, Trabzon daki akvaryum ölçülerinide verki yakın bir sistem tasarlayalım. Böylece ısıtıcı ve filtreyi ikisinde de kullanırsın. Kuru alanıda hemen tasarlarız.

tamamdır. işimi görür bu bilgi sağol

Öncelikli bir konu vardı. Kuru alan ve ısıtması sanırım. Onu çözmeli hemen. Suyu yükseltip üst üste sağlam koyacağın daha uygun taşlar bul istersen. Yada Cem in dediği uygulamayı yap kolayca.

Cvp: RE: Plexiglass kuru alan ve kapluşumun yeni mekanı...

AEK' Alıntı:
Öncelikli bir konu vardı. Kuru alan ve ısıtması sanırım. Onu çözmeli hemen. Suyu yükseltip üst üste sağlam koyacağın daha uygun taşlar bul istersen. Yada Cem in dediği uygulamayı yap kolayca.

suyu yukselttm. fazladan kayam vardı. yuzuyorlar ama boğulup kalacak dye hıssedıyorum tuhaf bısey .şuan akvarym silis kum lamba eksık. filtre ve ısıtıcı cope gtmesın dye uygun ebatlarda bsı yaparız. benim şuankı akvarym 50 X 30 X 20

her ikisi de çöp olmaz dediğim gibi filtreyi kullanabilirsin ısıtıcı da küçük akvaryumda karantina akvaryumu niyetine elinde bulunmuş olur.

Filtrenin yetersizliğini yeni akvaryumdan sonra değerlendiririz ama bu ebatta akvaryumda kaplumbağa beslenmez. Akvaryumun hacmi 30 lt. Sen bunun en fazla 20 lt sini kullanabilirsin. Sana ömürlük olmasada 100 lt su hacmi gerekecekse ekipmanlarda yetersiz. Şimdiye kadar yaptığın masraftan daha aza sistem kurulur. Ama bu ebatta olan her iki akvaryumda uygunsuz. Yani akvaryum adedi iki olup ekipmanlar gider gelir. Başka çözüm yok. Hayvanlar koca yazı daracık yerde geçiremez.

akvaryumcuya sordm 50 cmlık akvarymu 50 tlye satıyo . kaç ltre edıyo . olmazsa dha bygnu alcam :/

cem' Alıntı:
gizem kuru alanı cd'den yapmaktansa, küçük, akvaryum eni ölçüsünde leğen alıp bir kenarın ortasından iki yandan kesip öne eğersen o parçanın altını kesmeyeceksin. rampa olarak kullanırsın. leğen kenarlarına da vantuz taktın mı sana uzun süreli kuru alan çıkar.

becerıksızım demıstım dedıgını denerım. bıde vantuzu nerden bulucam

vantuzu petshop ve 1 milyoncularda bulabilirsin.

kaç vantuz alım

min 6 adet ama istersen 10 tane al. fazla pahalı bir şey değil. yedek dursun. ucunda kanca olacak.

cem' Alıntı:
min 6 adet ama istersen 10 tane al. fazla pahalı bir şey değil. yedek dursun. ucunda kanca olacak.

ucunda kanca olcak hmm tmm. not aldım hepsnı . ya yoksa :(

onu sonra bulamadığında düşünürüz.

cem' Alıntı:
onu sonra bulamadığında düşünürüz.

kısa ve net " bulamadım" . kırtasıyelere bakıcam bide

Kırtasiyelerde bulabilirsin tahminimce ama yinede ellinin altın bulunsun bu site. http://www.gokbayraklar.com/tr/b.cam-vantuz-kancali---u

Geri