Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Roxin Çelik Isıtıcı Sorunsalı

Cvp: Roxin Çelik Isıtıcı Sorunsalı

:D saolasın da onun için dememiştim bıktım bu son ne olurculardan 50 lira vereyimcilerden  :D şimdi yaz ya illa eylülden sonra satılır :)

Aynen ben de muzdaribim.

250 liraya kamera ilanimiz vardi, "100 lira veririm, 100 e tamam diyorsan beni ara, en son ne olur, kati meyve sıkacagım var takas yapalim mi " benzeri bir suru abuk mesaj geliyor. En son gecen hafta satildi da kurtuldum =)))))

Ustelik tum ilanlarima; takas ve pazarlik teklif etmeyiniz yaziyorum ama okuyan kim, takan kim?

Kerem hocanın ilanlarına bakmıştım, site üzerinden mesaj gönderin yazısı dikkatimi çekmişti. Şimdi anladım demek numara yazılsa tip tip adamlar arayacak, abuk subuk teklifler, yalvarmalar vs.  D: En iyisi gg'ye koymak ama onlarda fahiş oranda komisyon alıyordu en son kullandığımda.

berra hanım aynen katılıyorum bende yazıyorum ama hala bıdıbıdı, cevap da yazmıyorum :)  bir tanesi vardı son fiyattan yazmama rağmen bir kaç parça daha alacak diye 370 den 320 ye indim 300 vereyim tmm diyo hala, git çin malı al dedim adama hala yüzsüz yüzsüz satılmazsa 300 e ben alırım diyo dedim sana satacağıma yedek bekler sana yine satmam. gg koymadım hiç telefon olunca gece 2-3 de arayan dingiller var

Aynen; ben de numarami gizliyorum hep. Ayrica emin olun, bayan olunca, farkli egilimde mesajlar da geliyor. Yok whatsapptan fotografini yollar misiniz, burada net degil(gayet net, atiyor=)), siz telefonunuzu yazin, ben o yakaya gecince ararim vs vs .Farkli niyette olup, karsisindaki kizi saf(aptal anlaminda) yerine koyan erkeklere zaten gicik oluyorum, bir de boyle numara almak icin, kendilerini cok akilli sanan numaralarla geliyorlar ya, acima yok valla direk bozuyorum =))) Ama bunaliyorum da esasen.

Azman Bey, sahibindenin avantaji su, diger ilanlarda adet limiti varken,hayvanlar dunyasi kriterinde, sinir yok. Bu yuzden istedigimiz kadar ilan veriyoruz

yurtdışına çıkıcam dslr ı filan değiştircem onun ilanını açmaya korkuyorum :)

türkiye de kadın olmak zor allah sabır versin diyebiliyorum anca

Sormayin, o sitede maceram cok. Bir kiralik ev ilani vermistim. Cocugun biriyle site uzerinden yazistik falan, bir daha ses cikmadi evle ilgili. Gunler sonra, facebooktan bir mesaj geldi.(hem de gece 4 te yazmis,artik ne kafadaysa) Sahibinden'deki ............... mı diye? Evet,yazdim. Ben falanca kisiyim de,bir de burdan yazayim dedim yazmis. Bir de kiraci adayi kendisi, saka gibi. Tabi akabinde, sitedeki soyadimi kaldirdim..

Bir kez bir adama cok acimistim ama. (......) ismini hayatinda duymamis ve beni erkek sanmis. Birader, dostum bilmem ne boyle yazisiyor. Ben de hic bozmadim. Yegeniyle beraber gelecekti, kucuk cocuk heves etmis, gitar alacaklar. Adami, bulusmak uzererken aradim, kaldi telefonda oylece =)Sonra bulusur bulusmaz da 40 kez ozur diledi. Bakin numaranizi da siliyorum, akliniza birsey gelmesin falan dedi, sildi onumde. Yurdum insani, iyi bir adamcagizdi =)

Bu sene basiydi sanirim. Birine bioball sattim. Arkamdan msj atti, size de bir kahve ikram edemedim, musait oldugunuz baska bir zaman bir kahve icmek cok isterim diye =))))

Son olarak aklima gelen, kurada bana Arcelik lal tiryaki serisi cay makinesi cikmisti. Bir kadin dadandi. Aynisindan varmis ve yere dusurmus kirmis,illa ben alayim diyor. Ben 150 demistim, kadin kendi kendine pazarlik yapiyor. 150 alti icin mesaj gondermeyin, iyi gunler diyorum, hoscakalin diyorum ama yok. En son e hadi 110 olsun falan yazdi. Bu sefer daha ters yazmak zorunda kalinca, demez mi o aletin rengini herkes sevmez, bunu da dusunun diye. Ben de dedim; Arcelik bunu zaten tek renk ozel seri olarak cikarttigina gore, gerekli musteri analizleri yapilmistir ayrica fiyat kirmak icin bunu one surmeniz de komik, artik cevap yazmayacagim.Sonra kadin yine yazdi ve ama ben yazmadim =)))

Benzeri cok sey var, 3 yildir aktif uyesiyim ve acaba daha neler gorecegim =)

Bu arada aslinda mesajlari cevaplayinca, karsi tarafa numara gidiyor ama cogu bunu farkedemeyip, israrla numara istiyor.

Azman Bey, omurluk aletten bahsetmissiniz. Ben de bu arkadasa aslinda onu demek istedim, simdi alacagi 25-50watt ilerde cop olacak diye ama sanirim akvaryum plani yok. Buradaki sahiplendirme ilanlarindan biri onun zaten, otoparkta bakilan kaplumbaga ilani. Belki gormussunuzdur. Baska bir konuda da, mantari mi var diye tartisiliyordu.

sizinkiler baya iyiymiş berrak hanım ::) bana daha çok şark kurnazları denk geliyor :)

Dönem dönem onlar da yağıyor, sormayın =) Geldi mi arka arkaya geliyor =) Herşeyi satsam da kurtulsam diyorum. Bir de letgo çıktı, o daha beter..

Eskiden telefon sapıkları olurdu, annelerden ve teyzelerden hikayelerini dinlerdik şimdi sanal sapığından tut siyasi sapığa kadar heryer sapık dolmuş  D: memleket iyiye gidiyor elhamdülillah.

Aynen, konunun da ozu bu dedikleriniz aslinda.
Insanlar yamyamlasmis ve her yere saldiriyorlar.

ya millet bi akıllı kendini sanıyor, bide pazarlık sünnettirciler var adama şunu anlatamıyorsun şimdi ben bunu düşünüp 10 lira 20 lira fazla yazsam bir başkası gelip aynı malı bu sefer benden yine 10 lira 20 lira fazlaya yazıyor saçmasapan bir şekilde piyasa yükseliyor ne gerek var son olurunu yaz alan alır almayan almaz, bu normal satıcılarda da böle hayyam da bir lensimi elden çıkartayım dedim demez olaydım ::)ok komik rakamlar teklifler adam lensin ucunda ki filtreyi görüp sen bu lensi yurtdışından almışsın diyo dedim ha sadece filtreyi yurtdışından alamıyoruz yani, kaldı ki adam dükkanı yurtdışından gelen mallarla kaynıyor bide bana teklif ettiği rakam benim sattığımın 4 te 1 adamlar ticaret değil soygun peşinde o gün bugündür zaruri olmayan hiç bir şeyi burdan almam alıcaksam da uzun uzun araştırırım

Evet, o sunnetciler yuzunden iyice zivanadan ciktilar. Ilanlarin altina, pazarlik sunnet yaziyorlar. Madem ineceksin , o zaman oraya sabit fiyat girmenin ne anlami var?

Bu arada yurtici kargo beni eve kitledi, barut gibiyim .Sabah sms geldi, gun icinde teslim olacakti. Bu Eglo lambaya kavusmak bi nasip olmadi

Cok olayli oldu maalesef. En son dun, bolgenin araya girmesi ve defalarca subeyi aramalari ve subenin onlari da su saat bu saat diye kandirip, mesai bitene dek oyalamaya calismasi sureci yasadik.. Ama bolge bastirinca, 5.45'te ozel olarak getirdiler, 2.gunun aksami. Bolge olmasaydi, asla gelmezdi ben onu anladim.

Lamba guzel ama denemedim daha Sadece calisiyor mu diye kontrol ettim

Ancak canak darmis, uvb ye olmaz.

13 watlıkk uvb de kullanıyorum ben dikkatli takarsanız sorun çıkarmıyor, 26 wattlığa olur mu bilemem, yurtiçi kargo genelde benim kargolarımda sorun çıkarmıyor hatta 12-1 civarı teslim ediyorlar, burda da aras dertli :)  sanıyorum şubeden şubeye fark ediyor bu durumlar

Elemanlari izindeymis diye karistigini iddia etmisler.

13 ve 26 boyutlari ayni mi Cem?

Hayır. 26 daha geniş daha uzun.

13 e mi dönsem acaba? Zaten benimkiler lambanin hemen altina geliyor genelde. Genis alana verse de sorun yok. Mesafem de 20 santim var yok.

Buarada 13 de 26 dan pek ucuz degil.Neden?

26 W 28-30 cm mesafeden konumlandırılır.

13 çok 25-26 az satıldığı için olabilir. Arz talep meselesi.

Geri