Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Roxin Çelik Isıtıcı Sorunsalı

Cvp: Roxin Çelik Isıtıcı Sorunsalı

bu ısıtıcı sorunu çözüldü mü bu arada?

Sagol, bir daha ses cikmadi. Havalar bozunca, calismaya baslamisti.

Elektrik faturası 100 liraya yakın geldi, 1+1 ev tek yaşamama rağmen, eşyalar 2.el buzdolabı vs. Ama ben ısıtıcı dan şüpheleniyorum, genelde çalışır halde görüyorum odaya girdiğimde kısa aralar dinleniyor, ayda 50 liradan fazla yakması mümkünmüdür? 100w

Sadece ısıtıcı değil kullandığımız her ekipman ve buna zamanlayıcılarda dahil elektrik yakar. Isıtıcıda ise durum şöyle ısıtıcının gücüne göre su hacmi fazla ise suyu ısıtmak için daha yoğun çalışacaktır.

100 watt 10 saatte 1 KW elektrik yapar. 1 KW çıplak 31 kuruş brütte 44 kuruştur.

Günde 10 saat yani 1 KW harcasa ayda 30 KW eder. Bunu 44 kuruşla çarparsan 13.20 tl eder.

Azman Bey, biz 3 kisiyiz.Annem, babam, ben. 120'den asagi gelmiyor. Yazin, yazliga gittiler ve isitici yanmamasina ayrica hic tv acmamama ragmen, yine aylik 60 a yakin geliyordu

Akvaryumun filtresinden ziyade, ben, evdeki bulasik makinesinden falan daha cok supheleniyorum

Evdekiler varken, tum gun 2 tv ve isiklar full acik. Ben yazin 30 beklerken 60 geldi yani

Evde elektriği en fazla yakan aygıtlar micro dalga, fırın ve klimadır. Diğerleri az ama yekünde çok kullanıldığı için çok gelir.

İlk defa başıma geldi geçen sene 30-40 arası geliyordu Gaziantep de yaşarken, burada elektrik mi pahalı nedir :) teşekkürler berrak hanım.

Berrak abla eski bulasik makimasi,firin vs aletler elektirik olarak cok yakarmis.fatura 50tl iken iki kati olabiliomus.benim dayim elektirik teknisyeni o soylemisti.bizim eski camasir m.ni degistirdik 150-160tl gelirken ta80 tlye kadar dustu fatura..

Asiye dogru soyluyor, eski aletler daha cok yakarmis. Onu demeyi unuttum.

Cem, yazin firini cok az calistirdim, diger dedigin yok zaten.

Azman Bey, bence de bir sekilde kaziklaniyoruz buyuk sehir diye. Zaten fatura uzerine bakarsaniz, sonradan eklenen kalemlerin toplami cok tutuyor.

Allah kolaylik versin.

Camasir m.buzdolabi degisti fiayat gercekden guzel dustu ama yinede gizli zamlarla hepmbasimiz belada rabbim yardimcimiz olsun berrak abla.

Büyükşehir olarak geçen illerde faturalar katlanıyor. Tabi bunun yanında elektrik dağıtım işi özel sektöre devredildiği için fiyata ayar çekiyorlar.

Abi kacak bedelinide bize odetiolarmis fazlasiyla.babam dedide ordan biliom.

vala eser benim akvaryuma çıkan hat wattmetreden geçiyor yaklaşık aylık gider 25 lira, iç filtre ve dış filtre toplamda 16 watt filan tüketiyor oda ayda 5 lira ya eder ya etmez, ısıtma işin kallavi kısmını.

buzdolabı, fırın, ütü, kettle, saç kurutma, klima, kurutma vs gibi ısıtma-soğutma ve çalışma süresi 24 saat olan aletler mümkün olduğunca A sınıfı ve bol artılısını almak gerek,hatta çok kullandığım yerlerin ampüllerini phillips ledlerle değiştirdim kalan yerlere dokunmadım açıkcası, ha bide bu tv vs gibi stand by modu olan aletler marka ve enerji grubuna göre 15 watt a kadar harcadığı olabiliyor buna da dikkat etmek gerek en azından yatarken fişini çekersen yine bi nebze etkiler. 

son olarak eylül ayı 68 lira gelen fatura ekim de 92 yi gördü, bu ay artık 100 ün üzerini görürüm heralde

Akla gelen herşey harcıyor. Şarj aleti adaptörler bile kullanılmadığı halde fişe takılıysa cüzi oranda olsa elektrik harcıyor.

Geri