Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Roxin Çelik Isıtıcı Sorunsalı

Lambanin, asagiya bakan en uc kismi ile, hayvanin sirti arasi mesafeyi baz alirsak, 20 santimi bur bulmaz.

Sen kac watt kullaniyorsun? Etkisi dusuyor diye 26 aliyorum ben.

Cem, simdi tekrar olctum

Lambanin en ucu ile, kurualan tabani arasi 22.5 santim

Yükselt mesafeyi hayvanlar yüksek radyasyon alırsa deri değişimi artıp yara açılır. Ben 30 cm mesafeden 45 derece açıyla konumlandırıyorum.

Tam tersi ben bu lambalar ise yariyor mu ona bile emin degilim

Mesela oglusun kabukta, 1.5 senedir hala dokmeyen kisimlar var.Son 4 aydir aralikli olarak devit yaptim da ancak soyuldu. Hala da son bir devit gerek
Oburunde de kenar kisimlarinda taşlaşmiş parcalar var Tirnaklarimla kaldiriyorum, bir tarafi yumusadi mi devitle, kaldirmak kolay oluyor ama o da taşlasmis

Yukseltemiyorum, mandalli zaten kirik. Cama yakin mesafeden ancak dayaniyor. Ki altina kopuk koydum yani yukselmis hali

13watti alirsam sorun kalmiyor eger tek farki mesafe ise? Biz Exo Terra ile yazismistik sanki ama hic hatirlamiyorum. Mesaj saklama huyum da yok maalesef Olmadi bir daha sorarim

Yalniz bir tane yedeklemistim. En son Mayis'ta degistirdim yani nerdeyse 2 sene var. Cok var. Eglo lamba bazada uzun sure yatacak gibi. O arada Horoz bozulmasa bari

Merhaba Kerem,

Su Proline isitici ulasmis arkadasa ama calismasindan biraz endiselenmis. Maalesef derece henuz yok ve olcum olarak teyit edemiyoruz ancak uzun saatler gecmesine ragmen, 30-35 litreyi(50watt) pek isitmadigini soyledi. Ve bir de 1.5 saat hic yanmamis falan.Ilk kurulum icin normal mi bir fikrin var mi?Ve seninki de boyle uzun sure yanip yanmamazlik yapiyor mu?Guvendigi bir Petshop da, bunlarin hatali oldugunu ve uretiminin durdugunu soylemis. Iyice merak etti arkadas haliyle.

Cvp: Roxin Çelik Isıtıcı Sorunsalı

Berrak hanım, malum ağustosdayız yazın en sıcak ayı, zaten bu ayda ısıtıcı fişe takılı olsa dahi çalışmaz (35c ayarlamadığı müddetçe) muhtemelen arkadaş hayatında ilk defa ısıtıcı kullanıyor ve fişe takınca tepki vermesini beklemiş, vermeyincede bozuk zannetmiş.

Aynen ilk defa, dediginiz benim de sonradan aklima geldi, arkadasa yazdim ama yine de buraya da bir danisayim dedim. Hani ilk kuruluma ozel bir durum olacagini da dusundum. Bende Jbl oyle oldu cunku

%99 benim dediğim gibidir berrak hanım, inanın şuan akvaryuma elimi daldırdığımda ılık banyo suyu kıvamında o derece sıcak. 10-15 liralık sera cam derece alıp taksın muhtemelen su 30-32c dir.

25 lira istemisler dereceye hem de Sera bile degildi sanirim.

Siz hangi sehirdeydiniz? Benim su aksam saatleri 28 ama gece bakmadim

Sıcağın en bunaltıcı olduğu yegane şehirlerinden, Adana  :10:

Tetrayı iade etsin eğer mümkünse sonra internetten toplu alım yapsın ısıtıcı, derece vs.

Ucuz link veririm eğer iade alırlarsa.

10 liraya getirdiği malı 25 liraya fahiş bir zam ile satıyorsa bence bu fikirde son derece etik.

fahir bir kar*

Hee pardon. Ben eksik bilgi vermisim.

Isitici, netten alindi.

Ben derece de lazim diyince, arkadas, yakinindaki Petshop'a gitmis. Orasi kotulemis isiticiyi. Zaten kendi satsa kotulemezdi =)

o zaman başka  :133:

Isıtıcının komple suya gireceği bir kaba soğuk su doldurup çalıştırsın. Işık yanar. Yanmazsa bozuk olma ihtimali olabilir. Yoksa su 30 dereceden aşağı düşmüyor. Akvaryumdan anlaşılmaz. İki aydır dereceyi çıkarıp koydum kenara eylüle kadar gerek yok kullanmaya.

sanıyorum enes beyin dediği gibi ısıtıcıyı su sıcaklığına ayarladıysa çalışmaz, öle durumlarda ben bir maksimuma alıyorum kontrol için ama su sıcaklığı düşükse üretim hatalı yada kargoda bişiler olmuş olabilir kışın en soğuk günlerinde bile saatte 12 dakika filan çalışıyor, ilk üretilen seri her yerde sorunlu diye yazılıyor ama şuandakilerde bir sıkıntı görmedim ben

ha bide su dışında elde kontrolünü yaparken hafif bir ses ve çok az titreşim veriyor (ışığı yanmasa da)

ha elde ısınmıya başlarsa çabuk ısınır elinide yakmasın şimdi bunada dikkat etsin:)

Su disinda kismini anlamadim.Suyun icinde kullanilmiyor mu yani tam batarak?Su disina alinca bozulmasin?

Jbl Protemp s direk kendini kitliyor mesela

yok zaten sudan söküp çıkartıp yapıyorum ( 10 saniye filan sürmüyor benim işim ) ben üzerinde ki nem gittiğinde aşırı ısınmaya girer buda kendini kapatır, su altında tam batar kullanılır foruma atmıştım resimleri,
ben temizlik esnasında tüm ekipmanı yine bir kontrol edip elden geçiriyorum o ara onun testinide öle yapıyorum, su altında da aynısını yapıabilir titremeyi farkeder bence

şimdi yeniden yaptım bir kontrol olmuş oldu ::) 32 dereceye çıkardım hafif bir tık sesi verdi ve led yandı ( suda yaptım ) 20 dereceye indirdim hafif bir titreme ile ledi kapandı

protemp kendini direk kitlemek zorunda etrafı cam olduğu için genleşmeden çatlar-patlar cam

Geri