Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

smart 25 watt ısıtıcı nasıl kullanılır (yatay-dikey)

hayvanları-koruyalım

Gümüş 4 Üye
smart 25 watt ısıtıcı aldım yataymı dikeymi kullanılır komple suyun içinemi konulur biraz anlatsanız :) çok mutlu olurum :)

Yatay kullanım oluyor ama riske gerek yok . Dik olarak konumlandırın . Derece ayar kısmı hariç tamamı suda olsun

Suya göm. Havayla temas halinde çatlar. 28 Dereceye sabitle. Su akvaryumun neresine kadar dolu? Eğer havayla temas etmiyorsa dikey koy ediyorsa yatay.

Cvp: smart 25 watt ısıtıcı nasıl kullanılır (yatay-dikey)

su seviyem kapluşumun boyunu biraz geçiyor daha 1 aylık civarı yüzme konusunda biraz sorun yaşıyor o yüzden yatay kullanmayı düşünüyorum bir sorun olmaz demi ?? birde komple suyamı gömeyim ??

herşey için teşekkürler :) bu arada filtreyide yatay kullanıyorum 3 gündür sorun yok ama sonradan sorun çıkarmı ??

Hayır. Ben aldığımdan beri yatay kullanıyorum. Sıkıntı çıkmadı.

Yasi, kabuk boyu ne olursa olsun yuzme konusunda sorun yasiyorsa bir sorun vardir cunku su kaplumbagalari gayet iyi yuzuculerdir

doğduğu günden itibaren ayakları boyunda suyla yaşamış hem su boyunu yükseltsem bile kuru alan yapamam ki şuan bi taşın üstüne çıkıyor suyu yükseltirsem nasıl bir kuru alan yapabilirim

arkadaşlar suyu yükseltirsem nasıl kuru alan yapabilirim biraz yardım edin :):133::133:

ısıtıcıyı bilmiyorum. mertcan yatay kullanılıyor dediğine göre yatay konumlandırma yapabilirsin. keza filtrede tam su içinde olmalı. motor kısmı dahil. bu sebeple su bunların üstünde olmalı. ısıtıcı dibe vantuzla sabit olursa iyi olur. kazara hayvan çarpar veya bir şekilde yükselir hava ile temas ederse camı patlar ve suya akım verir. akvaryumla ilgili işlemlerinde fişini çekmeyi unutma soğumasını bekleyip öyle işlem yaparsın. boyca büyük bir taş bulursan iyice yıkayıp akvaryuma koy. veya kuru alan bölümünde el yapımı kuru alanları incele uygun olanı yaparsın. cd kabından yapan arkadaşlar var.

cd kabını denedim olmuyor :( büyük bir taş ise akvaryumu kırabilir 30 litrelik küçük bir akvaryum benimkisi :(

Smart bende de var tam batar dikey ve yatay kullanilabilir. Her ikiside filtre ve su isitici tamamen su icerisinde olmadi. Cd kabi kjru alani icinden evden birilerinden yada arkadaslarindan yardim alabilirsin. Kaplumbaga daha derin sularda yuzsunki kaslari gelissin ve buyusun.

alta ince bir silis kum yapıp taşı yavaşça koyup çıkarırsan sorun olmaz. ama kuru alan bölümündeki diğer yapılanlara da bak derim.

neslihan akvaryumun ve kuru alanının bir fotoğrafını yollayabilirmisin daha açıklayıcı olur şimdiden teşekkür ederim :)

Bu konuda son hali var akvaryumun, yalniz smart isitici akvaryumda degil ayri bir kapta hasta kaplumbaga icin kullaniyorum.
mailto:/forum/Konu-olivia-ve-peter-buyumeye-devam-ediyor.html

çok hoş bir akvaryum kuru alanı nasıl yaptın detaylı anlatırmısın rica etsem :)

Bos bir dondurma kabi, Halikaymaz, makas, akvaryum silikonu ve tabancasi.
Genis kenarlardan birini kestim kestigim parcayi rampa olarak kestigim yere silikon ile yapistirdim. Uzerine hali kaymazi olcup kestim silikon ile yapistirdim. 1gun kuruttum ve sonra kabin kenarlarindaki cikintilardan akvaryuma yerlestirdim. Sansli oldugum nokta şu dondurma kabi ile akvaryum olculeri tam oldu tutturmak icin herhangi birsey kullanmama gerek kalmadi. Uymasaydi delik acip vantuzlarla akvaryuma yapistirabilirdim.
Birde kestigim yerlerin etrafini cakmakla yakarak keskinligini ve sivri yerlerini yumusattim.

eline sağlık canım çok güzel olmuş bence yapmayı düşünüyorum akvaryum silikonu olmasa normal silikon olsa sorun çıkarmı ?? :ff::ff::ff:

Normal silikon canlilar icin zararlidir. Normalini bulabiliyorsan akvaryum silikonuda vardir.

hadi ya masrafa girmek istemiyorum normal silikonla sadece rampayı tutturacağım normal silikonla yapsam hiçmi olmaz ?

Geri