Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

smart 25 watt ısıtıcı nasıl kullanılır (yatay-dikey)

Cvp: smart 25 watt ısıtıcı nasıl kullanılır (yatay-dikey)

burcu akvaryumunun fotoğrafını yollarmısın rica etsem ??

ısıtıcı 3 gün sonra gelcekmiş aradık gittigidiiyordan almıştık bu öğlen kargoyya verceklermiş .:(

Tabi Buse yollarım. Ama öğlene doğru. Telefon annemde de.

Beklemek nasıl bir şeydir bilirim Buse. Bir de geldiği gün evde yoksan işin zor oluyo doğrusu.

evdeyim :) birde bişey soracağım kuzenlerim gelecek kapluşa zarar verirler sizce neyapabilirim ??

Ben bize misafir geldiğinde çocukları korkutuyordum. Ya da kuytu bir yere sokuyodum. En kötüsü bizim odaya veya annemlerin odasına koyup kilitliyodum.

kuzenlerim olduğu için kilitleyemiyom işte ayıp olur diye :)

Hayvanlar yavru özellikle bu dönemde yoğun samonella vardır onlara ve suya dokunmayın diye uzak tutabilirsin. Gerçi bu duruma sende gerçekten önlem almayı ihmal etme. Suya dahi dokunsan elini sabunla yıka.

Bu arada hayvanın durumunda bahsettiğim hastalık belirtileri söz konusu. Isıtıcı gelip su yükselince yüzmeyi daha iyi gözlemlersin. Suyu kaçış boşluğu olacak şekilde rahatça yükselt. Hayvan hasta değilse 30 cm derinlikte güzelce yüzer ve huzurlu olur. Şimdi sığ suda sürünüyor. Ama dediğin yüzme sorunu ve baloncuk belirtileri varsa bekletmeden veteriner ziyareti yapmalısın.

şimdi çarşıya gidiyorum kuru alan için malzeme alcam :)

arkadqaşlar kuru alan için 75 watt bir ampul aldım ama mat soft değil zararı olurmu

lamba ampulü kaldırmayabilir. 60 W ara en azından.

Lambanizin belli bir kapasitesi vardir ulkemizde standart 60w veya 40 w 75 w ampulu kaldirmassa lamba yanar lambayi kontrol etmeyi ihmal etme

ben duy adı verilen cihaza bağlıyorum yani bi sorun yok ısıttıkca kapatıyorum :)

Akkor teli gözükenler genelde gözleri biraz rahatsız eder. Soft ampul önermemizdeki ilk sebep budur. Lamba ampul uyumuna arkadaşlar değinmiş. Mazallah lamba klasik maksimum 40-60 w olanlara uygunsa bu ampul ile yanabilir.

Isıtma lambası gündüz sabit 10-12 saat yanar. Açıp kapama ısı değişiklikleri uygun değil. Gün döngüsü taklidi açısından da uygunsuz.

lambanın max kaldıracağı watt oranı üzerinde yazar eğer daha büyük wattlı ampul takarsan akımı fazla çekecek ve aşırı ısınma kablo plastiğini eritecektir. buda kısa dvereye neden olacaktır. bu sorun olmuyorsa güçlü olduğu için mesafeyi biraz yükselteceksin. bunu ayarlamak için kuru alana dereceyi yatır ve 10-20 dakaika sonra kontrol et. ısı derecede 31 olana kadar mesafe ayarını düzelt. fazla yüksek olması hayvanın yanmasına neden olur.

tamam derece ve ısıtıcı kargoda arkadaşlar o yüzden şuan bişy yapamıyorum

Geri