Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

smart 25 watt ısıtıcı nasıl kullanılır (yatay-dikey)

Cvp: smart 25 watt ısıtıcı nasıl kullanılır (yatay-dikey)

Hic olmaz

yapsam kurutsam ve tuzlu suda bekletsem sonra kaynar suya koysam tekrar kurutsam olur diye düşünüyorum ??

Yok olmaz

ya evde normal silikon var akvaryum silikonu alamam şimdi :( 1 haftada 70 tl harcadım yarın ampul,cd kabı felan filanda alcam herşey üst üste geldi :(

Normal silikonla yapacaksan hic yapma bence, baska bir yontem deneyelim, mesela cd kabi ile yapilanlarda silikona gerek kalmayanlar var. Evde cd kabi yada ona benzer birsey varsa sadece vantuz hali kaymaz alirsin olur biter.

Ben hic yapmadim ama sanirim vantuzlarla tutturuluyor neslihan daha iyi bilgilendirir

mailto:/forum/Konu-resimli-kuru-alan-yapimi.html
Bu konuya bir bak buse

ben bişeyler yapacağım artık yarın fotoğrafını çekerim yapabilirsem :) sizde nasıl olmuş eleştirirsiniz artık :)

akvaryum siliconu olarak sistanınki uygundur aynı fiyatlarda diğer siliconlarla. kullandığın kabı yıkadıktan sonra bunu uygula bir daha yıkamana gerek yok. bu silicon anti bakteriyeldir. hayvanlara zararlı içeriği yoktur. sizin orada bulman zor olabilir. eğer suya temas eden noktalarda kullanmayacaksan yani tamamen kuru kalacak ise o bölgede lavabo ve duşakabinde kullanılan yeşil renk şeffaf silicon al. sista olsun. bunu koku gidene ve sertleşene kadar hava alan bir yerede beklet. sonra su altına tut ve akvaryuma yerleştir. ısıtma tabancasında kullanılan siliconlar serttir esnemez. bu sebeple kolayca atar. yani yaramaz.

normal siliconlar içinde tabanca alman gerekli.

tamam hallettim ben bu işi :) yarın yaparım ve yollarım fotoğraflarını :)

Sevindim :rolleyes: hadi bakalim bekliyoruz.

yarın yapmaya çalışacağım :) ama su seviyesini az az artıracağım kapluşum yüzmede sorun yaşıyor baloncuk çıkartıyor sürekli :(

Haklisin kontrollu birsekilde arttirmak iyi olur. Simdiye kadar yuzmediyse kas gelisimi zayif olabilir. Yavas yavas arttirdiginda ve alistiginda aslinda yuzmeyi cok sevdigini goreceksin.

Bu yüzme problemi yavru olduğu için değildir. Akciğer enfeksiyonunda hayvan yamuk ve zor yüzer. Yukarı çıkma yada dibe batma sorunları olur. Sürekli baloncuk çıkarma ise iyice hastalık habercisi.

Zaten su kaplumbağaları doğuştan iyi yüzücüdür. Yavruları rahatça 30-40 cm derinlikte akvaryuma koyuyoruz.

Neslihan 8 cm yada bir yaş öncesi hayvanlar kas gelişimi eksikliği yaşayacak duruma gelemezler. Bu genelde belirttiğim zamanı alıp bu süre içerisinde daracık yerde hiç yüzmeyenler için geçerli. Burada durum farklı. Bence hayvanda hastalık yada sorun var. Tahminim büyük ölçüde akciğer enfeksiyonu.

ya şuan boyunun azcık üstünde suda yüzüyor yavaş yavaş artırmak istiyorum su seviyesini

Arttır ben onları köyde kazların havuzu vardı. Halam orayı temizleyince saldım çok sevdiler. Hoşlarına giiyo.

ısıtıcı gelsin bide kuru alan yapayım sonra artırırım :)

Geri