Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Kaplumbağalarında Beslenme (Her Yaş İçin)

Cvp: Su Kaplumbağalarında Beslenme (Her Yaş İçin)

büyük, raffy ı yanında yumurta gibi kalır. yalnız bunları verirken dikkat et ağız kısımlarında dikensi ufak bir parça var onu kır öyle ver hayvanın boğazına batmasın.

Karışık ana yem iki tane var Berrak. Biri jbl turtle food diğeri tropical vita rept.

Royal energil ile aynı demiştimya. Ancak çok küçük yavru balıklarda var hani bunda da yemeyecekleri olur diyorduk.

Raffy I içerisindeki gammarus. Bu jbl, tetra ve tropical gammarus ile aynı ürün. Ufaktır. Royal ve energilde tatlı su karidesi var. Tropical river shrimp yemide bunlardan ama daha ufak.

Jbl energilin icinde kalan varsa ben satin alabilirim buarada berrak
Bende raffy royal oneririm

Sen buraya da yazmissin Alisarp,baliklara talip oldugunu,gozumden kacmis =)

Kutu icerigi %60 balik ve %40 karides turevi

Karides turevini baska kutuya aldim,onlari yiyor.

Kalan baliklar ise asagi yukari kutunun %60 i kadar gercekten.

Uyarsa 20 liradan satmayi dusunuyorum,tum boy baliklari komple. (%60 i yalnizca balikla dolu kutu)

Son kullanimi Kasim 2015

Cvp: Su Kaplumbağalarında Beslenme (Her Yaş İçin)

Tamamdir, haftaya birgun ayni yerden alirim ?

Beni yakalarlarmis,okullarin onunde uyusturucu mu satiyor diye =)))))))))))))))))

Olur.Kacta cikiyorsun?

http://m.n11.com/tetra-reptodelica-kurutulmus-cekirgeli-250-ml-P34423959

Bu nedir sizce,cekirgeli? =))

http://m.n11.com/tetra-fauna-gammarus-kaplumbaga-yemi-1-lt-P34423950

Bunu deneyen var mi?

Bu arada Royal yalnizca 1000 ml mi satiliyor? Agzina kadar dolu mu?Mesela Energil kutusunda bos alan fazla.Onun gibi mi? Bir senede bir kaplusa fazla gelir sanirim.

Royal icin cogu yerde yavru kaplumbagalar icin veya buyutme yemi ifadesi kullanilmis.Buyuk kaplus da kullanmamali mi acaba?

Royal gider bence ikinci yemi bilmiyorum, ikincisi bu konuda tartisilmisti icinde cekirgenin batabilecek parcalari vardi ve protein orani bizimkiler icin cok fazlaydi

Linklerin üzerine tıklanmıyor. Neyse gördüğüm kadarıyla yazayım çekirge çekirgedir. Protein oranı yüksek ve yemeleri zor olduğu için tercih etmeyiz. Akvaryumu kirletir.

Gammarus için sen bildiğin tetradan şaşma.

Royalde ufak balıklar vs olduğu için energilden daha fazla yem var. Standart 1 lt kutuda satılıyor.

Royalin iceriginin(kac boy veya tur icerigi varsa birer tane) fotosunu ekleyebilir misiniz musait zamaninizda? Benimki Energildeki hicbir baligi yemiyor suan cunku.

balık iki çeşit biri hamsiye benziyor diğeri yassı bir tür. karideste dahil her boyu var. bir kaç salyangoza da denk gelmişliğim var.

Tamamdir,sagol. Tonton'un ergen bunalimi gecer belki uzun sure balik yemezse.Sonra da Tropical FD River Shrimp bulamazsam,Royal'i yer belki,ozlemis olur.

Alisarp,yemle ilgili ozel msjini yeni gordum.Net olmadigindan hicbir siteye,uygulamaya giremedim dogru durust.

İnsallah halledebilmissindir yem isini.

Buyuk kaplumbaga kac balik yiyor?Benimki,yedigi zamanlarda 5 koca baligi goturuyordu.

Geri