Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Kaplumbağalarında Beslenme (Her Yaş İçin)

Cvp: Su Kaplumbağalarında Beslenme (Her Yaş İçin)

az önce marketten geldim de yenidünya (malta eriği) çıkmış. acaba kırmızı yanaklı su kaplumbağları yer mi bunu :)

Seker icerigi nedeniyle hicbir meyve uygun degil

meyvelerin içinde fruktoz vardır bu şekerdir. zararı dokunur.

Neden 5 cmden sonra tek ogune geçiliyor? Sonuçta yine kafa hacmi kadar yiyor.
2. Sorum neden aç gün koyuyoruz

5 cm değil emre 6 cm'de ben 8 cm'de tek öğün diyorum. aç gün olayı doğaya yönelik bir yaklaşım. doğal ortamında sürekli yiyecek bulup yiyemez. biz bu şekilde ayarlama yapıyoruz. ayrıca sindirim sisteminin dinlenmesi de yerinde olur. yine de o gün kabuğu oranında yeşillik vermek. bir nevi detoks yaparak sindirim ve boşaltım sistemini temizler.

cem' Alıntı:
5 cm değil emre 6 cm'de ben 8 cm'de tek öğün diyorum. aç gün olayı doğaya yönelik bir yaklaşım. doğal ortamında sürekli yiyecek bulup yiyemez. biz bu şekilde ayarlama yapıyoruz. ayrıca sindirim sisteminin dinlenmesi de yerinde olur. yine de o gün kabuğu oranında yeşillik vermek. bir nevi detoks yaparak sindirim ve boşaltım sistemini temizler.
Peki tek öğünün yapılma sebebi nedir abi. Bende 8 cm düşünüyorum

yine aynı sebepten vücudunu dinlendirmek, doğal ortamına yakın bir durum oluşturmak amacıyla, bu arada bir iyiliği de akvaryumda dolaşıp yiyecek bulma isteğini artırarak, enerji harcaması, vakit geçirmesini sağlamak.

Tek ogune gecis 6 olmus 8 olmus 7 olmus zaten cok farkettirmez onu soyleyeyim 6-10 cm arasi bence yapilabilir

Sürekli sisndirim sistemi çalıştırmak uygun değil. Hayvanın bünyesinden götürmemeli. Bebek kaplumbağalar çok enerjiktir ve ilk başta öğün sayısı farklı olabilir. Örneğin bu hayvanlar doğada yaz başında yada baharda doğduğunda yüksek metabolizma hızı ve bulduğu küçük yemleri sık sık tüketirler. Ancak o yılki kış uykusu ile metabolizma yavaşlar, dinlenir ve kalktıklarında normal avlanmaya başlarlar. Doğada da bir kaç günde bir tüketir ve sindirim sistemlerini dinlendirirler. Daha doğrusu sistem bu esnada dinlenir. Yaradılışlarıda buna uygundur.

Tek öğüne geçiş güncellenmiştir.

Her yaştan kaplumbağalar için beslenme programları eklenmiştir.

Yemin çeşitli olmasıda önemli kaliteli bir hayatları olur:smile:
bilgiler çok işime yaradı teşekkürler:133::133:

Aç gün ve kafa hacmi uygulamalarının sebepleri eklenmiştir.

asilce64' Alıntı:
Yemin çeşitli olmasıda önemli kaliteli bir hayatları olur:smile:
bilgiler çok işime yaradı teşekkürler:133::133:

Tabiki büyüdükçe tüketme şansıda artacağı için çeşitlilik önemli Asiye. Programlarda kullandığım çeşitlilik maksimum kalitede ve çeşitliliktedir. Bunu deme sebebim daha çok çeşit olsun diye düşük kalitedeki markalara veya besin değeri düşük olanlara yönelmemek için.

Tonton, Jbl Energil'deki butun baliklari birden yememege basladi. Ancak yanindaki yumusakca parcalarini yiyor.

Bana karides turevi; Energildeki kadar buyuk olmayan ancak Sera I kadar kucuk olmayan yem onerileri lazim.

Tropical river shrimp Emre'nin onerisi

Sizin de denediginiz ilgli ebatlarda yem varsa,paylasirsaniz sevinirim.

sera raffy royal

Ondan hic almadim ama karisik ana yem diye biliyordum.

karides yada gammarusun büyüğü ile küçük ve orta boy balık var içinde. bir iki tane büyükte çıkıyor.

Sera I 'dan buyuk mu?Onda epey ufalanma,kirinti ve toz haline gelip ziyan olan kisim oluyordu.Bir de benim hayvan buyuk ve toplayamiyordu ve yemler dibe cokup kirlilik yapiyordu.

Energilin baliklarin bayilirken ve butun butun gotururken,bir kac ay sonra dagilanlari toplamamaya basladi ve ondan bir kac ay sonra da koklayip birakmaya.. Ne oldu anlamadim..

1000 ml'lik kutuda içinde maksimum iki çorba kaşığı kadar kül oluyor. dibe yaklaşınca onu eleğe döküp çöpün üstünde silkele toz kısım gitsin. kalanı verirsin hayvana.

Geri