Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tarihi geçmiş yem ve yeni yem

Kontrol etmeden vermezler. Benim zamanımda en güvenilir siteydi. Alırsan oraya üye ol.

Kontrol etmeden vermezler. Benim zamanımda en güvenilir siteydi. Alırsan oraya üye ol.
Dolapta ikinci el bunları bulabildim bu sicce scuba 100 watt güzel mi alayım mı beni mağdur etmez dimi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-09-22-14-42-30-458_com.dolap.android.jpg
    Screenshot_2023-09-22-14-42-30-458_com.dolap.android.jpg
    887.1 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_2023-09-22-14-41-20-882_com.dolap.android.jpg
    Screenshot_2023-09-22-14-41-20-882_com.dolap.android.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 9
Yok alma bu çalışırken hava ile temas etmiş. Kendini emniyete almış cam çatlamadan kendini kurtarmış ama cam yüksek ısıya maruz kaldığı için renk atmış. Camın tavı bozulmuştur riske girme.

Yok alma bu çalışırken hava ile temas etmiş. Kendini emniyete almış cam çatlamadan kendini kurtarmış ama cam yüksek ısıya maruz kaldığı için renk atmış. Camın tavı bozulmuştur riske girme.
Cem abi bu ısıtıcıyı alacağım biliyorum hayvan büyüyünce kırabilir onuda hesap ederek bir 3D basım yapan abiyle tanıştım plastik koruma yaptırıcam Jbl ısıtıcısı gibi olucak yani koruma için 100 TL falan tutar dedi gayet uygun bence zaten hayvan belirli bi boya kadar kıramaz bunu camı tetra gibi sağlam diye düşünüyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-09-22-12-40-20-243_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-09-22-12-40-20-243_com.android.chrome.jpg
    436.2 KB · Görüntüleme: 4
Cem abi sera marka nasıl bu 150 watt ama benim akvaryuma uyar mı sence bide 2. El sadece 6 ay kullanılmış diyor sahibi sence alınır mı 150 watt?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-09-23-00-19-58-821_com.dolap.android.jpg
    Screenshot_2023-09-23-00-19-58-821_com.dolap.android.jpg
    612.2 KB · Görüntüleme: 5
Olur, sera da jbl ve eheim ile aynı konumda, kaçış boşluğunu da hesap edersek 200 litrelik akvaryumda da iş görür.

Yalnız tam batabiliyor mu bilmiyorum.

Olur, sera da jbl ve eheim ile aynı konumda, kaçış boşluğunu da hesap edersek 200 litrelik akvaryumda da iş görür.

Yalnız tam batabiliyor mu bilmiyorum.
Tam batması önemli değil ya akvaryum şuan zaten küçük dik koysam bile yeterli diye düşünüyorum sence bu da bozukmudur abi riske atıp bunu mı alim yoksa aquel marka sıfırı mı bu ısıtıcıya 350 TL istiyor

Aquel tetra kalitesinde değildir.

Sera nereden baksan 30 cm boyunda vardır. Bu derinlik yoksa dik kullanamazsın.

Senin akvaryuma büyük gelir. Yine ayar isteyebilir. Tek artısı normal güçteki ısıtıcıya göre daha hızlı ısıtır.

Aquel tetra kalitesinde değildir.

Sera nereden baksan 30 cm boyunda vardır. Bu derinlik yoksa dik kullanamazsın.

Senin akvaryuma büyük gelir. Yine ayar isteyebilir. Tek artısı normal güçteki ısıtıcıya göre daha hızlı ısıtır.
Su seviyesi 30 cm den fazla aquel marka Polonya malıymış çok övdü satıcı Atakan petshop sence hangisini alayım?

Boyunu sor. Bazı sera modelleri gücüne göre kısa olabiliyor.

Sorun değil. Gereksiz masraf yapmış olma. Su derinliği kaç cm oradan hesap ederiz.

Sorun değil. Gereksiz masraf yapmış olma. Su derinliği kaç cm oradan hesap ederiz.
Abi aquel markayı baya bi araştırdım camı tetranın canıyla aynı içinde de tetra gibi siyah seramik var ve su altında çalışıyormuş yabancı videolar ve formlarda okudum son kararımı verdim aquel alacağım en azından deneyimleyip foruma bilgi kazandırırım :)

@cem abi ısıtıcıyı daha sipariş vermedim ama şöyle bir şey farkettim aquel marka alacağım 100 watt olanın boyu 24.5 cm 200 watt olanın 28 cm şimdi sorum şu 40 litreye 200 watt çok mu olur acaba ama boyu kurtarıyor ileriye dönük olarak düşünüyorum 200 watt olanı askere gitmeden akvaryumu büyütmeyi de düşünüyorum sence 200 watt olur mu?

200 watt alırsan suyu daha hızlı ısıtır belki 1 derece fazla oynama yapabilir. Su hacmine göre düşük olması sorun yaratır. Suyu yeterince ısıtamadığı için sürekli çalışmak zorunda kalır. Bu ısıtıcının bir süre sonra bozulmasına neden olur.

200 W ve 100 W ısıtma süresi göz önüne alındığında birbirlerine yakın değerde elektrik harcar.

Pek bir sorun olacağını sanmıyorum. Sadece ilk devreye girdiği anda 200 watt üstü bir çekim yapar. Sonra 200 watta sabitlenir bu her ekipman gücü için geçerli. Güç kaynağı kullanıyorsan ve Volt amperi tüm ekipmanların total harcadığı güçten fazla gelirse güç kaynağını öttürür. Yoksa sorun olmaz. 600 VA güç kaynağı tüm ekipmanı kaldırıyor.

Bir de aynı priz üstünden tüm ekipmanları kullanıyorsan o prize ait sigortaya bak. 16 amper ise uygundur. 8 amper ise sigortayı attırabilir. Ama 16 amper altı sigorta kullanılmıyor artık.

200 watt alırsan suyu daha hızlı ısıtır belki 1 derece fazla oynama yapabilir. Su hacmine göre düşük olması sorun yaratır. Suyu yeterince ısıtamadığı için sürekli çalışmak zorunda kalır. Bu ısıtıcının bir süre sonra bozulmasına neden olur.

200 W ve 100 W ısıtma süresi göz önüne alındığında birbirlerine yakın değerde elektrik harcar.

Pek bir sorun olacağını sanmıyorum. Sadece ilk devreye girdiği anda 200 watt üstü bir çekim yapabilir. Sonra 200 watta sabitlenir bu her ekipman gücü için geçerli. Güç kaynağı kullanıyorsan ve Volt amperi tüm ekipmanların total harcadığı güçten fazla gelirse güç kaynağını öttürür. Yoksa sorun olmaz.

Bir de aynı priz üstünden tüm ekipmanları kullanıyorsan o prize ait sigortaya bak. 16 amper ise uygundur. 8 amper ise sigortayı attırabilir. Ama 16 amper altı sigorta kullanılmıyor artık.
Sence alayım mı yani bozulur mu yoksa 100 watt daha mı sağlıklı olur

Koruma takacaksan 200 watt al. Baktın iyi gelmiyor 100 watt alırsın. Nasıl olsa 200 watt olanı ilerde kullanacaksın. En azından işini görürse boşuna 100 watt almamış olursun. Sonuçta öyle de böyle de 200 watt olanı alacaksın.

Geri