Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tonton'umun yeni yuvası (100x50x50 boyutlu akvaryumum)

Cvp: Tonton'umun yeni yuvası (100x50x50 boyutlu akvaryumum)

emre, zamanla alışıyorlar bu duruma büyüdükçe, seni sık gördükçe ve zarar gelmediğini anlayınca seni sallamamaya başlar. bu süreç tek olan hayvanlarda biraz daha uzun oluyor. hayvanlar birden fazla olunca bu psikolojiyi daha çabuk atlatıyorlar.

Benimki kolay kolay korkmaz ama bazen birşeyden huylanır durduk yerde korkar. Ama normal zamanda korkmuyor kolay kolay :)

Alıştı artık 1 sene oldu heralde :)

Bu konuda hic belli olmuyor benimki. Bazen dibine girsek onemsemiyor,bazen de uzaktan gorunce patir patir kosarak kacmaya basliyor.

bu hayvanların hepsi en alışmışı bile o an farketmediği bir durum oluştuğunda panikleyip tedirginlik yaşayabilir.

O yuzden once sesleniyorum uzaktan =)) Odanin kapisina bakiyor =))

Yoksa direk girince hooooop suya =)

Cvp: RE: Tonton'umun yeni yuvası (100x50x50 boyutlu akvaryumum)

berrakerkin' Alıntı:
O yuzden once sesleniyorum uzaktan =)) Odanin kapisina bakiyor =))

Yoksa direk girince hooooop suya =)

Onu benimki de yapıyor. Bence normal bir durum. Doğada ne geliyor diye birde bakayım derse avlanır. İçgüdüsel olarak hemen suya atlıyor çünkü orada güvende olacağına inanıyor. :)

cem' Alıntı:
üste mandallayıp körüğü V şeklinde eğip kuru alan üst camına körük kısmını yatırıp diğer çanağa yaslarsan durur ama şu anki konumu da güzel. en azından hayvanın dalaşması olmaz.

Diger konumdaki,kaplusun cama abanan fotosunu gordukten sonra,bu soyledigin sekil guvenli olur mu ne dersin?

haklısın olmaz tutup indirir kafasına. :smile:

Saniyesinde,Allah korusun =)

Su gozluk kabi ve plastik parca yerine,konabilecek bir aparat aklina gelirse,paylasirsan sevinirim

o kısmın net bir resmini çekersen düşünürüm.

Fotonun orjinali daha net aslinda,site fazlasini kabul etmediginden kb.i kucultuyorum.

berrak resmi buradan gönder. boyut derdi olmuyor. " for forums" diye kutucukta bir link çıkıyor onu kopyalayıp yapıştırıyorsun.

cem' Alıntı:
berrak resmi buradan gönder. boyut derdi olmuyor. " for forums" diye kutucukta bir link çıkıyor onu kopyalayıp yapıştırıyorsun.

Dosya boyutu büyük olduğundan işleminiz gerçekleşmedi.uyarisi cikiyor direk.Ondan once de maksimum 500 kb uyarisi.

Bu ekledigim net mi?

[attachment=2012] 

O sorunu adminle konusmustuk yonetim olarak yakinda halledecektir

berrak lambayı ısıtma lambasına doğru yaklaştırıp iki kenardan strafor parçası ile sap kısmını o ara boşlukta sıkıla sağa sola kaymasın. ampul ağır olduğu için kanca gibi durur. o köşe kısımda ek yerde siliconun üstünde durmasın çanak ısındığı için erime yapabilir.

Önce yazdığınız korkma durumu bence tek olanlarda daha avantajlı. Yani daha rahat dış ortama adapte oluyorlar. Bende hayvan sayısı fazla, sessizde girsem hemen sıya dalıyorlar. Çizgili odada tek yaşıyor ama hiç atlamıyor. Gerçi salondakiler beni hafta sonları gördükleri için tamamen vahşiler. Normalde sadece sabahları yem verip çıkıyorum. Onlar uyumadan gelmediğim için pek görüşemiyoruz. Doğal olarak bana alışamadılar :)

Tonton ve ailemizin yeni uyesi Şanslı

Hangisinin hangisi oldugunu soylememe gerek yok sanirim =P

mailto:/z24jd7.jpg

Foto gönderimi;deneme.

Pc.den girdiginizde, Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri olarak mi gorunuyor,ayni sekilde?Suan mobilde boyle yazi seklinde goruyorum ve tiklayamiyorum.

Foto gönderimi;deneme.

Geri