Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tonton'umun yeni yuvası (100x50x50 boyutlu akvaryumum)

Hadi ya =(( Cok agir kuru alan,onu tasimamiz imkansiz. Zaten sabun fln kalir,cesaret edemem.

Lamba,ise yariyor diye boyle yaptim.

Isik yandikca kurumaz mi?

Dis fircasiyla citilesek?

İstediğini yap taş emdiyse leke kalır.

Cvp: Tonton'umun yeni yuvası (100x50x50 boyutlu akvaryumum)

Alisarp gerçekten çok ilginç duruyorlar nasıl beceriyorlar öyle durmayı anlamış değilim????

Konuyu akvaryum tanıtımlarını incelerken gördüm yazayım dedim .Hayırlı olsun geç olsa da.Aydınlanma maceralarımız benziyor gerçekten.Ben bu site kadar kendimi güvende hissettiren ve yardımsever başka bi ortam görmedim.Moderatörlerimiz de çok bilgili umarım hep böyle devam edip gider burası..Özellikle Cem ve Emre arkadaşlarımın hakkını ödeyemem Allah razı olsun..Ömürlük sisteme geçince zamanında kaybettiğimiz vakte üzülüyoruz ama olsun yine de buna şükür.Hayvanlarına uzun ömür dilerim Berrak..

Cok tesekkur ederim.

Aynen, gecmis yillara ben de cok uzuluyorum dusununce.

Cem ve Emre bir taneler gercekten.Onlara, sevgimiz de, saygimiz da buyuk.

Konularina baktim, biraz karisik.Kayip ve sahiplendirme ilanlarin da olmus.Sanirim su an 1 tane kaplumbagan var.Onun da omru uzun olsun insallah.

Cvp: Tonton'umun yeni yuvası (100x50x50 boyutlu akvaryumum)

Teşekkür ederim. Bilinçsizliğimi görüp daha iyi bakacak birileri olur belki diye sahiplendirmeyi düşündüm ama sonra vazgeçtim kimseye veremedim çocuklarımı.Sistem kurmakta geciktiğim için öteki kaplumbağalarımı kaybettim...Umarım bu kızım ve ayrıca muhabbet kuşlarım da uzun yaşar inşallah...Ve hepimizinkiler tabi ki..

Cem, simdi birsey diyecegim, sacma gelecek ama..
Karanlikta; benim erkegin gozlerinin siyahlari artiyor.Kedi gibi.

Ben bunu epey once farkettim, tasta uyurken ve sabah lambayi acarken.Ama hep bana oyle geldigini sandim. Yani goz yanilgisi sandim

Bu aksam da, 3 unu devitledim(gecen ay yaptigim yararliydi ama yeni gelen ve erkekte daha ihtiyac vardi), plastik kapta, karanlik odaya attim.2 saat sonra aldim, uyumamislardi ve ilk erkegi alip isigi yaktim Kesinlikle emin oldum ki, siyahlari buyumustu Azicik bir yesil kalmisti.Boyle birsey var mi Allahaskina?Digerlerinde dikkatimi cekmedi hic

Karanlıkta iris her canlıda büyür. Bizde de aynı şekilde. Bu karanlık olduğunda daha iyi görmeyi sağlar.

Tamam o zaman yaa. Hic okumadigim icin kaplumbagada boyle birsey, burda veya baska yerde. Suphede kaldim.Icine 3 harfli mi kacti dedim zuhahah

Kedilerde görmüşsündür. Loş ortamda iris yuvarlaktır ışıkta dikleme kapanır.

Bu benim konumdaki fotograflar nereye uctu? Daha eski konumdakiler duruyor.

O zamanlar hep; bu sitedeki "dosya ekle" kismini kullaniyordum. O yuzden sasirdim.Simdi arkadasa akvaryum oncesi fotolarimi atiyordum da, o ilk devasal konumdan. Sonra buraya da bir bakayim dedim, hepsi ucmus Ama oradakiler duruyor. Misal;

mailto:/forum/attachment.php?aid=1878

O kaybolma bura ile ilgili değil resmi gönderdiğin sitede belli bir süre durduktan sonra resetleme yapıyorlar. Bu zamanla alakalı değil bazı eski resimler dururken bazı bir iki seneyi geçmeyen resimler de kayboluyor. Bu bulunduğu harddiskle alakalı olabilir.

Resmi gonderdigim site diye birsey yok. O zamanlar, hep linkteki gibi, buradaki foto ekle alanini kullaniyordum.Bu siteden kaynaklanan bir sikinti var

Onu diyorsan bir ara kapanmıştı. sonradan yeni host'a geçince yenilenme oldu. Bazı özelliklerde bununla beraber gitti.

Ooo benim deli gibi akvaryum konusu gitti bayağı kayıp verdik o zaman ???? ondan gitmiştir

Benim yaklaşık bin mesajım silindi. Özellikle midye üzerine açtığım konuya üzüldüm.

Suan backup'laniyor mu acaba? Ozellikle bakim kilavuzlarini falan, birbirimize ozel mesajla falan atsak mi, yedegi olsun?

Geri