Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni bir akvaryum kurdum eksiklerim neler

Sıddık

Gümüş 4 Üye
4gun once bu akvaryumu aldim daha once ölüm kabi denen şeyde bakmistim ve akvaryum alinca cok üst düzey bi ortam sagladim zanettim. Hatta bu yüzden iki tane kapluş aldim. Şimdi burayi okuyunca aslinda sarrlarimin hic iyi olmadigini farkettim. Bir de siz bakar misiniz eksiklerim neler ve nasil duzeltebilirim

Akvaryumum bu Umarim net gorunuyodur

Ekli dosyalar

• 1390995465291.jpg
    1390995465291.jpg
    45.5 KB · Görüntüleme: 148
  • 1390995516339.jpg
    1390995516339.jpg
    41.9 KB · Görüntüleme: 120
  • 1390995541054.jpg
    1390995541054.jpg
    48.3 KB · Görüntüleme: 121
  • 1390995568318.jpg
    1390995568318.jpg
    44.6 KB · Görüntüleme: 109
Cvp: yeni bir akvaryum kurdum eksiklerim neler

Mümkün olduğu kadar su miktarını artır, filtre tam olarak su içerisinde olmalı. Fotografta göremiyorum su ısıtıcı var mı ?

Atay Buğra,
Öncelikle şu başlığın tamamını okuman, başlangıç aşamasında kaplumbağa bakımı konusunda sana katkı sağlayacaktır. mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

Kaplumbağa bakımı konusunda mutlaka olması gerekenler ise kısaca;
-Kaplumbağa adetine uygun bir akvaryum,
-Su ısıtıcısı
-Kuru alan
-Filtre
Belirttiğim başlıkta bütün konulara değinilmiş zaten. Aklına takılan birşey olursa sorarsın.

Butun yazilari okumusumdur nerdeyse isiticim yok birinci eksigim bu bi de kuru alan yetersiz sanirim önceleri tasa cikamiyolar saniyodum su miktarini azalttim cikmaya başladılar suyu tekrar arttirirsam cikabilirler mi

Kaplumbagalarimdan biri yem yiyo aldigim yem de sera raffy p yalniz diğeri yem yemiyo bunun sebebi ne olabilir

alışma süreci ve suyun soğuk oluşu iştahını kapar. hasta olma riskide var. suyu dekorun düz tabanına kadar yükseltmelisin. filtre tamamen su içinde olmaz ise motoru yanar.

en kısa zamanda alacakların su ısıtıcı 100 W al ilerde akvaryuma yeni kuru alan koyup suyu yükseltirsen yeni bir tane alma derdin olmaz. ikinci olarak iç derece su ısısının net anlaşılması için bu gerekli. ısıtıcı her zaman su ile eşit dereceyi vermez. bir tane ısıtıcı lamba ve kaldırdığı güce göre 40-60 W gücünde normal bir ampul olsun. bunlar en zaruri malzemelerdir.

yem olarak sera raffy I'da al. raffy P içindeki kırmızı yemler mineral yemdir onları ayrı bir günde her iki öğünde veya birbirine uzak günlerde tek öğün olarak vereceksin. sonrasında sera mineral yem alırsın.

foruma hoş geldin

Tortu mu yapti derken ne demek istediğinizi anlamadim

Bu akvaryum icin nasil kuru alan olusturabilirim peki ona da yardimci olur musunuz incelediğim seyler pek uygun degil sanki buna

Kopuk yani akvaryumun ustu bembeyaz kopukle kapli

su yüzeyindeki köpük mü diye sormuş alisarp. o alttaki kumun yansıması sanırım.

kuru alanı el yapımı yapmak istersen veya satın almak. kuru alan bölümünde örnekler mevcut. inceleyebilirsin. birde akvaryum ve paludaryum atölyesi başlığına bak derim.

Aynen cem abi simdi farkettim kmu bende bu kopuk ne diyorum 2. ve 3. fotografta anlasiliyormus faka sonda tam kopuk gibi cikmis yaniltici olmus

Canavarlar da bunlar

Kuru ortam icin kullandigim ampul de bu

Ekli dosyalar

• 1391003280289.jpg
    1391003280289.jpg
    57.9 KB · Görüntüleme: 96
  • 1391003307516.jpg
    1391003307516.jpg
    58.5 KB · Görüntüleme: 98
  • 1391003445439.jpg
    1391003445439.jpg
    43.7 KB · Görüntüleme: 97

ampülü tam seçemiyorum. bildiğimiz normal tip ampulse uygun. 40-60 W. olmalı. mesafesi uzak gibi ama üsteki kapak ısı sorununu dengeleyecektir. farklı kuru alana geçtiğinde kıskaçlı lamba gerekli olacak. su üstü kısıtlama olacağı için hayvanlar kapaktan dolayı kuru alana çıkmak istemeyeceklerdir. zaten kıskaçlıya geçince kapak kalkacak.

hayvanlar güzel uzun ömür dilerim.

arkadaşım su miktarını azalt o koca şeyi kaldır normal bi taş koy büyük azcık eğim yap oldu bitti o koca odun parçası bütün akvayumu kaplıyor hayvanlar rahat edemezz :)

su tersine mümkün olduğunca yüksek sınırda olmalı. kuru alan ve kenardan kaçma durumları göz önüne alınarak. kuru alan konusunda araştırma halinde buse. yer kaplama konusunda hem fikiriz.

Hatta su seviyesi ustteki tasa rahat cikabilicekleri kadar arttirilabilir tasin ust kisminin yarim cm altina fala

Burda rahatini buldu aslinda yine de arttirmali miyim ne diyosunuz

Ekli dosyalar

• 1391011195841.jpg
    1391011195841.jpg
    53.2 KB · Görüntüleme: 91

Filtre artık suyun içerisinde değil mi? Akvaryumdan kaçma riski yoksa ustteki tasa yaklaşabilir su ne kadar derin olursa okadar iyi.

Suyu yukseltiuorum bi tane de 10w isitici alicam bu kuru alan bi kac ayligina idare eder mi peki

Geri