Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni bir akvaryum kurdum eksiklerim neler

Cvp: yeni bir akvaryum kurdum eksiklerim neler

kuru alan idare eder de 10 w ısıtıcı lamba dan bahsediyorsak o yetersiz kalır. 40-60 w lambalar kuru alanı uygun sıcaklığa getirir. Su ısıtıcısı ise oda uygun değildir.

Su isiticisi markasina gorede degisebilmekle birlikte 1 litreye 1 w olarak hesaplanir 35 litre su varsa 50 w isitici almak uygundur
Isitma ampulunun makbulu 40-60 w tir mesafeyi ayarlamak icin derece ile olcum yapmaniz gerekir

Kuru alan 31-33 derece su 26-28 derece arasi olmali

Alisarp çok güzel özetlemiş; detay istersende linkleri vereyim,

mailto:/forum/Konu-uygun-isitici-secimi.html
üstte ısıtıcılar ile ilgili konu var, Fikir verecektir.

Burada da ısıtıcı ampül hakkında bilgi var.
mailto:/forum/Konu-isitma-ve-gunduz-isigi-icin-ampul-ecolite-52-w.html

Bi kaplumbağam yemek yemiyo demiştim şu an su isisi ideal gibi diğeri yemek yiyo birazcik tavuk parçası versem olur mu

Hayııır. Tavuk eti olmaz. Ancak inek eti olurdu her halde. Bonfile falan. Biz onu da tavsiye etmiyoruz.

Baska yerde de tavuk eti diye okumuştum ya neyse riske girmeye gerek yok :)

Bu konuda bikez daha tartisilmisti genelde onerilmez cunku bu yemleri yiyenler tekrar stick yeme donmeyebilir yanliz bi yarari olucagindan degil fakat 2 ayda falan bir kere olmak uzere haslayarak verebilirsiniz

Ya ama bu yemek yemiyo napicam ona attigim yemleri de öbürü yiyo yemesin diye kacirmaktan kactane yem ziyan oldu suyun isisi ideal şu an napmam lazim

İlk once saticinin verdiği basit yemi demedim onu yemesi simdi sera raffy p veriyorum onu da yemiyo kivircik mi deniyim dersiniz

Alması gereken bütün besin değerlerini kaliteli stick yemlerden alabilir aslında hiç gerek yok, fakat verilecekse de ayda bir ve sadece haşlanarak (tuzsuz işlem görmemiş haliyle) verilebilir. Eger cok sık verilirse bu kez stıck yem ile beslemekte zorlanırsın. Buna benzer bir durum forumda konu olmuştu.

Bana kalırsa Bu dönemde tavuk etini insanlar bile yememeli :ff:

Aynen katılıyorum Neslihan ablama. Kırmızı yemi verdiniz mi hiç? (Sera nın içindeki)

Bu seferde emre abiyle cem abi gibi ayni seyi biz yazmisiz bide ayni dakka :D

Yem yememe beğenmemenin ve alışma döneminin işareti olmanın yanı sıra iştahsızlık hastalık belirtisi olarakta değerlendirilmeli. Ne kadar zamandır devam ediyor ve başka bir belirti var mı ?

daha hayvan alışma süreci içinde iki hafta dahi yememe olasılığı var. akvaryumun ölçüleri nedir ona göre alacağın ısıtıcının gücünü yazayım.

ona vereceğin yemi, her yem saati geldiğinde ufaltıp önüne bir tane at. yerse devam edersin yemezse diğerini günlük kafa hacmi kadar olmak üzere yemle besle.

40cmlik akvaryum diye sattilar fotografi var yukarida daha küçüğünü satiyodu iyi ki bunu almisim yine de

Attigim kirmizi yemi de diğeri yedi o da cok yemekten patliycak yarin sabah yem vermiycem

günlük kafa hacmi kadar olacak. net ayarlama yapamıyorsan + 1 olsun hayvanlar ufak gelişim çağında. dediğim gibi iştahsıza bir tane deneme amaçlı veya yarım parça kırıp ver o arada diğerine de diğer köşede uygun ölçüyü tatbik edersin. yerse yer yemezse öteki yer. o yarım parçanında diğerine fazla zararı olmaz.

Sera reptilin damlat yeme. İştahını açabilir. Önce bir damla ağzına damlat tadını hafifçe alınca hoşuna gidebilir. Hayvanların yanında fazla durmaki ortama alışsınlar. Bu süreçte yem yememe ısrarı olabiliyor. Kaplumbağa kılavuzundaki beslenme ve yemleri uyguladınmı sağlıklı büyürler. Akvaryumun tam ebatlarını sormuştur Cem. Ona göre su hacmi hesaplayıp ısıtıcı gücünü yazarız. Ancak su gene seviye olarak düşük. Yavru kaplumbağa minimum 20-30 cm su derinliğinde yaşamalıki iyi ve uygun gelişsin. Dar alanda kalan hayvan büyüme zorluğu çeker. Örneğin şimdi 3 cm ise emsalleri 4,5 cm olduğunda bu 3,5 olur. Buda hayvan için büyük olumsuzluk. Hem su ısısı hem kuru alan ısısı derece ile kontrol edilmeli. Konuyu okudum ama hatırlamadığım noktada değinildiyse tekrarlamış olabilirim. Kılavuzdaki ihtiyaçları karşılamak iyi olur. Kuru alan için hazır almakta mümkün. Yada cd kabı, saklama kabı gibi ürünlerle yukarı yapılabilir. Bu kayalar yeterli su yüksekliğini sağlamaya mani.

Geri