Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Paludaryumumu yapmaya başladım

aLyssa00

Platin 5 Üye
Söyleyip duruyorum ve sonunda bugün başladım :))

Şimdiye kadar nerdeyse hiçbirşey yapmadım 10 cm kalınlığında beyaz strafor kullanıyorum akvaryumumun ölçülerine göre kestim şimdilik ve öldüm diyebiliyorum çok zor işmiş :))

mailto:/r/v/sjk0.jpg

Model aldığım paludaryum bu buna benzer birşey çıkarmaya çalışcam elimden geldiğince :)) Fotoğrafları yaptıkça koycam. Şimdi strafora şekil vermeye gidiyorumm :))

Cvp: Yeni Paludaryumumu yapmaya başladım

Kolay gelsin :) Dört gözle bekliyorum...

öncelikle bunu model alıyosan filtre ısıtıcını dekorun arka tarafına sakl, böylelikle dogal bir görünümü kablolarla bozmamış oluruz,ayrıca dekorunüstüne derzi sürdükten sonra akvaryum bitki kumu serp yapışsın dogal bir görünüm için harika bir yol tam bir paludaryum olur ozaman, benim ki sadece bir fikir kendimde denedim memnun kaldım =) tabi ki karar senin

Su an filtrenin yerini ayarlıyorum bende zaten :)) Selale gibi yapmaya çalışıyorm ama başarılı olamayacağım sanırım :)) fikirleriniz için teşekkürler.

merakla bekliyorum :D İleride ben de düşünebilirim böyle bir şey :D

Derzler katları arasında iyice kuruyana kadar beklemenizi tavsiye ediyorum. Derz kururken arada sırada su püskürterek nemlendirmeniz çatlamaması için faydalı. Asla soba yada kalorifer yanında kurutmayın. Bir de boya katacaksanız derz renklendiricileri ile son kata sürebilirsiniz.

Tavsiyelerinizi dikkate alıcamm :))

mailto:/r/w/sxkx.jpg

Son hali bu yani şimdilik son hali :)) kuru alanı henüz yerleştirmedim suyun geliceği yeri ayarladım. Ne yapabilirim bu haline önerileriniz var mı?

Oldukça güzel gözüküyor. Boyadıktan sonra çok daha iyi olacaktır. Kuru alanı ayrı yapmanız daha iyi olmuş, istedğiniz yüksekliğe yapıştırırsınız.

Bence akvaryumu kalorifer peteğinin önüne koymayın, zaten ısıtıcı yeterli olacaktır. Bir de arkaplanı akvaryuma yapıştırırken arka cama denk gelecek bölümde akvaryumun tabanına doğru olan kısma daha çok silikon sürün. Suyun kaldırma gücü daha çok zorlayacaktır straforun alt kısımlarını. Bir de arka planla cam arasına su girerse kötü koku ve kirlenme yaşanabilir. Arka ve yan cama yapıştırdıktan sonra kenarlara da güzelce silikon çekerseniz oldukça faydalı olacaktır Mısra Hanım.

Ellerinize sağlık şimdiden başarılı gözüküyor :)

elinize kolunuza sağlık:D
resimleri bekliyoruz :)

Gidişhatı çok iyi bu işin :) Kolay gelsin, sonucu sabırsızlıkla bekliyorum.

Yorumlarınız için teşekkür ederimm :)) Kuru alanını yapıştırdım ama daha üzerinde pek oynama yapmadım öğlen yapıştırmıştım şimdi tekrar iş başı :)) Birde şelaleye son şeklini verip bugün derzin ilk katını atarım diye düşünüyorumm. Tavsiyeleriniz hepsini dikkate alıcam emre bey teşekkür ederimm :))

mailto:/r/w/t9jd.jpg

Kuru alan eklendi. Üzerine kullandığım kumlardan yapıştırıcam taşlar ıslaktı kurutuyorum onları bekliyorum :)) Şelale bitti sayılır malum renkli taşları atıcaktım ve şelalenin olduğu yerin arkasında delikler olduğu için kesememiştim şekil verememiştim bende taşları yapıştırarak şekil veriyim dedim :))

Fotoğrafları ablamın telefondan çekiyordum ablam olmadığı için pcden çektim o yüzden net değil :))

Renkli taşlar zamanla boya dökecektir ama çok fazla miktarda değiller o yüzden ciddi bir problem yaratmazlar. Konuya devam edin bittikten sonra harika bir çalışma çıkacaktır eminim. :)

Bencede çok güzel olucak dört gözle bekliyorum :)

Güzel ve bilgilendirici bir çalışma oluyor.Sonucun iyi olacağından ben eminim :)
Ben olsaydım renkli taşlar yerine daha doğal malzemeler kullanırdım sanıyorum.

Teşekkür ederimmm bugünlük işim bitti kurumaya bıraktım yarın derzin ilk katını atcam bugün olmadı malesef :))) Taşların üzerini de kaplıycam zaten derzle o yüzden suya değmiycekler ya da renkleri görünmiycek :)) Güzel yorumlarınız için çok sağolun :)))

Bende kendime kale seklinde kuru alan yapacağım da siz malzeme olarak ne kullandınız? hepsini yazar misiniz? sinavlardan vakit kalirsa bende yapacağım da.. :)

Strafor, maket bıçağı, ekmek bıçağı şekil vermek için solventsiz bir silikon (akvaryum silikonu bulamadım burda malesef) Beyaz ve gri derz aldım ama henüz kullanmadım :)) Çalışmanızı bekliyorum:)

Mazleme listesi:
Maket bıçağı / Makas
Suya dayanıklı derz dolgu malzemesi
Strafor
Akvaryum Silikonu
Fırça ve Mala
Cetvel

Bu arada der dolgunun hangi modelini kullanıyorsunuz?

Ben paket olarak almadım açık olarak kiloyla aldım o yüzden bilmiyorum malesef onun yanında birde tüp olarak var solventsiz

Geri