Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Paludaryumumu yapmaya başladım

Cvp: Yeni Paludaryumumu yapmaya başladım

Resim_1316593282.jpg

Arkadaşlar boyacılarda tüp boya bulamadım su bazlı malesef. Kırtasiyeden su bazlı ahşap boyası aldım bende. Aldığım boya bu herhangi bir sorun olmaz dmi?

Bu marka epey kaliteli bir marka ama tehlikeye atmayın akvaryumu.
Su bazlı derz renklendirici alıp kullanın.Bunun o amaçla üretildiğini zannetmiyorum.

Kaç boyacıya gittiysem bulamadım artık tüp şeklinde satılmıyo boya makineleri çıktıktan sonra ddiler. Toz var ddiler bende suya boyası çıkar mı dedim çıkabilir dediler

Sanırım o bahsettiğiniz toz boyalar kullanılıyor. Bir kaç akvaryum sitesinde kullananlar görmüştüm. Zaten derz ile karıştıracağınız için sorun olmaması lazım. Kullananlar var.

Bu aldığım tüp boya sorun olmaz değil mi?

Suda dağılabilir gibi geliyor emin değilim, isterseniz 3-4cm boyunda bir parça kesip strafordan bir deneyin öyle yapın.

Riske girdim ve boyayı kullandım umarım pişman olmam..

mailto:/s/1/v2jd.jpg

Şimdilik son halimiz bu yarın biraz daha üstünden geçicem çünkü gride istediğim koyuluğu yakalayamadım bu kurumamıs hali kurudukça açık gri oluyor. Baya bi kuruma payı bırakıcam umarım bir sorun olmaz

Baya mesakkatli bir ise girismissiniz inşallah sonu mutlu biter :)

Umarım çok uğraştım bir sorun olursa çok üzülürüm :)) Ama ona rağmen girdim riske sonu hayırlı olsn :)

Aslında şeffaf derz varsa onla bir kat daha geçin üstünü. öyle varsa kulanın hem o boyayı geçirmez daha iyi olur ama var mı bilmiyorum.

Bunlarda kurumuş hali son bir renklendirme işlemim kaldı ondan sonra sabitleyip 1 hafta beklycem :)

Sizce nasıl?

mailto:/s/2/vnqs.jpg

mailto:/s/2/vnsr.jpg

mailto:/s/2/vnvu.jpg

Elinize sağlık çok güzel olmuş, oldukça doğal duruyor. O enlemesine yaptığınız hatlar ışık vurduğunda çok güzel duracaktır :) Belki ufak 2-3cm lik delikler yapıp oralara 3-4 tane ufak plastik bitki yerleştirebilirsiniz :)

Güzel olmuş zahmetli bir iş ve bitti ama asıl sınav 1 hafta sonra su koyunca olacak. :D

harika olmuş su koyuncaki halini ise özellikle merak ediyorum demiştim hatırlarsanız bende yapmak istiyorum böyle birşey şuanki kuru alanım çok çirkin :( ama sınavlardan vaktim olmuyor ne yazık ki

eminemre' Alıntı:
Elinize sağlık çok güzel olmuş, oldukça doğal duruyor. O enlemesine yaptığınız hatlar ışık vurduğunda çok güzel duracaktır :) Belki ufak 2-3cm lik delikler yapıp oralara 3-4 tane ufak plastik bitki yerleştirebilirsiniz :)

Teşekkür ederim emin bey :)) Bende düşündm plastik bitki yerleştirmeyi bugn ayvaryuma uygun olcak birşeyler bakarım muhtemelen :)) Ayrıca siyah kum almayı düşünüyorum hem kumumda azdı hemde taş koymıycam :)

antifbyigit' Alıntı:
Güzel olmuş zahmetli bir iş ve bitti ama asıl sınav 1 hafta sonra su koyunca olacak. :D

Teşekkür ederimmm evet 1 hafta sonra bi sorun olmaz inşşş yoksa yıkılırım sanırımm :))

aycajd' Alıntı:
harika olmuş su koyuncaki halini ise özellikle merak ediyorum demiştim hatırlarsanız bende yapmak istiyorum böyle birşey şuanki kuru alanım çok çirkin :( ama sınavlardan vaktim olmuyor ne yazık ki

Teşekkür ederimm :)) Herhangi bi salınım falan olmazsa akvaryumumun dolu halini de çekip koycam :) şelaleyi biraz alcak yapmısım o yüzden biraz alçaltan akcak ona üzüldm braz :)

Mısra hanım örnek bir çalışma oldu doğrusu :)
Tebrik ederim.
hem görsellik hem de kullanışlılık olarak benden tam puan aldı :D

Akvaryumun dolu halini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum :)

Ben kuru akan yapimina basladim yapi markete gidip hani esyalarivalayim birde hangi markayi alayim.

Sista Akvaryum Silikonu en bilindik ve en kaliteli markalardan. Şeffafı ve siyahı var. İkisini de kullanabilirsiniz.

Derz dolguya gelirsek nalbur ve yapı marketlerden birine gidip soracaksınız. Fuga 200den başlıyor 2700e kadar giden modelleri var. Siz bulabildiğiniz en yüksek sayılı olanı alın. Mesela ben 2200 bulabilmiştim. En suya dayanıklı olanı fuga 2700dir.

Derz dolgusunu hangi aşamada kullanacam birde bende su bazli boya kullanayimmi.

Strafora şekil verip tamamen strafor ile işiniz bittiğinde birer gün bekleyerek mavcun kıvamındaki derzi 3-4 kat uygulayacaksınız. Toz derz boyalarından kullanabilirsiniz. Boyayı sadece son katta kullanın.

Geri