Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Paludaryumumu yapmaya başladım

Cvp: Yeni Paludaryumumu yapmaya başladım

Derz dolguyu akvaryumda kullanmak için özel olanlardan almalısınız.Özellikle bu su depolarında falan kullanılanlardan olmalı.Bildiğim kadarıyla diğer dolgu malzemeleri su da bozuluyor.

Birde strafora kaya sekli verirken birsey surmesiniz dimi bicakla yaptiniz sadece birde nasil yaptiniz o kaya seklini.

Şöyle ki tüm derz dolgular suya dayanıklıdır. Ama suyun altında kalacak şekilde üretilmemişlerdir. Bunun için fugapool 2700 vardır havuzlarda fayans arası derzlerde kullanılır. Ancak 2200 ile yapılanlar bile 3-4 sene sorunsuz kullanılabiliyor. Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

antifbyigit' Alıntı:
Birde strafora kaya sekli verirken birsey surmesiniz dimi bicakla yaptiniz sadece birde nasil yaptiniz o kaya seklini.

Maket bıçağı ile oyarak yapabilirsiniz. Eğer el beceriniz varsa hırdavatçılarda satılan havya ile de şekil verebilirsiniz. Isıyla straforu erittiği için kolaylıkla şekil verebilirsiniz. Forumlarda ve youtube da geniş bilgi var. Strafordan arkaplan olarak aratın.

Ben yarın bir bakarım ama yaşadığım yerde bulabileceğimi sanmıyorum yine de bakarım yarın :))

Strafor 10 cmdi yani çok kalındı inceltirken oraya dokunmadım ve biraz dairesel bir şekil verdim bıçakla sadece başka birşey yapmadım:)

Benim bu kadar yapacak vaktim yok.Sadece şekilli bir kuru alan yapacağım.
Aklimda arkasinda kale suru olan ve oradan su akacak olan bir sekil varda o cok yer kaplar olmazsa kapluslari rahatsiz etmezse ustunu kucuk cakil taslariya kaplarim oda dogal bir hava katar zaten akvaryumda 2 tane ic filtre kulaniyorum kucuk olanin su cikisi ile selale yaparim ancak bi kac hafta sonra yapabilirim.

Bir de mavi sert straforlardan 3-4 tanesini üst üste yapıştırıp öyle şekil verenler de var, beyaz strafor çok kolay dağılıyor diye..

Mavi strafora şekil vermek çok ama çok zor oluyor.Mecburen bir havya kullanmak gerekiyor.Bu da epey zahmetli oluyor.

Kuru alan icin sert strafor kullana bilirim bende.

Ben de kuru alanı mavi sert strafordan yaptım, ama Arzu Hanım'ın dediği gibi şekil vermek zordur eğer arka plan olarak çalışılcaksa..

Ben bunu yaparken baya yoruldum iyiki sert strafor kullanmamışım mahvolurdum sanırım iki gündür çok yoruldum :))

Kuru alan icin mavi straforun ustune beyaz strafor yapistiririm beyazi oyarak sekil veririm.. :)

Derzin ilk katını attım kurumasını bekliyorumm :D

Derz straforu korumak ve sağlamlaştırmak için dimi.

Evet hem öyle hem de daha doğal görünüyo :)

Arkadaşlar bende yeni akvaryumum için 3d arka fon düşünüyorum http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-akvaryum-dekorasyon-64375206/detay/ buradaki arkadaş satıyor istediğimiz model istediğimiz renk hatta ismimizi bile yazdırabiliyoruz fiyatıda çok pahalı değil sadece 15 tl bakalım biraz araştırayım.

Böyle bir arkaplan hem akvaryumun eninden çalar hem de kuru alan yerleştirmeyi zorlaştırır. Bence almayın.

Bugün gri derzi sürdüm smdi daha birşeye benzedi :)) ama tonunu beğenmedm açık oldu yarın siyah su bazlı boya alıp rengini koyultcam 2 güne kadar bitmiş olcak sanırımm :) Kurumasını beklemek sıkıcı :)) 5 gün kuruma payı bırakmayı düşünüyorum herşey bittikten sonra herhangi bi sağlık sorunu olmasın diye

4-5 kat derz kullanmanızı öneririm ben.Boyayı son iki katta kullansanız yeterli olacaktır.
Birde yaptığınız fonu boş bir akvaryumda 1 hafta su içerisinde beklettikten sonra akvaryuma kaplumbağaları koymanızı tavsiye ederim ben.

Yarım saat önce 3. katımı attım dedğiniz gibi son 2 katında boya kullanmayı düşünüyorum bende :)

Tavsiyeleriniz için gerçekten teşekkür ederim hepsini dikkate alıyorum :))

Geri