Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Paludaryumumu yapmaya başladım

Cvp: Yeni Paludaryumumu yapmaya başladım

zencefil' Alıntı:
Mısra hanım örnek bir çalışma oldu doğrusu :)
Tebrik ederim.
hem görsellik hem de kullanışlılık olarak benden tam puan aldı :D

Akvaryumun dolu halini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum :)

Gerçekten çok teşekkür ederimm sevindm böyle düşünmenize :))

Sabitledim ama sinirim bozuldu köşeler tam kapanmadı. Birde filtreyi arkaya koymadn önce dışarda bir çalıştıraym dedm farkettm ki filtrenin çıkış borusuna kadar su dolmadı mı suyu iletmiyo muhtemelen de iletmiycek ! Moralim bozuldu ya :( Ben alttan aldığı su yeterli olur diye düşünmüştüm su arkada o seviyeye nasıl cıkcak ki ya

Daha küçük filtre koyun çıkış yerine kortum takın hortumu yukarı bağlayın görünmeyecek şekilde problem kalmadı :D O kadar çabalamışsın bari benimde bir yardımım olsun :D

Sabitledim korkarak bekliyorum su anda :D

Strafor olduğu için derz kururken esneme ve çekme yapabilir, bu durumda azcık zorlayarak da olsa oturtabilirsiniz. Umarım sorunsuz çalışır. :)

Umarımm o kadar emek boşa gitmesinn :)

ee durumlar nasıl ?

Ben kalekim 2000 fuga aldim adam silikon özlü dedi suya salınim yapmazmış kesinlikle dedi ve 2300 luk alicakken bunu verdi bunu kullansam bir sorun olmaz dimi suya sadece rampa temas edecek kuru alan oldugu icin.

Keşke 2300 alsaymışsınız ama bu da kullanılır. Sonuç olarak kuru alan dediğiniz gibi sadece alt taraf ısuya temas edecek. Bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.

aycajd' Alıntı:
ee durumlar nasıl ?

Şuan akvaryuma sabitledim ve kurumasını bekliyorum sanırım 4 gün sonra su doldururum :)

antifbyigit' Alıntı:
Ben kalekim 2000 fuga aldim adam silikon özlü dedi suya salınim yapmazmış kesinlikle dedi ve 2300 luk alicakken bunu verdi bunu kullansam bir sorun olmaz dimi suya sadece rampa temas edecek kuru alan oldugu icin.

Herhangi sorun olcagnı sanmıyorum sonuçta hepsi suya dayanıklı olarak üretiliyor

Bu 2000 lik icinde slkon felan varmis ondan daha dayankliymis . bakalim deniyecez :D

Hadi bakalım ikinizede kolay gelsin

Sınavlardan dolayı benim iş haftaya kaldı. :D

olsun :D

Tam bir hayal kırıklığı !

1. teknik olarak değil ama filtrenin su çıkış borusu kıvrılmış o yüzden su gelmiyo..

2. Suda rengi çok koyu oldu çok karanlık bir akvaryum oldu.

3. Suyu koydm ama bekledm sabaha hafif toz gibi şeyler olmuştu sanırm bazı yerlernde derzden cıktı.

Suyu 2 3 kere daha temizleyip bekleticem 3.de de hala aynı sorunu yaşarsam arka planlıda ziyade sadece kuru alan yapıcam

Üstünde toz gibi kalmış ola bilir önce nemli bi bezle silip so koysaydınız daha iyi ola bilirdi.

Hemen moralinizi bozmayın. Zaten arka planı yaptıktan sonra bir kaç gün suda bekletmemizin nedeni o toz gibi partiküllerin temizlenmesi.

Filtre borunuzu ayarlayabilirseniz kullanabilirsiniz gibi geliyor. Işıklandırmayı da biraz arttırarak koyuluğu giderebilirsiniz. Isılambasının yanında sadece aydınlatma için enerji tasarruflu ampüllerden ya da şerit ledleden kullanabiirsiniz. Özellikle internetten şerit ledlere bakmanızı tavsiye ediyorum.

Boruyu ayarlayamıyorum çünkü ulaşamıyorum şimdi suyunu değiştircem tekrar aydınlatma için de alıcam birşeyler artıkk bu kadar koyu olcağını bilseydm daha açık bir ton kullanırdım

Mısra Hanım son durumlar nedir?

Şelale hortumun kıvrılmasından dolayı suyu akıtmıyo ama onun dışında bir sorun yok :)) Akvaryumu doldurdum gayet hoş doğal bi ortam oldu :)) Fotoğraf koyamadığım için şu an konusunu açmadım ama bir iki güne dolu haliyle foroğrafları koycam :)) Yaklaşık 3 gündür akvaryumlarındalar kapluşlar hiç bir sorun yaşamadım :)

Sevindim :) Şelale de olmayı versin yakın zamanda fotoğrafları bekliyoruz :)

Geri