Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Zavalli kaplumbagalar

Alisarp

Bordo Bereli
Uzulerek soylemekle birlikte ikisi teyzemin biri de bizde calisan ablanin 3 adet zavalli plastik kapta yasamis hayatlari boyunca su gormemis kaplumbagayi imkanlari iyi olan onlara iyi bakicak kisi/kisilere vermek istiyorum
Kaplumbagalar benim/yanimda olmadigi icin fotograf atamiyorum
Istanbulda yasiyorum elden verebilirim

Televizyona falan reklam vermeliyiz biz ya kimse bilmiyor nasıl bakılacağını sen olmasan o şekilde yaşamaya çalışacaktı o canlar

Cvp: Zavalli kaplumbagalar

Arkadaslar gonullu yok galiba :(
Biri 6 yasinda 6-7 cm kabuk boyunda digerleri 3-4 cm kabuk boyunda 2 yasinda

hayvanlar bayağı ufak kalmış büyük olan benim son gelenlerle aynı boylardaymış onlar 5 yaşındaydı. şimdi 6 yaşında 10 cm'yi geçtiler.

Bu yeni akvaryumlar gelince ya iki kucugu yada buyugu alicam zaten sahip bulana kadar

hayvanları sahiplendirirken en iyi şartlara sahip olacaklarına emin olmadan pek tercih etmiyoruz. O yüzden bir resim çok iyi olur.

Abi durumu biliyosun çok iyi durumda olsam hemen alırdım.Ama işte durum malum.İyi bir sahiplenecek birini bulursun inşallah...

Satis yasagi falanda cikti deniyor keske bir sahip bulabilsek

Alisarp' Alıntı:
Uzulerek soylemekle birlikte ikisi teyzemin biri de bizde calisan ablanin 3 adet zavalli plastik kapta yasamis hayatlari boyunca su gormemis kaplumbagayi imkanlari iyi olan onlara iyi bakicak kisi/kisilere vermek istiyorum
Kaplumbagalar benim/yanimda olmadigi icin fotograf atamiyorum
Istanbulda yasiyorum elden verebilirim

İstanbula geldiğimde sadece 2 yaşındakini alabilirim

Arkadaslar teyzemin bir hayvani ne yazik ki oldu digerini sahiplendirene kadar salondaki kucuklerin akvaryumuna koyuyorum, evdeki yardimci ablanin hayvaninda ayaklarinda odem tarzi bir olay var (hayvan cok guzel rio grande olma ihtimali var) o hayvanida sumpin altina yaptirdigim yavruluga aliyorum, tedavi edecegim

Bu hayvanlari sahiplenmek isteyen var mi ? Biri 2 yasinda 4-5 cm digeri 5 yasinda 8 cm gibi

Almayı çok isterdim yerimde müsait ama tokattayim üzüldüm

Otobusle gonderme sansim var ordaki otogardan alabilirsiniz niyetiniz ciddiyse, ortam kosullariniz nasil ?

alisarp hayvana tuzlu bir gıda vermiş olabilir mi onu bir sor. tırnak çıkan kısımlarda iltihaplanma yok değil mi ?

Her turlu gida verilmistir zaten onun kizindaydi bu hayvanda o kurtardi diye biliriz en azindan ne kadar hayvan sevdigini ben biliyorum cunku, abi tam hatirlayamiyorum nasil ayaklari falan hayvanin, 1 haftaya falan alicam hayvani zaten ilk is veteriner hekime goturmek olacak

ortam söyle 2mt x 1mt su derinliği 75 cm tek kaplumbağam var dış filtre ısıtıcı. ve bide şimdi yüzey temizleyici sipariş vereceğim işte kuru alanı şimdilik biraz ufak zaten 2-3 aya kadar istanbula geçeceğim evde yapay göl ve büyük bahçe yapacağım plan projeler hazır malzemeler hazır en fazla yapmam 3 hafta falan sürer yani. o bahçede iki kaplumbağa yaşayacak şekilde düşündük umarım doğru olur

Ozaman ben simdi bu hayvanlari zaten alacagim istanbula gecince bende iyilestirmis olurum buyuk olani size sahiplendiririm uyarsa ?

Evde yapay gol ve bahce super bir proje olacak,merakla fotolarini bekliyoruz.

Alisarp basin sagolsun,uzuldum teyzenin kaplusa.İnsallah ikisini de sahiplendirirsin.Cinsiyetleri belli degil heralde,kucukler degil mi?

Geri