Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Zavalli kaplumbagalar

Degil aynen, zaten seninkine kucukler, sorun cikabilir buyuk ihtimal

Fotoğraflarını atarım tabiki isterseniz. Olabilir ali sarp istanbul da elden alabilirim tabiki

Birde düşük maliyetli ve güzel hoş uzun ömürlü kullanışlı akvaryum falan yapmak isteyenlere yerine göre dekasyon ve plan proje önerisi yapıp çizebilirim. Yani yardımcı olabilirim

Senin hobiden ziyade isin de bu sanirim. Valla yalniz yasasam ve buyuk alanim olsa,hayalim boyle seyler. Dogal halleri ile izlemek cok zevkli.

Okulda dış ve iç deklarasyon plan ve projeleri çizip tasarlıyorum tabi kendim içinde yapıyorum birşeyler

Cvp: Zavalli kaplumbagalar

Arkadaslar ikisinin de saglik durumu kotu biri tuzdan ve proteinden sismis hemde kulak enfeksyonu var 2,5 yasinda 4 cm digernin ayaklari yani tirnaklarinin oldugu kisim yok 10 cm 7 yasinda, var mi sahiplenmek isteyen ? Ben kendi yavruluguma aldim suan tedavi edip sahiplendiricem ama buyuk olan tedavi edilemez gibi gozukuyor

Tırnak kökleri gittiyse tırnak çıkmaz. Hayvan rahat basabiliyorsa sıkıntısı olmaz. Rampadan çıkarken ki durumuna bak. En zorlanacağı durum bu.

Küçüğe uva desteği de gerekli. Uva bayağı fayda veriyor tedavide. Metabolizmayı canlandıracağı için hayvan hareketli olur. Çabuk zayıflar. Antibiyotikten ağzına da bir damla damlat. Genta ise sorun olmaz ama hekim güçlü antibiyotik verdiyse böbreklerine dokunabilir. Tuz hasar bırakmıştır.

İstanbul da yapay golü bitirdiğim zaman iletişime geçelim o zamana kadar sahiplenen çıkmazsa ben alabilirim belki çünkü yeğenim 15 tatilde ankara ya gidecek yanlış bilmiyorsam sizde ankaradasiniz.

Buyuk olan tedavi edilemez derken,tirnak icin mi yoksa diger durumlar icin mi soyledin?

Bu konunun ismi bile icimi ciz ettiriyor =((

Anladım ben yanlış biliyormusum. Ona göre zaten iletişim kurarız. O gün gelsin ben gölü bitirip bi rahat edeyim tamamdır.

Cvp: Zavalli kaplumbagalar

Veterinere bu cuma goturecegim abi suan kucuk icin sadece biraz proteini azalttim baska birsey yok, hepsinin zaten UV lambasida isitma lambasida var buyuk olan sumpin ltindaki 70*65*30h yavrulukta kucuk olan benim diger 2 kucukle salonda ki 270 litrelikte duruyor, buyuk olan gecede kuru alanda bir ara olcum yapip gerekliye mavi lambalardan takicam hatta birde simdi agzina vitamin damlaticam 2 gun daha yem yemezse geldiginden beri yem yemiyor

Koklerden gitmis gibi duruyor koturum inanlar varya onlar gibi arka ayaklar one kiyasla daha iyi, kuru alana cikmada sorun yok ama hayvan baska hayvanlarla birlikte olursa dislanir mi orayi merak ediyorum

Tamam caner bey zaten sizde sitede aktifsiniz konusuruz

dışlanma değilde bunun zayıf güçsüz olduğunu anlarlarsa üstüne yürüyüp hırpalayabilirler. hayvan bir canlanıp kendine gelsin

Onu demek istemistim abi dislansa zaten daha iyi kendi halinde yasar

Hadi bakalım. Bu tarafa geçersen ve denk gelirsek görüşelim ayak üstüde olsa.

Ya ben aslinda haftaici 2 gun haftasonuda 1 gun caddeye geciyorumda saatler uyusmuyor iste

Hangisini sahiplenmek istiyorsunuz vede bakacaginiz alan nasil ? Yer onemli degil getiririm ben heryere

Geri