Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

150x80x70h= 840 lt ve diğer iki akvaryumum

Her ikiside net olarak dişi ve Cem in değindiği gibi sorunsuz yapıdalar.
Mango köküne ilave olarak birde kabuklara devit uygulaması iyi olur.
Bence res dışındaki yellow bellied ve cumberland kırmasıda olabilir. Deri rengi ve desenleri ile alt kabuk bu yönde gibi. Neticede kırma ama sorun olmaz.

Cvp: 150x80x70h= 840 lt ve diğer iki akvaryumum

Bence res ve cumberland kirmasi bu hayvan
Saglikli bir omur dilerim

Yok surattaki dik sarı çizgi tek yellow belliedde olur. Alt kabukta net cumberland. Üst kabuk res derseniz kırmanın kırması bile olabilir.

Alt kabuk ve surati icincumberlan dedim ust kabuk icin res o diger dedigin kriteri bilmiyorum ama abi

Yellow bellied diyip görsellerde bak. Hemen hepsinde yukarıdan aşağı yada çapraz inen sarı çizgiyi görürsün. Hiç bir cumberlandda yok bu.

yellow belly olduğunu bende oradan anladım. cumberland'de o sarı çizgiler gözün alt ve üstünden devam eder. kabuğun dikme yan desenleri de benziyor. ama net veriyi göz arkası şekil verdi.

Bendeki kırmada da var. Ama benim kırmanın üst kabukta res yada yellow bellied gibi. Doğrudan yellow bellied-cumberland kırması bendeki.

İlk sayfaya resimleri de eklemişsiniz ancak açılmıyor.
Resimler hakkında güzel yorumlar var.
Tekrar yükleyebilir misiniz?
Teşekkürler...

Gecen konusmutuk butun konularindaki resimler gitmis musait zamaninda ekleyecektir emre abi

En kısa zamanda bu ve önemli konulara resimleri ekleyeceğim.

Resimleri eklemişsiniz. Çok güzel olmuş akvaryumlar.
Ben şu an elimdeki akvaryumun yanına ayrı bir kuru alan düşünüyordum. Akvaryumun üstüne de oluyormuş ne güzel.
Akvaryumla kuru alana köprü kurarak yapacaktım. Ama gerek kalmadı. Akvaryumu değiştireceğim. Gerçi şimdi değil ama benim merak ettiğim kuru alan akvaryum üstüne monte mi ediliyor? Yoksa ayrılabiliyor mu? Resimde gördüğüm kadarıyla sanki camın girmesi için arası olan metal çerçeve var. Yaptırırken bu nasıl tarif edilebilir?

Akvaryum üst ve alt kenarlarına çerçeve yaptıracaksın. Üst tarafa kayıt atılım üstüne kaplama yapılıyor. Bu alüminyumda olabilir, çelik veya ahşapta. Kuru alanı bunun üstüne oturtuyorsun. Kuru alan tabanını akvaryum eninden 2 cm geniş yapıp yan camları 3 cm taban aşağısına sarkıtacaksın. Bu kuru alanın sağa sola kayarak düşmesini önleyecek. Arka camına pay yaptırma böylece akvaryumu temizleme sırasında kuru alanı kaldırmadan sağa sola kaydırırsın.

Ömürlük düşünüyorsan yan camlar ve rampa 6 cm; taban camı 8 cm kalınlıkta olsun. Rampa açısı ise taban camından düz çizgi çek bu çizgi ile rampa arası 35-40 derece aralığında olsun. Ve uzunluğu su içine 10 cm girecek kadar olsun.

Elinize sağlık..

Emre Bey fotoğrafları görüntüleyemedim. Linklerdemi sıkıntı var. Ben mi göremiyorum.

Beş gün sonra falan ekleyebilirim. Resimler maalesef gitmiş.

Cvp: RE: 150x80x70h= 840 lt ve diğer iki akvaryumum

AEK' Alıntı:
Beş gün sonra falan ekleyebilirim. Resimler maalesef gitmiş.

Hocam fotoğrafları güncelleyecektiniz?

Emrenin işleri yoğun olduğu için pek vakit bulamıyor. Alisarp'ın akvaryum konusuna bakabilirsin. Onun akvaryumları da büyük.

resimlerin hepsi gitmiş.

Linkler belli bir süre kullanılmadığında yada resimlere bakılmadığında resim gönderilen site otomatik olarak bunları siliyor. Bunun gibi pek çok konuda bu sorunu yaşıyoruz ne yazıkki.

Geri