Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 gün evde tek kalır mı

Arka ayaklar 4 tırnaktır birinde yoktur.

Tuz kokusu kumdan kaynaklı olur. İdrar kaynaklı sudan üzerine bulaşan biraz daha farklı bir koku yapar.

Bozulma gözükmüyor. Nem varsa stick yem emer.
Arka ve ön ayaklar normaldir demi hocam arkada 4 tane olması

Arka 4, ön 5 tırnaklı.

Normalde günde bir kez dışkılar. Hayvan yiyordur.

Bilemem. Artan oranda iştah kaybı yaşamıyorsa yoktur.

O zaman sorun yok, dışkıyı yiyordur.

O zaman sorun yok, dışkıyı yiyordur.
Hocam kaplumbağanin boğazında birşey kalir mı büyük parça yemek versek.

Mesela ben 3 stick yem boyutunda lokmalara bölüyorum boğazında kalabilir mi? Hayvan 4 5 yasinda kabuk boyu 12cm. Bogazinda şişlik yok gibi ama var gibide

Kalmaz aynı anda birkaç stick yemi yutabiliyorlar. Büyükse ısırıp parçalar.

Yabancı cisimler tıkayabilir. Bunlar erimez. Silikon yada plastik parçası, çakıl taşı gibi.

Balık kılçığı ve yüzgeci gibi şeyler boğazına takılıp kalabilir.

Kalmaz aynı anda birkaç stick yemi yutabiliyorlar. Büyükse ısırıp parçalar.

Yabancı cisimler tıkayabilir. Bunlar erimez. Silikon yada plastik parçası, çakıl taşı gibi.

Balık kılçığı ve yüzgeci gibi şeyler boğazına takılıp kalabilir.
Mesela haşlanmış karideste erimiyor o kalabilir mi

Karidesi ısırıp koparır. Yeterki kabuğu alınmış olsun.

Nadiren olabiliyor. Çok uzunsa ağzına sığacak oranda bölün.

Hocam bu masa lambasinda kablo ne varsa çöpe attim fişten duyun olduğu kısma kadar. Kablolar cok ince bir yerde zaten kisa devre yapmış. Guzel bir kablo takmak lazim. 2 3 gun kaplumbağa lambasiz kalacak bence birşey olmaz

Hayır rendelenmişini yiyebilir.

20240331_194605.jpg

Şöyle 2 parça et verdim 3 saat haşlandı tuzsuz. Biraz da suya tuttum ustundeki yagi gitsin diye fakat fazla tutmadim.
Birde et sert sanırım keçi eti. Yarın aç gün yapsam daha iyi olur sanırım bugun guzel yemek yedi yarın normal aç gün mü yapayim yarım kaşık zeytinyağı vereyim mi.
Normalde vermiyorum zeytinyağı

Son düzenleme:
Keçi eti ishal yapabilir.

Zeytinyağına gerek yok. Yarın yemi normal ölçüsünde tek tek atın. Yediği kadarını yesin. Yemezse vermeyin.

Geri