Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

7 yaşındaki kaplumbağa Melek'in kısa hikayesi

Cvp: 7 yaşındaki kaplumbağa Melek'in kısa hikayesi

Turtle pier kullanışsız ancak yavru kaplumbağaları taşıyor 10cm üzeri hayvan çıkınca batıyor alttan vantuz vs. ile desteklemek lazım ama onlarda zaman içinde gevşeme yapıp aşağı kayıyor yani çok uğraştırır en iyisi orjinal exo terra turtle bank veya cam üstü kuru alan.

Bakacağım şimdi satıcıya exp terra mı ne yazıyordu. Turtle pier daha büyük gibi merdivenli falan beğeniyorum onu ama kısa sürede bulabilir miyim bakalım:D

Aldım turtle banki :D çok teşekkür ederiz haber verdiğiniz için satıcı hepsiburada yazıyordu.

120.80 TL ye aldıysanız hepsiburada dır. Hayırlı olsun abuzittin bey çok mutlu olacak, ürün gelince iyice kontrol edin özellikle mıknatısları tutan kenarları çatlak vs. varsa değişim yaptırırsınız (benimkinde çatlak vardı içine su alıyordu). Bu ürün çok estetik duruyor akvaryumda, doğal bir görüntüsü var diğer baskinglere göre hayvan daha bir rahat ediyor üzerinde.

Hayırlı olsun. Kargo geldiğinde evrağa imza atmadan önce ürünü kontrol et. Exo terra olduğuna emin ol. Exo terra resmi ile kullanışsız NMC marka dandik ürün satan çıkabiliyor. Kutu resimdekinden farklı ise yani exo terra yazmıyorsa ürünün farklı marka olduğuna dair tutanak tutturup geri gönder. Bunun için senden kargo ücreti almazlar. Bu satıcıya yansır.

Evet 120.80 çok teşekkür ederiz abuzittin dişi:D direk açıp bakacak mıyım kapıda? Sorun çıkarmazlar değil mi?

Bugün iğneye gitmemiz gerekiyor. Dolmuşla götürmek zorundayım nasıl korumalıyım abuzittini? 45dk lık yolumuz olacak

Biraz su koyarak mı götüreyim kabına yoksa sarayım mı?

Açıp kutusuna bakacaksın resimdeki ile aynı ürün olup olmadığını gör.

Kuru şekilde sığacağı kadar mukavva kutuya ve içinde bez arasına koyacaksın. Sonra bu kutuyu da poşete koyacaksın. Poşetteki amaç kutuya rüzgar temas etmesin. Yalnız poşetin ağzını arada açıp hava almasını sağla. Kutuyu fazla sarsma. Ayakkabı kutusu da olur.

Bizim böyle plastiğimsi cam görünümlü kabımız var abuzittin için ona koyuyorum onu sarayım olur mu?

Fotoğrafını yükleyeceğim birazdan

mailto:/vbEO46.jpg
mailto:/nR7Xrl.jpg Bu şekilde bunu sarayım olur mu? Birazdan çıkacağıx

Olur ama poşet içine koy hava deliklerinden içine esinti olur. Çöp poşeti de kullanabilirsin.

Tamamdır deliklerin bir tarafını kapatacağım teşekkürler su koymuyorum bir de değil mi?

Merhabalar turtle bank geldi sağlam 4 adet mıknatısı var. Orjinal mi değil mi anlamadım sizle paylaşmak istedim boyutlarında birkaç cmlik fark var 24cmlik yer 22 vs doğru mu bu paket? Kalsın mı?

mailto:/ZZJknV.jpg
mailto:/oj93y9.jpg
mailto:/qbRMDB.jpg

Çok güzel hayırlı olsun, satıcısı hepsiburada kendisiydi zaten orjinal olmama gibi bir şansı olamaz. Diğer satıcılar cem beyin dediği gibi uyanıklık yapabiliyor.

Mıknatısın yapıştığı kenarlarda çatlak vs. yok değil mi?

Çok teşekkür ederiz :D yok dümdüz kenarlar o söylediğinin mıknatıslardan da alacağım bu hafta bitecek gibi akvaryumumuz abuzittin evine kavuşacak???? Akvaryum camlarını camsil ile mi sileceğim bu arada? İçini de temizlemek lazım suyu koymadan

Büyük akvaryumlarda kimyasal kullanmıyoruz. Camlara iç kısımdan yukardan su dökeceksin. Temiz ve yeni bulaşık süngeri ile ovalayacaksın. Birleşme noktaları ve silikonları dahil. Sonra bir daha su dök. Tabandaki kirli suyu alıp. Temiz bez ile kalan pislik tozu aldıktan sonra akvaryumu ağzına kadar su doldur. Bir avuç dolusu tuz dök erime noktasına göre biraz daha dökebilirsin. Bunu karıştırıp erit. Bu şekilde bir gün beklesin. Arada karıştırabilirsin yada iç filtreyi çalıştır. Bir gün sonra bulaşık süngeri ile tüm iç camlar ve köşe kısımların üzerinden geçip suyu al. Maşrapa ile temiz suyu yukarıdan her tarafına döküp o suyu da al. Bu işi bir iki kez daha yap. Tuzlu çözelti ne kadar temizlenirse o kadar iyi olur. Tabanda kalan az suyu da bez ile alıp temizle ve yeni suyu doldur. 4 damla metilen mavisi damlat. İç filtre derece ve ısıtıcıyı yıkayıp takıp çalıştır. Su 28 dereceye gelince su rengine bak, mavilik açık renge geldiğinde hayvanı akvaryuma alırsın. Renk sabah kaybolur.

Akvaryuma koyacağın ürünler neler ?

Turtle bank ısıtıcı ve iç filtre koyacağım şimdilik. Isıtıcıyı söylediğiniz plastik olandan alacağım 200wattlık iç filtreye bakamadım daha. Bir de turtle bamk camda durmuyor (8mm olduğu için sanırım) mıknatıs almam lazım ona.

Kendi mıknatısları 6 mm cam üstünde etkisiz kalıyor. Destek olarak bernina marka çift vantuzlu ve kıskaçlı vantuzdan al. Koyu yeşil renk. Arama motorundan aratırsan resmini görürsün. Bununla iki köşeden sıkıştırıp sabitlersin.

Isıtıcıda jbl protemp 200 W al. Sera yada jbl cam iç derece al. 0-50 göstergeli çubuk gibi olandan.

Bu başlığın olduğu konuyla ilgili ilk yazdığın yazında kendinle ilgili yazdığın paragrafı kopyalayıp yeni bir konu açıp oraya yaz. Geri kalan konuların hepsini o konuya ayrıştırıp ekleyim oradan devam edelim. Bu yazdıklarımız burada kaybolmasın. Kendine ait konun olsun.

Akvaryum konusunda aç yeni konuyu

Tamam nasıl yapacağımızı anlatır mısınız bana yarın akşam yapalım. Kullanmayı bilmiyorum sadece burdan cevap yazmayı biliyorum :D bakacağım birazdan görüşmek üzere

O kıskaçların arasına turtle banki koyup cama yapıştıracağım sanırım?

Anasayfadan genel alt başlığına gireceksin. Sayfanın sağ tarafında yeşil renk yeni konu butonu var. Ona basıp sayfayı aç uygun başlığı yaz ve ikinci bir sayfada bu konuyu aç, bu konuda ilk yazdığın mesaja git.

Melek konusuyla ilgili yazdığın yazı hariç aynı mesajdaki kendinle ilgili sorduğun yazıyı bu yeni konuya yaz. Ve konuyu aç gerisini ben hallederim.

Turtle bankın köşelerine vantuzu paralel olarak yapıştıracaksın. Kıskacın birisi bankın köşelerini sıkacak bu şekilde çıkış tarafını hafif suya eğme olanağın olur hayvan rahat çıkar. Bir de iki tane tekli vantuz al bunları cam köşesi kısımlarına bankın dik açı olan köşesinden 5 cm kadar mesafede sağlı sollu üstten tuttur. Hayvan çıkarken bankın cam köşesine gelen kısım havaya kalkabilir. Bu vantuzlarda köşenin yani bankın dik açı olan kısmının yukarı kalkmasını önler.

Tamam bugğn yapacağım. Turtle bankten hiç bi şey anlamadım :( vantuzları aldığım zaman yaparken fotoğraflı olarak yapalım lütfen

Geri