Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

7 yaşındaki kaplumbağa Melek'in kısa hikayesi

İlk dönemler içindeki plakaların oksitlenme sorunu görülüyordu. Son dönem kullanan arkadaşlardan öyle bir şikayet almadım.

Kullanan arkadaşlar yorumlasın.

Ben jbl'den memnunum. Güvenlik sistemleri de var. Plastik koruması da tam kaplumbağalar için. 1 metre derinliğe kadar kullanılabiliyor. Camı quartz kalın ve sağlam.

Çeliklerde kırılma derdi yok kullanım kolaylığı var. Tek fark metal olduğu için geç ısınıp geç soğur.

Cvp: 7 yaşındaki kaplumbağa Melek'in kısa hikayesi

Tetra Proline, nick burns(kerem bey) kullanıyor ve gayet memnun sıkıntı çıkaracağını sanmam.

JBL veya Tetra Proline alın ömürlük alacaksanız. Yoksa 40-50 liralık çeliklerden alın ribao/roxin markalarından.

Tamamdır alacağım akvaryumumuz perşembe geliyor çok teşkkürler.

Abuzittini veterinere götürdük poposundan iğne yaptılar. Hayvan yolda kustu. Doktor yoldan dolayı sarsıldığını söyledi. Şuan iyi gibi bir şey olmaz değil mi?

Kaplumbağaları araba tutar. İstemdışı sarsıntılar kusmasına neden olur.

Cem bey daha iyi bilir ama bence o hayvanla fazla uğraşmayın, daha çok yıpranır getir götür derken, hayvan yetişkin kendini kurtarmış, iyi imkanlar sunarsanız, geniş bir akvaryum, biyolojik filtrasyon, ısıtma, kuru alan vs. hastalıktan yana sıkıntı olmayacaktır yetişkin hayvanlar inanılmaz dayanıklı oluyor, ben survivor diyorum erkek alfa kaplumbağama.

Hayırlı olsun bu arada akvaryum ölçüleri nedir? size dış filtrede lazım olacak.

Teşekkürler cem bey şuan iyi gidiyor:D

Cuma günü de iğneye gideceğiz :( bir de ilaçlar var onları kullanacağız. Belki elimde götürürsem sarsılmaz. Geçen sefer öyle götürmüştüm araba sıcaktı ve kusmamıştı. Bugün suda götürdüm böyle oldu:(
Akciğerlerinde sorun varmış iyileşsin güzelce istiyorum.

Teşekkürler evet dış filtre de almam gerekecek ama fiyat çıkaracağım önce hepsi için bir ay kadar sifonla da idare edebilirim :( dip çekimi için kullanılan borudan almıştım. Akvaryum 80*50*50 boyunda

Akvaryum boyut çok iyi ömürlük olmuş. Akvaryum malzemeleri için total bütçenizi yazın yardımcı olalım burdan. Sanırım şuan elinizdeki malzemeler hep idarelik (iç filtre ve ısıtıcı). Hepsini yenilemek gerek ömürlük için, biraz tuzlu olur ama 1 kere alırsınız.

Aynen en iyisini almaya çalışacağım o yüzden hemen hepsini alamayacağım. Yıllardır kapta yaşıyordu zaten hasta olunca çıkarayım dedim evdeki akvaryumu o da işe yaramaz çıktı :D Şuan akvaryum içi için 200tl bütçem var iyi bir ısıtıcı ve filtre alabilirim sanırım sizler ne alacağım konusunda yol gösterirsiniz çok teşekkür ederim gerçekten :D

Bir de kusmasının üstünden zaman geçti akşam yemeğini vereyim mi?

Boynu çok fazla şiş şuan bir de

1. mailto:/dPoL07.jpg
2. mailto:/5g4N2D.jpg
3. mailto:/brjvYG.jpg
4. mailto:/X0ybJ0.jpg
5. mailto:/QaJPWv.jpg
6. mailto:/M0X1Wk.jpg
7. mailto:/qb3ARB.jpg
Bir de poposu hep havada sudayken ve ben yine nöbet tutacağım bu gece başında ses çıkarıyor gibi geliyor öyle yaptığında dik tutup sallıyorum doktor öyle dedi bakalım:( kusar diye de kokuyorum o yüzden suda duruyor kusarsa çıkarabilsin diye

Bu saatten sonra yem verilmez. Hazmetme süreci 1-2 saati bulabilir. Bu da uyumasını engeller. Işığı kapa yatıp uyusun birşey olmaz gördüğüm kadarıyla su sığ. Su sabit ısısı ne ise öyle dursun sakın sıcak su ekleme. Kalorifer yanıyor ise kabı hemen yanına koy, üstüne değil.

O sallama nereden çıktı. Gerek yok bırak hayvan uyusun. Kendine gelsin. Kusacağı bir durum yok. Boğazına takılan birşey yoksa kusmaz ki kussa da sorun yok.

Hayvanın kaçmayacağı biçimde tertibat al yeterli.

Boynunda birşey yok deri birikmesi o. Kafayı düz kaldırmış şişlik birşey gözükmüyor.

3 tane verdim yemi midesi boş kalmasın diye düşünmüştüm. Dışarı çıkardım bir süredir dışarıda kalorifer kapalı şuan sadece odamda klima açık 27de. Ne yapayım kaloriferi açıp suya koyup orda mı bırakayım? Dışarıda uyuyor normalde ben de dışarıda bıraktım
Sevindim bi şey olmadığına korkutuyor çünkü öyle şişik görmek...

İşin özü hayvan sabit sıcakta olduğu sürece üşümez. Ortamı çok sıcak yapma. Su kaybeder. 3 saatte bir hayvanı su içmesi için kaba koy. Dışarıda temiz bir örtü üzerinde dursun.

Akvaryum yarın geliyor demişsin. Kuru alan, ısıtma lambası ve ısıtıcı işini bir an önce halledip hayvanı akvaryuma almalısın.

Tamam öyle yapayım bugün bir leğen alayım hatta kuru yeri o olsun çünkü bez üstünde tutamam dolaşıyor sürekli :D kuru alan ısıtıcı ve ısıtma lambası bir de iç filtre gerekiyor işe yaramaz demiştiniz filtre için. Bana ne almam gerektiğini önerir misiniz? Alayım hemen ailem destek olacak maddi olarak. Turtle bank alayım dedim ama bulabilir miyim hemen bir de mıknatısları var. Bugün çıkıp halletmeye çalışayım. Çok teşekkürler iyi günler

Horoz marka kıskaçlı lamba alacaksın. Ampul olarakta armut ampul. Buz camlı soft olanından 60 W. Ecolite halosoft 52 W da olur. Bu bauhausta satılıyor. Bir tanede zamanlayıcı. Hepsi aydınlatma bölümü öne çıkan konularda var onları incele.

İç filtrede sobo 808c köşe filtre al. Alt haznesine bioball'ları çıkarıp elyaf koy. Elyafta en iyisi jbl symectir ama sürekli yenileyeceğin için ucuz marka elyafta alabilirsin. 500 gramlık al. Yada 250'lik. www.juenpetmarket.com dan alabilirsin.

Kuru alanı cam üstü veya elyapımı düşünebilirsin. Kuru alan konusundakilere bak. Akvaryum ve paludaryum atölyesine de.

Turtlebank te hayvanın ağırlığını mıknatıslar taşımaz. İki köşesinden bernina çiftli ısıtıcı vantuzu ile sıkıştırıp sabitlemek gerek bu da ekstra masraf olur.

Kıskaçlı lambayı çıkaramaz değil mi? Çok hareketli abuzittin:D tamamdır başlıkları inceleyeceğim birazdan fiyat araştırması da yapayım. Kuru alanı akvaryum üstüne yapsam taşır mı? 8mm cam 80.50.50 boyutlarında akvaryumumuz

Ben direk turtle bank vs alıp geçme taraftarıydım ama doğru hayvan büyük... bir şey görmüştüm pahalıydı ama belki bi kaç aya alabilirim biriktirip böyle akvaryum üstüne konan bir kap gibi kuru alandı onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Turtle toppermış akvaryumun kapağı olmayacak sadece cam

Yada idareten hamster kutusu sanırım bu böyle bir şey yapsam akvaryumumuz taşır mı?

Ekli dosyalar

• IMG_4204.JPG
    IMG_4204.JPG
    24.3 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG_4205.JPG
    IMG_4205.JPG
    24.3 KB · Görüntüleme: 90
Topper pahalı ve ende max 35 cm genişliğe kadar olan akvaryumlar için. Türkiyede yok şu anda. Koyacağın şey akvaryumdan kaykılıp düşmeyecek şekilde olmalı.

Hamster kafesine yazık olur altından kesip rampa için plastiği eğeceksin.

Cam kuru alan yaptırırsan taban ve rampa 6 mm camdan; yan camlar 5 mm camdan olacak.

Hayvan dişi miydi erkek mi ?

http://www.hepsiburada.com/exo-terra-kaplumbaga-adasi-p-PTM702-PT3802 Large boy 40cm ürün baya büyük batma sorunu olacağını düşünmüyorum en kötü hayvan itip mıknatısları düşürür onun içinde neodyum mıknatıs alacaksınız onlar kemik gibi yapıştırıyor. http://www.hepsiburada.com/ara?q=neodyum+mıknatıs geçen hafta 120 liraya düşmüştü keşke alsaydınız ben foruma yazmıştım.

http://www.hepsiburada.com/tetra-proline-200w-kirilmaz-isitici-p-PTAN402189072 200w 95 TL

dış filtre alacak mısınız? (almalısınız) bütçeniz ne? toplam bir bütçe söyleyin akvaryum malzemeleri için ona göre yardımcı olalım.

Hamster yok kafesi de yeni alıp keseceğim abuzittin için güzel olsun da yazık olsun kafese cam kuru alan yapmayı becerebilir miyim bilmiyorum o yüzden hamster kafesi güzel gelmişti:D dişi

Şuan 200 tl bütçem var alabildiğimi alacağım sonraki aylarda yine eksikleri tamamlayarak gideceğim. Forum neresi bilmiyorum :( 40cm güzel ama taşımama sorunu olursa diye korkuyorum 415gram abuzittin

Linkleri inceliyorum hemen teşekkürler

Dişi ise durum değişir. Yumurtlama zamanları kaçma girişimleri oluyor. Cam kuru alan olursa yan camlar en az 30 cm olmalı.

Hayvanın kilosu ilerde 1 kg'yi geçecek. Kafese çıkarken kaykılabilir. Bir de sabitleme durumu söz konusu. Sağa sola oynarsa akvaryum içine düşebilir. Lambayı kafese takarsan suya düşebilir.

Akvaryum içi kuru alan düşünürsen kaçış boşluğunu, kuru alan çevresindeki camlara mukavva bantlayarak ek yükseklik yapıp suyu yükseltme imkanı sağlayabilirsin.

Arama motorundan kuru alan yazıp bak belki fikir verir.

Bu ürün bir kütük parçası gibi batacağını düşünmüyorum ben medium kullandım 2 genç kaplumbağamı taşıyordu rahatlıkla, youtube videolarını incelerseniz yurt dışında çoğu kişi kullanıyor büyük kaplumbağalar için dediğim gibi en kötü mıknatıslar atar ama onunda çözümü var. Hamster kafesi iyi güzel ama bir hatalı kesmenizde çöpe gider ki milimetrik kesim yapamazsınız + platform da yapmanız lazım çok uğraştırır. Ya cam kuru alan yaptırın cem bey den ölçü isteyin ya da turtle bank L alın.

Hamster kafesi şeffaf olmadığı için hayvan çıkınca etrafı gözetleyemez kendini güvensiz hisseder.

Geri