Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

7 yaşındaki kaplumbağa Melek'in kısa hikayesi

Giriş yapamadım siteye dün hata gibi bi şey çıkıyordu. Bugün akvaryumumuz geldi mailto:/O0RXXZ.jpg içini doldurmaya başlayacağım hemen ayıracağım bütçe 700tl gibi görüniyor toplam. Kuru alanı bir tarafı 50*30 şeklinde kuru alan yaptırsam mı diye düşündüm ama kafam çok karışık hamster kafesi haklısınız etrafı görmeyecek falan ve beceremeyebilirim. Kuru alan konusunda yüksekliği eni boyu ne olmalı vs siz ne önerirsiniz?. Akvaryum içi olacak kuru alan. Akvaryum altına ısı geçirmeyen strafor mu öyle şeylerden alacağım. Lambalar filtre ısıtıcı hangi markaları almalıyım? En iyisi hangisi olur önerilerinizi bekleyeceğim listeye başlayacağım yarın kesin alınacak wattları falan şimdiden çok teşekkür ederim

Bugün iğne oldu abuzittin tekrar iyi gibi şuan ama hala ağzını açıp kapatırken plastiğe çarpar gibi ses çıkartıyor nedir bu ses?

Üst kısım olmamış. Kuşak köşeleri komple dolanacaktı. Kayıt akvaryum küçük olduğu için gereksiz ve cam üstü kuru alan için engel teşkil ediyor. Kayıtın sökülmesi, kuşağın tam dolanması lazım. Arka kuşakta sökülecek öndeki gibi tam boy olacak. Kısa camlara geleceklerde tam boy kesilip bu ön ve arka kuşakların köşelerinin üstüne oturacak.

Lamba ve ısıtıcıyı yukarıda yazdım. Aydınlatma başlığında lamba ampul ve zamanlayıcı örnekleri mevcut.

Malesef akvaryumu bir daha disari cikaramayiz arabaya sigmadi cok zor tasiniyor zarar gormesi kusaktan daha buyuk sorun olusturur.

Tesekkurler iyi gunler

O zaman elemanı çağırıp evde yaptırın. O ölçülerdeki camları kesip hazırlasın. Kuşak ve arka kayıtı söküp bunları silikonlasın.

Söylerim ancak gelirler mi bilmiyorum

Ve biz bu akvaryumu salona koyacağız sanırım. Salon pek kullanılmıyor sadece ütü tv için giriliyor. Hayvan tek başına sıkılır mı depresyona girer mi? Ne yapalım?

Birşey olmaz tam tersine hayvanı kendi haline bırakmak daha iyi. Bu hayvanlar kalabalıktan ve ilgiden rahatsız olurlar. En az kullanılan yerde durması iyi olur. Esintili ve soğuk ortamda pencere açılmayacak. Sigara içilmeyecek.

Sevindim çok teşekkürler. En kısa zamanda akvaryum içini halledeceğim iyi günler.

Cvp: 7 yaşındaki kaplumbağa Melek'in kısa hikayesi

http://www.hepsiburada.com/exo-terra-kaplumbaga-adasi-p-PTM702-PT3802 120 liraya tekrardan düşmüş bugün alacaksanız acele alın kargoda bedava 100 lira üstü. Diğer ihtiyaçlarınızıda alabilirsiniz tüm petshop ürünleri %20 indirimde bugüne özel.

Vay be orjinal fiyatı 200 tl imiş. Hangi ara coştu böyle. Tabi para pul olunca normal. Birde turtle topperın fiyatına çok diyordum.

Uzun zamandır takip ediyorum bu ürünü en son geçen yaz 90 liraydı pahalı deyip almamıştım, sanırım dövizin yükselmesi etkiledi fiyatları ama yemlerde fiyat aynı seyrediyor.

2013'te medium 50-60 tl arası idi. Large 75-80'den gidiyordu. Geçen yaz 90 tl'ye uygun fiyattaymış.

Ben daha karar veremedim ne yapacagima kuru alani bir de bozuk cikma durumu vs... tesekkurler dusundugunuz icin bi aileme danisayim.

Abuzittin 3 gundur tuvaletini yapmiyor ne yapmaliyim?

Hayvan suda mı duruyor kuru da mı ?

3 4 saat suda duruyor sonra kuruda ve ilac kullaniyoruz 2 tane salidan beri

Ailem al dedi turtle banki ama ben bilmiyorum large mi bu nasil sececegim uye olacak miyim?

Hayvanın suda durması lazım. Yem yerkende suda beslenmeli. Suda yaşadıkları için tükürük bezleri yoktur.

Vücutları sudan uzakta ihtiyaç duymaya başladığında dışkıdaki suyu kalın bağırsaktan lağman yoluyla çeker. Bu da hayvanda kabızlık yapar. Sistemi bir an önce kurup hayvanı suya al. Düzelir. Taban içinde vitasand marka silis kum alacaksın 20 kg yeter.

Uye oldum ancak large mi bu ve yeterli midir abuzittin icin?

Tamam bir an once halledecegim. Birazdan da suya koyarim tekrar tesekkurler:D

https://www.youtube.com/watch?v=9fMZHaMiFZA Alacağınız ürün bu Large boyu dev gibi birşey kesinlikle yeterli gelir. Sipariş verin bakın beğenmezseniz kolay iade var karşı ödemeli kargo ile gönderir iade edersiniz.

Evet 40*25*7 diyor buyuk gayet cok tesekkurler. Linkteki large mi acaba direk onu alacagim?

Bir de bunun yerine merdivenli bir sey alsam? Tasimaz demistiniz ama onlar cok guzeldi :D ve daha guvenli gozukuyordu buna nasil tirmanacak ya yetisemezse vs

Evet Large zaten diğer boyları yok hepsiburada da, uzun zamandır gelmiyor Türkiye'ye. Atakanpetshop getirdi en son oda small boyunu.

Alacaksanız satıcı yazanın hepsiburada olmasına dikkat edin, diğer petshoplar da aynı linkten satıyor.

Gövdesinin yarısını çıkarabildiği her yere çıkar. Turtle pier max 30 cm yükselir. Suyu daha fazla yükseltemezsin. Ama ayaklarına pvc su borusu alıp takarsan yükselir.

Geri