Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Kuracağım

Lambaderden iyidir. Benim büyükte lambaderde var.

Cvp: RE: Akvaryum Kuracağım

AEK' Alıntı:
Lambaderden iyidir. Benim büyükte lambaderde var.

Emre abi PM kapalı olduğu için cevap yazamadım. E posta'yı belirttigin adrese attım ama sanırım bir sorun oldu gelmedi, önemli değil.

Buradan sorayım.

85*38*50h boyutlarında 8mm kuru alansız , masasız bir akvaryum kargo dahil ne kadar tutar ? MAS ile vaktin olduğunda görüşebilir misin rica etsem? Sadece akvaryum olacak. Cama cam. Herşey dahil 300 TL olursa fena olmaz. 350 çıkarım belki. Aslında daha fazla param vardı da beklenmedik bir şeye harcamak zorunda kaldım. Daha doğrusu bir fırsat çıktı kaçırmak istemedim. :/

400 de olur ama sanırım biraz gereksiz pahalı olacak ? Hem daha dış filtre ısıtıcı vs derken bir 400 de oraya gider gibi geliyor. .

akvaryum yaz tatili sonu alınacak. Eylül'den önce veya Eylül'ün ilk günleri. :)

sahibinden.com diyorum araştır diyorum tüm set + mobılyalı en az (100*40*50 cm) olarak bulursun 300 350 hatta tum setı 700 e cok cok uygunu blursun bırde yakın yerlerde oldugunda kargo daha uyguna da gelır. O olculer ıcın 300 tl vermek cok gereksiz kanımca

Bencede gereksiz olur, istersen suan sorayim fiyat, kargo dahil mi ?

Mas akvaryumdan yetkili biri görse yazdıklarım topa tutar beni Ali Sarp çaktırmayın böyle dediğimi he :):)

ShaF_cK' Alıntı:
Mas akvaryumdan yetkili biri görse yazdıklarım topa tutar beni Ali Sarp çaktırmayın böyle dediğimi he :):)

Dediğin doğru ama inan 300 tl değil de 220 tl olsun deyip daha sonra akvaryumda sıkıntı olursa veya çatlak gelirse vs. ben onunla uğraşmak istemediğim için MAS' ı tercih etmeye çalışıyorum. Yoksa 300 tl vermek benim de içimden gelmiyor ama en son Beta akvaryum ile görüştüm kaliteli denmesine rağmen firma kargoda olacak olaylardan biz sorumlu değiliz diyorlar. En azından Mas her konuda güven verdi. O yüzden Mas düşünüyorum. Bende istemiyorum ama elden ne gelir ;)

Alisarp' Alıntı:
Bencede gereksiz olur, istersen suan sorayim fiyat, kargo dahil mi ?

Mümkünse kargo dahil bir fiyat alabilirseniz sevinirim hocam :)

[ Konuda belirtmiştim zaten kargo dahil fiyat istediğimi ama gözünüzden kaçmış herhalde :) ]

Alisarp' Alıntı:
250 akvaryum 130 sandiklama ve teslim

Vay be. Resmen soygun. 6mm hazır akvaryum al diyor şeytan ama Emre abi korkutuyor. Aslında kuru alan falan olmayacak..

neyse iyice sinir oldum. Benim akvaryum değiştirme seneye kaldı. 1 sene daha bu akvaryumda idare edecem başka yol kalmadı. :(

Teşekkürler ...

Alisarp' Alıntı:
Hazir al sahibindenden safagin da dedigi gibi

8mm varmıdır hocam ? Olsa bile kargo sıkıntı işte.. :( bakayım yine ama kargo büyük sıkıntı. Eğer alırsam 2 sene max 3 sene idare edecek 6mm akvaryum alabilirim.. :(

Alsam mı almasam mı bilemedim. :/

Hem ucuz olsun hem saglam gelsin olmuyor iste maalesef :( Saglam gelebilmesi icin birseyler yapilmasi gerekiyor o biseyler icinde bedel odenmesi gerekiyor.
Dusun cok uygun fiyata aldin kargo teslimat dahil sana geldi dagilmis ! Muhattap yoksa zararin daha buyuk ;)

barış sahibinden.com dan bak işte ara sor ya da mesaj at ( üye olman lazım ve telefondan onay kodu vs vs ). Adamla konus ona göre ayarlarsınız ıllah dırek buldugunu al demıyorz. Yakın yerlere bak genelde. Ornegın afyondaydın merkezde satan cok kısı gordm genel olarak her aksam bakarım yeni konulara corlu yakın mesela bana 45 dk olursa gıdıp alıcam araba ayarlayp. Sen ılcedeydın 130 gıbı para kargoya verecegıne bı tane kasalı naklıyat aracı kırala sor onuda ne kdr olur fln dıye olmadı satan adamla konus ykmu ordan ılceye gelen arclar onlarla konusun en son yıne kargoya sorsun yınede daha uyguna temz ve 8 10 mm lık bulacaksındır. O kadar cabalamana sahit olduk güzel bişi sahibinden.com dan bakmaman neden:) anti mas akvaryumcu gıbı duruyorm ama sadece ekonomık acıdan oyleyım cok fazla. Sadece cama cama 100 40 50 ki en azından 8 mm dır dıue dusunduklerım sormadıklarm yanı 100 tl abicim. 100 tl de kargo olsn o akvaryum ıcın 200 lıraya 100 40 50 lık alms oluyorsun. 130 lıraya da uygun ekıpmanlara bakarsn yani. Buldugunu burada paylas. inan bi kac gün bak çok kelepir ürünler var iç dış filtreli ısıtıcılı filan hatta balıkla beraber (balıkları satarsn akvaryumculara :p ) cok kelepir ürün gördüm konusursun otobus fırmasına verır en kotu dzgn kutular der kırılacak var 50 tl fln verır ona da. Bnm akvaryum bursadan rızeye geldi kamyonla düşün nakliyat kamyonu gelıyordu sansa :) tanıdıgın da tanıdıgıymıs sapasağlam geldi :)

olivia-peter' Alıntı:
Hem ucuz olsun hem saglam gelsin olmuyor iste maalesef :( Saglam gelebilmesi icin birseyler yapilmasi gerekiyor o biseyler icinde bedel odenmesi gerekiyor.
Dusun cok uygun fiyata aldin kargo teslimat dahil sana geldi dagilmis ! Muhattap yoksa zararin daha buyuk ;)

Hocam bende genelde sizin gibi düşünüyordum ama bu fiyat da gereksiz fazla bence. Cama cam akvaryum için 400 tl verilir mi Allah aşkına. Hayatta almam ben MAS' tan akvaryum. Belki ileride ömürlük yapacağım zaman paraya kıyarım ama yine de bence pahalının üstünde fiyatlar bunlar.

vay anasını telefondan kaç kez gönderdi ya :) doğru diyorsun da onları konuşucaksın imkanın varsa yakınsa ya tanıdık ya da kendin gidip bakıp yapabilirsin. Genelde bakarken akraba veya tanıdıkların olduğu yerlere bakmanı öneririm :) ve eğer nıyetlendın dıyelım almaya adamla konusmanı kaydet sorular sor deki kırık catlak varmı o vrmı bu varmı ozellıklerı tekrar soylesın ve bana gldıgınde bır cızık catlak olursa nlcak gıbsnden sor. Kaydet bır skntı oldumu bılısım sucu dıyerekten sıkayet edeblıyorsun eskısıne nazaran daha hızlı ıslemler kayıtlı belgende oldugu ıcın skntı olmaz :)

ShaF_cK' Alıntı:
vay anasını telefondan kaç kez gönderdi ya :) doğru diyorsun da onları konuşucaksın imkanın varsa yakınsa ya tanıdık ya da kendin gidip bakıp yapabilirsin. Genelde bakarken akraba veya tanıdıkların olduğu yerlere bakmanı öneririm :) ve eğer nıyetlendın dıyelım almaya adamla konusmanı kaydet sorular sor deki kırık catlak varmı o vrmı bu varmı ozellıklerı tekrar soylesın ve bana gldıgınde bır cızık catlak olursa nlcak gıbsnden sor. Kaydet bır skntı oldumu bılısım sucu dıyerekten sıkayet edeblıyorsun eskısıne nazaran daha hızlı ıslemler kayıtlı belgende oldugu ıcın skntı olmaz :)

Aynen 3 kere göndermiş :D

----

Senin dediğini yapacağım dostum. Diğer türlü olmayacak anlaşıldı. Yaz sonu burada aktif olurum. Teşekkürler yorumların için :)

olivia-peter' Alıntı:
:D Kafa iyice karisti simdi :D hayatta karar veremez :)

:D :D

neslihan abla zaten dediğim gibi tanıdık akraba olan yerlerden bakıcaksınız ya da yakın yerlerden ıl ıcı ılce ıcı vs. Yakın yerler olacak yani gıdıp gorup kendınızın ya da akrabanızın aracılıgıyla saglam gelıcegı sekılde ayarlamak lazım. Ornegın barıs afyon merkezde satan 5 6 kısı vardı cokta guzel olanlar vardı ben yerınde olsam kalkıp gıdıp bakardım. Duzgun hos hesaplı olana. Uygunsa da duzgunce kasalatırdım kutulatırdım ( mas 130 a kutulayp kargolatıyormus dıyorsnuz dedıgın akvaryum ıcın.) snde gereklı kutu ıcıne strafor vs vs saglamlastırıcı sekılde koydururudunuz o sekılde olur. Yani demokraside çare tükenmez. Kargo şirketleri calısanları umursamaz harra hurra ordan oraya sallarlar. Senın durumda oyle olmus abla. Ama mas o konuda ıyı haklısn da bana o parayı ver ben kendı kucagımda getırırım :D

kusura bakma telden tıkladım olmadı da :D :D 3 kez göndermiş oldum :) sen ürünleri bul kardeşim burada paylaş yine herkes yardımcı olur :) bende dahil :)
o kadar kötü anlatmadım neslihan abla ya sadece çok şeyi birden kattım :D

Yetkiliere sesleniyorum foruma mas akvaryum çalışanlarından birini üye yapmayın yaparsanız önce benim yorumlarımı silin :D :D :D :D

Bu arada ben MAS tan al diye yazmadim, isini garantiye al demek istedim. (Mas'in o ebatlara fiyat vermesine bile sasirdim acikcasi.) Saglam gelmesini istiyorsan yine bir bedeli olacaktir. Unutma biraz da şans isi ;) Bak km yol akvaryum geldi birsey olmadi diyor, ben burda ozel aracla 5 dk yol tintin geldim kırıldı :D Hadi bakaliM hayirlisi olsun :)

Var zaten uye Safak gecmis olsun :p

olivia-peter' Alıntı:
Bu arada ben MAS tan al diye yazmadim, isini garantiye al demek istedim. (Mas'in o ebatlara fiyat vermesine bile sasirdim acikcasi.) Saglam gelmesini istiyorsan yine bir bedeli olacaktir. Unutma biraz da şans isi ;) Bak km yol akvaryum geldi birsey olmadi diyor, ben burda ozel aracla 5 dk yol tintin geldim kırıldı :D Hadi bakaliM hayirlisi olsun :)

Bende mas istiyordum garanti olsun diye ama o fiyatlar bence fazla. Dedigim gibi ileride ömürlük akvaryum için düşünebilirim Mas' ı.

Yaz tatili sonu yardimci olursunuz artık :)

Geri