Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Kuracağım

Cvp: Akvaryum Kuracağım

Barış sahibinden.com dan filan baktın mı. Dün bütün 20 sayfayı okudum olayı ben yaşamışım gibi hissettim bi an :D Sahibinden.com da çok uygunada bulabileceğin akvaryumlar mevcut olabilir. Örneğin daha yeni gördüm ben.
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-mobilyali-akvaryum-sehpasiyla-beraber-tum-set-170109014/detay

250 lt diyor boyutları yazmıyor da arayıp konuşulabilir. 8 mm camdan kayıtlı kusaklı hazır sistem malzemeleride. Tek sıkınt balıkları da veriyor onları söylersin ya akvaryuma sen kendin satarsın topluca alıp ya da satan kişiye dersin vb.

Bu da afyondakiler merkeze gidip alma şansın filan olur .
http://www.sahibinden.com/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-akvaryum/afyonkarahisar

Umarım yardımcı olabilirim böyle :)

ShaF_cK' Alıntı:
Barış sahibinden.com dan filan baktın mı. Dün bütün 20 sayfayı okudum olayı ben yaşamışım gibi hissettim bi an :D Sahibinden.com da çok uygunada bulabileceğin akvaryumlar mevcut olabilir. Örneğin daha yeni gördüm ben.
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-mobilyali-akvaryum-sehpasiyla-beraber-tum-set-170109014/detay

250 lt diyor boyutları yazmıyor da arayıp konuşulabilir. 8 mm camdan kayıtlı kusaklı hazır sistem malzemeleride. Tek sıkınt balıkları da veriyor onları söylersin ya akvaryuma sen kendin satarsın topluca alıp ya da satan kişiye dersin vb.

Bu da afyondakiler merkeze gidip alma şansın filan olur .
http://www.sahibinden.com/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-akvaryum/afyonkarahisar

Umarım yardımcı olabilirim böyle :)

Teşekkür ederim. Aklıma geldi bir ara ama ya dediğin gibi merkeze gidip getirmem lazım (ki bu bazı nedenlerden imkansız) yada bu tarz sitelerden de alabilirdim. Ama MAS akvaryum sanırım belli bir seviyeye gelmiş. Bende bu akvaryumu 3 4 sene en az kullanacağım için güvenilir bir yerden almaya çalışıyorum. Yaz sonuna kadar para biriktirip yaz sonuna doğru MAS' tan almayı düşünüyorum. Zaten şu an param da biraz az. Üstüne bu iki ayda 300 400 koyabilirsem eğer gerçekten sağlam bir sistem toplayabilirim. Böylece en azından 3 4 sene kafam rahat olur. Seneye lise son çünkü. Gitmeden önce son yaz tatilimde sistemi yenilemek istiyorum yoksa sıkıntı okmaya başlayacak elimdeki sistem. :)

Teşekkürler tekrar yorumun için ;)

hmm anladım 500 600 tl lık bısı arıyordun en fazla tum ekıpman+ akvaryum olarakta. Masakvaryum da tabı oyledır de sonucta malzemeler 10 mm cam kalınlıgı rodajlı kayıtlı kusaklı olacak buradan bakacaklarında aynı ozellıkte arayacaksın :) neyse ben o kadar cabalamana karsın ayarlayamadıgın ıcın aklıma gldı ben kendımede bakıyorum tum sıtelerden yararlanmaya calısıyormda. Masakvaryum cok pahalı gldı bana. Tabı ıscılık vs ıyıdır de yınede fazla ve bana uzak olmasından dolayı en son diye düşünürüm kendimce :)

Cvp: RE: Akvaryum Kuracağım

ShaF_cK' Alıntı:
hmm anladım 500 600 tl lık bısı arıyordun en fazla tum ekıpman+ akvaryum olarakta. Masakvaryum da tabı oyledır de sonucta malzemeler 10 mm cam kalınlıgı rodajlı kayıtlı kusaklı olacak buradan bakacaklarında aynı ozellıkte arayacaksın :) neyse ben o kadar cabalamana karsın ayarlayamadıgın ıcın aklıma gldı ben kendımede bakıyorum tum sıtelerden yararlanmaya calısıyormda. Masakvaryum cok pahalı gldı bana. Tabı ıscılık vs ıyıdır de yınede fazla ve bana uzak olmasından dolayı en son diye düşünürüm kendimce :)

Peki hadi kaliteli olmasını geçtim , bana Sandıklı kargo ile yollayacak ve güvenilir olan bir şirket önerebilir misin ? Ben MAS' ın dışındaki şirketlerden adam akıllı cevap alamadım. MAS ile de Emre abi (AEK) iletişimde olduğu ve memnun olduklarını söyledikleri için orayı seçtim. Ikimiz de yaklaşık ürünler arıyoruz. Güvenilir satıcı bulursan (kargo ile gönderen , sandıklı yani,) , beni de haberdar et. ;)

Yav zaten ben sana afyon diye gösterdim yakın yerde uygun fiyata ve güzel akvaryum diye. Ulaşım imkanın olur diye yani. Bende istanbul içinde arıyorum ki bulursam ulaşım imkanım olsun ya da bir arkadaşımın olduğu yere bakıyorum ki nazım geçsinde yardımcı olacak şekilde. Mas akvaryumun ürünleri kalitesiz vs vs vs bişi demedim hoş. Kalite bakımından bişi diyemem ama bana fazla geliyor şuanda o fiyatlar.

Aynen bana da fazla geliyor ama ne yapalım , biraz katlanacağız artık...

bu arada ben linkleri incelemedim dostum o yüzden kargolu saniyorum. Kusura bakma , sana sitem etmek gibi olmuş mesajım ama yanlış anlama. Aynı dertten muzdaripiz. Bana da fazla geliyor. Hatta bak ilk mesajlarda 300'e tüm sistemi toparlıyordum. Şimdi 700'lerden bahsediyorum en az :D

hayırlısı inşallah ikimiz de istediğimiz sistemi kurarız :)

Senin istanbul olduğu için ikamet , bulma Şansın çok. Benim zor biraz ama sen deneyebilirsin. Hatta senin istanbul elden alman çok daha ucuz ve iyi olur. Ben mecburiyetteb MAS' ı düşünüyorum :)

doğrudur da İstanbul trafiği çok cazip gelmiyor anca yakın ilçelerden bakarım :) bakalım şu işlerimi bir halledeyim duruma göre olacak bişiler inşallah :)

Tabi trafik de bir sorun , doğru. Benim yaşadığım yerde trafik diye birşey olmadığı için onu düşünemedim :D

Umarım ikimiz de kısa sürede bir sonuca bağlarız. Eğer hedeflediğim para birikirse bu yaz sonu ben kuracağım :)

Arkadaşlar ısıtma lambası yine bozuldu bana kaliteli bir lamba önerebilir misiniz ? Forumda dolaştım ama link olarak verilenler genelde satıştan kaldırılmış..

Ampul değil lamba , yanlış anlama olmasın :)

Bunlar vardı benim bulduğum. 1.link te farklı seçeneklerde bulabilirsin.
http://www.elektrikmarket.com.tr/Horoz-HL067-E27-60W-Siyah-Masa-Lambasi,PR-50755.html
mailto:/ev-bahce/mafsalli-masa-lambasi-oynar-basli-lamba-lambader-115596350

olivia-peter' Alıntı:
Bunlar vardı benim bulduğum. 1.link te farklı seçeneklerde bulabilirsin.
http://www.elektrikmarket.com.tr/Horoz-HL067-E27-60W-Siyah-Masa-Lambasi,PR-50755.html
mailto:/ev-bahce/mafsalli-masa-lambasi-oynar-basli-lamba-lambader-115596350

2. Linkte verdiğin uygun. Teşekkür ederim. Onu alacağım galiba ;)

Alisarp' Alıntı:
Istanbulda mi yasiyodun ?

Yok hocam Afyon Dinar'da yaşıyorum , keşke İstanbul olsa :)

Benzer ürün hatta aslında aynı üstelik Horoz kalitesiyle daha uygun fiyat, kargo ücreti hariç yine de değerlendirilebilir.
http://www.elektrikmarket.com.tr/Horoz-HL074-E27-60W-Beyaz-Masa-Lambasi,PR-50747.html

olivia-peter' Alıntı:
Benzer ürün hatta aslında aynı üstelik Horoz kalitesiyle daha uygun fiyat, kargo ücreti hariç yine de değerlendirilebilir.
http://www.elektrikmarket.com.tr/Horoz-HL074-E27-60W-Beyaz-Masa-Lambasi,PR-50747.html

Ama bir yere monte etmek gerekiyor galiba ? Sıkıştırma daha kolay ve uygun benim için ? :)

Aslında ilk gönderdiğim linkte yine horozun mandallı lambası kullanım açısından en pratik olan birçok kişi onu kullanıyor.
2. Linkte aynı sistem diye göndermiştim aslında ama tekrar bakınca bende emin olamadım. :) Genelde mengene sıkıştırması oluyor. Yinede emin olmak lazım. Artık hangisi uygun gelrise.

Cvp: RE: Akvaryum Kuracağım

olivia-peter' Alıntı:
Aslında ilk gönderdiğim linkte yine horozun mandallı lambası kullanım açısından en pratik olan birçok kişi onu kullanıyor.
2. Linkte aynı sistem diye göndermiştim aslında ama tekrar bakınca bende emin olamadım. :) Genelde mengene sıkıştırması oluyor. Yinede emin olmak lazım. Artık hangisi uygun gelrise.

Teşekkür ederim hocam. Alırken yine ayrıntılı olarak inceler en uygununu alırım. Muhtemelen mengeneli olan metalik lambayı alacağım. (50tl olanı)

İyi günler :)

barış o mengeneli değil. duvara vidalıyorsun. tavsiyem kıskaçlı olanı alman. keşke konuyu dün gönderseymişsin bugün izmire geldim. geçerken afyonda verirdim lambayı. horoz lambadan vardı. bu lambayı her şekilde konumlandıracağın gibi max 60 W kaldırıyor ve duyu seramiktir.

Abi oyle diyorsun, bende bu lambayi oneriyordum ama soylede birsey var bu lambanin ust kismini iki uyduruk civi tutuyor ve ciktimi yapilamiyor, 2 saat ugrastim valla yarin bunu aldigim yere gidecem bakicam alternatif bulursam onu alip onu onericem, bu gece ne cektim ben bilirim

cem' Alıntı:
barış o mengeneli değil. duvara vidalıyorsun. tavsiyem kıskaçlı olanı alman. keşke konuyu dün gönderseymişsin bugün izmire geldim. geçerken afyonda verirdim lambayı. horoz lambadan vardı. bu lambayı her şekilde konumlandıracağın gibi max 60 W kaldırıyor ve duyu seramiktir.

Cem abi emin olamadım link atabilir misin hangi lambayı tavsiye ediyorsun ? Daha bugün sipariş vereceğim. :)

Geri