Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme Programlarımız

Cvp: Beslenme Programlarımız

bunlar petshoplardan alırsan (250'lik olanlar için) 20-25 tl aralığında olur. netten alırsan 11-15 tl aralığında ben ucuz ve güvenilir bir site olduğu için juenpet'ten temin ediyorum. yalnız alacağın yemlerin ileri tarihli olmasına dikkat et. en azından 2014 senesinin ikinci yarısında sonra olsun son kullanma tarihleri.

ya cem abi sana asla karşı gelmem çok profosyönelsin ama benimkiler ot türü çok seviyor atları çoğaltıp yem sayısını düşürsek nasıl olur

bir konuda bana 3 yem öner mişsin onları alsam nasıl olur

sera raffy p tetra reptomin ve sera raffy p önermiştin bir konuda başka bir konuda sera minareli onermiştin burdada bunları öneriyorsun yani bir yerde başka bir yerde başka söylüyorsun demek istemiyorum sadece aralarından en iyilerini seçmeye çalıştım sera mineral tetra reptomin ve sera raffy p alsam nasıl olur çünkü tercihim 3 yemden yana yazmıştım başta yazdığım yemleri önermiştin ben ölçtüm biçtim bu yemlerin olabileceğine karar verdim sence nasıl yemler viteminim var zaten birde devit 3 alırım tam olur eğer bu yemler uygunsa nasıl kullanacağım

Zaten raffy p ve reptomin aynı ana yem, mineral güzel. Ama ana yemlerden biri mesela reptomin raffy I olsun.

Karides gammarus olmadan olmaz.

yani yem olarak üç çeşit sera raffy p sera raffy ı ve sera mineral mi önerirsiniz bu üç yem yeterli mi aralarından büyük araştırmlar ve sizin yardımlarınızla seçtim bunları alıyım mı

cem abi ve emre abi ikinizinde önerilerini dikkate aldım sizce bu yemler yeterlimi

Bu yemler bahsettiğim süre içerisinde yeterli öncelikli 3 yem. Cem ana yemi çeşitlendirmek istemiş ama mineral almak varken ilave ana yeme şimdilik gerek yok. Ancak bende önce 1 yaşında olduğu için vital önermiştim. Ancak hayvanların gelişememesi ve protein ihtiyacına göre bunu erteliyorum. Ancak boyları 6 cm olduğunda vital almalı. Yavaş yavaş başlanır.

çok teşekkürler yaaa sizin ve bu sitenin sayesinde vermem gereken bütün yemleri buldum peki bbu devit 3 denen şey nedir nasıl kullanılır nerde kaç liraya bulabilirim

Aslında devit 3 önermiyoruz. Öncelikli olan uvb lamba edinmek. Devit 3 uzun kullanımda zararlı. Normalde kabuk yumuşamasında destek için öneririz. Ancak uvb lamba yok ise edinene kadar kullanılmasında sakınca yok. Haftada bir kez, bir yeme, bir damla damlatılarak yem doğrudan hayvanın ağzına uzatılır. Suya atılan vitaminli yem vitamin suya dağılacağı için etkisini kaybeder ve bu vitaminin yoğunluk özelliğinden su yüzeyinde yağlı bir tabaka görülür. Eczanelerden 5 tl gibi bir ücrete temin edilebilir. (Devit 3 oral damla)

Not: UVB lambaya geçmeyi ihmal etmemeli.

hımmm yani biz sonbahara doğru lamba almayı düşünüyoruz o zaman kullanılabilir demi

benim kapluşcuklarımda çok az görülüyor kabuk yumuşaması öyle olunca ağza mı vereceğim yoksa sırtınamı süreceğim

Kuyruk kısmına doğru esnekl,ik varsa normaldir. Etkili yöntem ağızdan olan. Sırt için önermemiz genelde üst plakaları atmasını istediğimizde oluyor. Bunlarıda gene özel durumlarda yapıyoruz.

Sonbahara fazla zaman kalmadı, bu süre içerisinde devit kullanılabilir.

çok teşekkürler ağız yoluyla devitide kullanırım inşallah kısa zamanda boy atarlar

Uygun beslenme ve akvaryum hacminde hastalıkta geçirmezlerse aylık ortalama 0,5 cm büyürler.

ooooo baya büyük oluyorlarmış seneye başıma bi iş gelmesse ayı gibi fotoğraflarını koyarımmm :t65y::t65y::148::148:

Allah korusun diyip, büyümüş hallerini görürüz inşallah diyorumm :)

emrenin dediği gibi repto yerine raffy I al. protein lazım gelişim için.

ikinizede yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim:133::133:

Önemli değil Zeynep :)

Geri