Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dobim

Öğün sayı değil yemleme zamanı.

Pazartesi repto-gammarus
Salı RaffyP-gammarus
Çarşamba repto-gammarus
Perşembe RaffyP-tropical
Cuma repto-gammarus
Cumartesi RaffyP-yumurta
Pazar gammarus-tropical
Cem bey codi 8 cm olmuş fırçaladım bugün siris kumu azalmıştı onu aldık koyduk çok mutlu oldu fırçaladım üst kabugu sanki beyaz açılmalar oldu ama çok mutlu iştah iyi resim atacagım sizin verdiginiz liste ile besleme yapıyorum
20240929_123657.jpg
20240929_123644.jpg
20240929_123546.jpg
20240929_123546.jpg

Bir sıkıntı yok. Hayvan erkek.

Yalnız çok pis bakıyor bir gıcıklık yapabilir. Sağı solu dağıtıp birşeylere zarar verebilir.

Fırçalamayın kabuk iyi vaziyette. Buna sinir olmuş olabilir.

Yalnız çok pis bakıyor bir gıcıklık yapabilir. Sağı solu dağıtıp birşeylere zarar verebilir.

Haha kumu dagıtıyor sinirlenince eşiyor sevindim erkek olmasına tşkler

Cem bey su kaplumbagaların beden dillerini anlarsınız diye yazıyprum codiye dibe taştan yapılmış küçük kaplumbaga koydum ters cevirmiş 😁😁 oynamışmi sinirlenmişmi sizce nedir

Düzeltip koyun yine alıp bir tarafa atıyor ise istemiyordur.

Düzeltip koyun yine alıp bir tarafa atıyor ise istemiyordur.
Cem bey kışında ısıtııcı 28 olmalı sabah baktım derece düşmüş 26 ya ısıtıcı mı bozuldu dedik akvaryumu temizledilk bügün baktık ısıtııc çalışıyor niye oldu ki acaba ısıtıcı küçük olandan degil büyük bide codinin bacakları elleri derisi beyaz şeyler sarkıyor büyüyor sanırsam 8cm oldu kabuk boyu
20241006_162816.jpg

Hayvan büyüdükçe eski derilerini atmaya başlar. Bundan sonra suda bol bol göreceksiniz iç filtre çeker.

Su sabaha doğru en soğuk halde olur. Eğer yeterli sirkülasyon yoksa ısı akvaryum geneline yayılmaz.

Gündüz 28 derece sabit gidiyorsa sirkülasyonu artırın. Yok sabit değilse. Kalibrasyon bozuktur. Dereceye bakarak ısıtıcının ayarını yükseltin.

Kışın dış ortam soğur su ona göre sıcak olacağı için buharlaşma artacaktır. Buharlaşma olduğunda su yüzeyi soğur. Bu aynı kolonya etkisi gibidir. Su ısıtıcı biraz daha fazla çalışır ve ısıyı sabit derecede tutar.

Hayvan büyüdükçe eski derilerini atmaya başlar. Bundan sonra suda bol bol göreceksiniz iç filtre çeker.

Su sabaha doğru en soğuk halde olur. Eğer yeterli sirkülasyon yoksa ısı akvaryum geneline yayılmaz.

Gündüz 28 derece sabit gidiyorsa sirkülasyonu artırın. Yok sabit değilse. Kalibrasyon bozuktur. Dereceye bakarak ısıtıcının ayarını yükseltin.

Kışın dış ortam soğur su ona göre sıcak olacağı için buharlaşma artacaktır. Buharlaşma olduğunda su yüzeyi soğur. Bu aynı kolonya etkisi gibidir. Su ısıtıcı biraz daha fazla çalışır ve ısıyı sabit derecede tutar.

Şuan hep filtre çalışıyordu derece 28 filtreyi gece kapatıyordum ondan demekki derece düşüyor suan derece 28 ısıtıcıda28 ayarlı

Filtre 24 saat çalışır. Kaparsanız kiri de bırakır. Çalışması hayvan için sorun değil o uyur. Sizi rahatsız ederse su çıkışı su içine alın. Kabarcık veriyorsa hortumun dış ucuna musluk takıp havayı kesin.

Filtre 24 saat çalışır. Kaparsanız kiri de bırakır. Çalışması hayvan için sorun değil o uyur. Sizi rahatsız ederse su çıkışı su içine alın. Kabarcık veriyorsa hortumun dış ucuna musluk takıp havayı kesin.
Aynen ben codi uyuyamaz diye kapatıyordum haklısın dış hortumun kapagı var onu takarım dalga olur tşkler cem bey

Cem bey oglum büyüyor naya uemek listesi vermiştiniz gammarus bitince yerine başka birşey ile değiştirelim m demiştiniz şuan bitti elimde tropical. Sera reffy p ve reptomin var gammarus yerine ne koyalım.. Listede elma salatalık marul var bide oglumun resmini gönderiyim kocaman oldu maşallah 🥰🐢
20241012_222437.jpg
20241012_222447.jpg

Haha kumu dagıtıyor sinirlenince eşiyor sevindim erkek olmasına tşkler

Jbl energil piyasada yok. Sera raffy royal de toz ziyanı çok.

Kan kurdu ve cırcırböceğinden iğrenmezseniz tropical reptiles carnivore yada tropical bloodworms alın. Cırcırböceğinin uzun bacakları koparılacak.

Yada stick formda dajana gammarus sticks yemi alın. Bu içlerinde ucuz olanı.

Jbl energil piyasada yok. Sera raffy royal de toz ziyanı çok.

Kan kurdu ve cırcırböceğinden iğrenmezseniz tropical reptiles carnivore yada tropical bloodworms alın. Cırcırböceğinin uzun bacakları koparılacak.

Yada stick formda dajana gammarus sticks yemi alın. Bu içlerinde ucuz olanı.
Yok koparamam diger canlıları alamamda elime digerine bakayım tşkler

Çok şükür.

Genta ve vitamine devam edin.

Su ısıtıcı her zaman 28 derece ayarlı olsun. Lambanın mesafe ayarında hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyup (kibrit kutusu olur) üzerine cam derece yatırıyoruz. Yarım saatlik ölçümde 32 derece olduğu nokta uygun mesafeyi verir.

Hayvan daha küçük mango kökünün acelesi yok genelde 8cm kabuk boyuna ulaştıktan sonra kullanıyoruz.

Elinize sağlık.
Merhaba cem bey aktif degil size sorsam cammarus stik demişti cem bey ben bulamadım nette sizin bildiginiz yer varmi alabileceğim

Geri