Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: RE: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

AEK' Alıntı:
Devitli yem suya düşmüştü değil mi? Yarında bir damla verebilirsin. Zaten hayvan d vitamini görmemiş olumsuz etkilenmez. Marul denemelerine de devam.

Deviti birer damla 2 yeme damlattim. Suya dustu ama hemen kapti.

Benimkide ulaşabilceği mesafede ama pek yanaşmıyor ama yinede önlem almak lazım nornal bi derece varsa ölçülür ya su sıcaklığıda 27 olsa yeter

Ağustos' Alıntı:
Benimkide ulaşabilceği mesafede ama pek yanaşmıyor ama yinede önlem almak lazım nornal bi derece varsa ölçülür ya su sıcaklığıda 27 olsa yeter

Bizimki patilenince gozu gormez yanar Allah korusun. Ve suan patilendi.Karanlikta yaptiklarini yapmaya basladi.Lambayi kapattim,geri cektim.Belki karanlik istiyordur diye..15 ile ziplasa degerdi taslarla beraber sanirim.Yine 20 ye ve yandan ayarladim.Tasa 3-4 kez cikti ama tirmanip atlamak icin.Boyu yetmeyip kolunu bile atamayinca indi =)

Tamam hayvan rahatlığa erdi tadını çıkarıyor ama ondan çok senin hoşuna gitmiş gibi ;) ne yapsa takip ne yapsa olay :) Her türlü yaramazlığa hazır ol :)
İnsallah hep böyle devam eder :D

olivia-peter' Alıntı:
Tamam hayvan rahatlığa erdi tadını çıkarıyor ama ondan çok senin hoşuna gitmiş gibi ;) ne yapsa takip ne yapsa olay :) Her türlü yaramazlığa hazır ol :)
İnsallah hep böyle devam eder :D

Evet, haklisin valla heyecan yaptim =)) Mutlulugu farkedilince mutlu oluyor insan =)) Unluler gibi her adimini olay haline getirdim =)))))

Bir de yillarin ezikligi mi var desem.. Simdi degisimi gorunce,daha bir etkilendim,yillardir kendisi icin ne kadar zor sartlarda yasamis diye.

1-2 basit degisiklik ile neler oldu..

Odanin isigini da kapatiyorum.İnsallah uyuturum bebegimi =))))

Dun isigi kapattiktan hemen sonra ortaligi yikmaya basladi.Ama kesinlikle acmadim.Tam 35 dk sonunda birden sustu,uyudu.
İki kez yemledim. Sabah 8-10 tane yedi ama aksam kat kat fazlasini yedi ilk kez. Hala tuvaletini yapmadigii icin ben de yemegini sakinmiyorum.

Sormak istedigim birsey var. 8 yasinda kaplumbagasi olanlarin boyu bundan 5 cm uzun. Bu yemlerle mi alakali yoksa tum sartlarla mi? Ve suanda duzgun beslenme ile(zamanla vital,mineral vb de alinca) boyu uzar mi? (15 cm ve yuvarlak kendisi suan)

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Boyu uzar ama normalde 4 yasinda 15 cm olan bi disiden mesela daha yavas uzar buyumede yem cesitliligi de etken tabi gerci kaplumbaga erkekti sanirim uygun sartlarda bile akvaryumda erkekler 20 cm yi gecmiyor benimkiler 17-18 cm 12 yasindalar
Tabi suan baktiginiz ortam cok yetersiz yani buyumez yada buyur ama ic organlar baski yaptigi icin kabugun sekli bozulur

Iki kere yemlemeye gerek yok gunde tek ogun yeterli

Disi benimki. Gecen sene yumurtlayana dek erkek saniyorduk ama disiymis.

Disi ise kucuk gercekten fakat daha yavas olsada buyur uygun ortam ve yemlerle

Etrafimda hic bu yasa getiren olmadigindan,kucuk kaldigini anlayamadik =(

yemden ziyade yüzebileceği kadar geniş alan daha önemli. yemi tek öğün ver ve fazla zorlama. boşaltım sisteminin çalışması için arka ayaklarında çalışması lazım. hareket gerekli hayvan sürekli olduğu yerde duruyor. olmazsa halıyı kenara alıp yeri sildikten sonra hayvanı sal biraz yürüsün. devit uygulamıştın değil mi iki damladan fazlası gerçi seninki büyük haftada 3 damlayı geçme. eğer verdiysen.

hayvana yemi fazla vermişsin hareket etmediği için enerji fazlasını atamıyor. bu da huysuzluk yapar.

yeri temiz su ile sil kimyasal ürün kullanma.

Bugun o konu halloldu coksukur. Yalniz hala sikintisi var belli.Suyu yariya yakina getirdik. Elimizdeki su stogu yetmedi.Br sonrakine arttirscagim

Yalniz basks bir sikinti var. İsitici calismiyor.Soguk suya birden de atmadik neden oldu anlamadim.

Fisi cektik.Sudan cikardik 1-2 dk snra. Yeni oda sicakliginda suya koyduk..15 dk oldu calismadi.Fsten cektim suan beyni karismistir diye.

Normalde suya soguk tas attigim anda yanardi,cok hassasti.Memnundum.Takip ettim 4 gundur su isisi ve sogurken hemen calismasini. Ama su degistiginden beri tik yok.

Sizde de oluyor mu boyle seyler?

Kendini kitlemis olabilir mi acaba oyle durumda ne zaman duzelir?Annem fisten cekercekmez basini cikariyormus geri sokmus suya.

Kalibrasyon hatasi yoksa calisacaktir gerci bunlar elle kalibre edilebiliyor mu bilmiyorum
Dereceyle bir kontrol etmeniz gerekiyor

Hic calismiyor ki kontrol edeyim .
Uzerinde derecelerinoldugu yuvarlak alani var.Orayi 27 yaptim Bir daha da oynamamistim.Suanda hic calismiyor ve isik da yanmiyor.Zaten denemek icin 30yaptim yine ayni.Su degisiminden beri tamamen durdu calismasi.

Protemp kullanan biri cevap verecektir ama bir sorun oldugunu zannetmem 27 yapip prize takin siz ic derece alinca kontrol edersiniz

Jbl protemp 100 kullanan var mi acaba?Simdi baktim sanki hafif ilik gibi ama isik yanmiyor. Su ise 27 derece yoktur. İlk kullandigimiz gun soguk suda hemen calistiydi.Simdi ilik diye mi calismiyor diyecegim ama o da sacma. Cnku 45 dkda veya saatte bir calisirdi.Simdi ise su degisiminden sojnra calismadi hic

su içinde tam duruyor muydu su değişiminde hava teması oldu mu ? böyle bir durumda veya sudan çıkardığın anda koruma amaçlı elektriği keser. tekrar devreye girmesi için biraz beklemesi lazım. fişi çekip 15-20 dakika bekle sonra takıp kontrol et.

Ben anneme tenbihledim. Prizden cek,15 dk sogusun,alalim,yeni suya koyup 15 dk sonra acalim diye.
Ama o bir aceleyle,ben yan odadayken fisten cekip cikarmaya calismis. Geldigimde basini gordum hemen geri soktum.İsrarla fisten cikarttiktan sonra kendisini cikardigini soyluyor.

İsitici hafif sicak gibi.

Bu arada 15 dk cekip calistirdim.Birsey degismedi =(Bir daha deneyeyim mi dha uzun sure?Yoksa acik olarak mi belli sure gecsin?

Sinirlendim ve canim sıkıldı bu duruma.Annemin acele etmesi yuzunden gupguzel calisan boyle oldu.

su içinde beklesin önce derece ayarını aşağı yukarı çevir bir kez sonra su içine koy. bekle biraz. plastiklerini söküp baktın mı kırık çıkık çatlak tüp içinde su rutubet bir şey yok değil mi ? bir de yıka hazır çıkarmışken. sonra suya koy.

fişi taktıktan sonra hemen devreye girmeyebilir biraz bekleyeceksin termostat su ısısını algılasın.

1.5 saat civari sure sonra duzeldi.Tesekkurler.Kesin kilide girdi =((

Geri