Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Herşey zamanla düzelir :) alışması için ışığı açmayın bence tekrar

Cvp: RE: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Ağustos' Alıntı:
Herşey zamanla düzelir :) alışması için ışığı açmayın bence tekrar

Oyle yapacaktim ama evdekiler uyanacak diye mecbur kaldim. Acmadikca tepinmesini arttirdi.Camlara,taslara,isiticiya geri gelip gelip tosluyordu en son telefon isigiyla gordum =)

Ama gun icinde,isik varken asla cikmaya,kacmaya calismiyor.Ortamdan memnun demek ki.

Sıcaklık hoşuna gitti tadını çıkarıyor yakın zamanda kuru alanada çıkacaktır

Ağustos' Alıntı:
Sıcaklık hoşuna gitti tadını çıkarıyor yakın zamanda kuru alanada çıkacaktır

İnsallah =) Mart bizim kaplumbagaya geldi sanki =)

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

sen inşallah akvaryuma geçip suyu yükselttiğinde gör hayvanı. o zaman kendinden geçecek.

Resimde gördüpüm kadarıyla kuru alanda hazır şuan tek eksik bir filtre diğer türlü su değişme sıklığı artar baya Berrak Hanım :)

Ağustos' Alıntı:
Resimde gördüğüm kadarıyla kuru alanda hazır şuan tek eksik bir filtre diğer türlü su değişme sıklığı artar baya Berrak Hanım :)

Tasa cikmadikca huzura eremeyecegim =)

Tasi isitiyoruz sabahtan beri,kaprisli hatun kabin diger ucunda takiliyor =)

Henuz sindirmedi yediklerini. Suyu degistirmedim. Bekliyorum bakalim. 2 damla da damlattim bugun.Normal duzene girse,suyu biraz daha yukseltip deneyecegim,kac gun gidecek ben de merak ediyorum

Yine gider 1 2 hafta ama filtreli olsa daha uzun sürer o zamanda filtre temizliği lazım tabi ama daha kolay olur

Derece varsa ölçün ısıyı kuru alandaki belki azdır

1 hafta gitse sevinirim ama sanmiyorum. Kurualanda sorun yok.Kendisi taslarla ilgilenmiyor hic. Gelip bakmadi bile pek. Ancak yeme vs abanirken onune tas cikarsa uzerinden gecip iniyor hemen

Derece su icinde kesin lazim zaten var miydi derece ?
Mumkun degil ki bir hafta gitsin yemler o suda verilmese bile gitmez

Alisarp' Alıntı:
Derece su icinde kesin lazim zaten var miydi derece ?
Mumkun degil ki bir hafta gitsin yemler o suda verilmese bile gitmez

Alacaktim,lamba telasindan kaldi. Burdaki bir akvaryumcudan yada netten yem siparis ederken onu da ekleyecegim siparise.

Ağustos' Alıntı:
Çıkar yakında taşa suya bayıldı hayvan :)

Surekli suda ve ozellikle isiticiya patisi koyuyor.Ben de tasla lambayi isitinin karsi kosesine aldim Cnku hep orada hayvan.İsiti hissedip yonelsin diye.

Oldukları ortama yavaş alışırlar biraz ihtiyaç duyduğunda çıkar muhakkak

Ağustos' Alıntı:
Oldukları ortama yavaş alışırlar biraz ihtiyaç duyduğunda çıkar muhakkak

İsiticiyi hemen sahiplendi ama =) Geldiginden beri dibinde,sarip sarmaliyor =)

Tasla lambaya nedense alisamadi.Yoksa gunes nedir unuttu mu zavalli =)

Benim aklima ne geldi.Ben bunu kara seviyor,sudan hep kacmaya calisiyor olarak taniyorum ama belki de suyu soguk buldugundan kaciyordu hep. Normal hali budur =)

Berrak, kuru alan ısısını ölçemedin mi? Lamba taşa kaç cm mesafede?

Tabi hayvan sıcak suya ve geniş alana hasret. Benimkiler büyük akvaryuma geçtiklerinde yüzme telaşından günlerce kuru alana çıkmadılar.

Dışarsı sudan sıcaksa suya zor giriyor benimki sendede o durum olabilir :)

Elimle baktim. Suya oranla normal geldi.Yakacak seviyede degil. 20 mesafedeydi,az isitiyor diye yaklastirdim 15 e. Ama cikip abanmasina gore konumunu degistirecegim.Gelsin diye yaklastirmistim ama tik yok.

Sizinkilerde de oyle olduysa sorun yok o halde. Tuvalet olayi da bir normale donse keske,tas konusunu zamana birakacagim.

Suanlik derece disinda yapabileceklerim bu kadar.

Devitli yem suya düşmüştü değil mi? Yarında bir damla verebilirsin. Zaten hayvan d vitamini görmemiş olumsuz etkilenmez. Marul denemelerine de devam.

Geri