Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

o kadar uzun da sürmemeliydi ama düzelmiş hadi geçmiş olsun.

Sagol.Bana da tuhaf geldi bu kadar uzamasi ama o zamandan beri duzgun calisiyor masallah.

bir de aklında bulunsun ilerde akvaryuma geçtiğinde dipten 10 cm kadar yukarda yatay konumlandır yukarıya yakın olursa sıcak su yukarda soğuk su altta olacağı için sıcak suyun ısısını algılayıp çalışmaz. aşağıdaki su daha soğuk kalır. özellikle filtresiz akvaryumlarda sık rastlanır. bu konuda filtre sirkülasyonu önemlidir su çıkış borusu önüne konumlandırılarak sıcak suyun bütün akvaryuma yayılmasını sağlar. su dengeye gelir.

Bence biraz uzun sürmüş. Isıtıcı kendini kapatmış ve toparlaması sürekli denemelerle uzun sürmüş olabilir.

Sanirim.Bizimki hala tasa cikmiyor.Hareketli,boyle boynunu upuzun uzatip abaniyor.Sanirim cikmak istiyor.Karaya cikacagina tasa ciksa ya =))

Bunun tam terside olabilir mi? yani sıcaklığı 28C yaptıktan sonra çalışmayı durdurmayıp sürekli çalışıp suyu ısıtmak gibi? Bir gün suyu kontrol ettiğimde aşırı sıcaktı hani el yakmıyordu ama bildiğin sıcaktı. Derece de 30 üstü gösteriyordu. Hemen ısıtıcının fişini çektim 1-2 saat çalıştırmadım. Hayvanları çıkarıp, çalıştırıp kontrol ettim sorun olmadı. Bir daha da hiç öyle bir şey olmadı.

Çıkacaktır merak etme :) keyfine göre davranıyor. Meraklı arkadaşlar.

hayvan önceden alıştığı için çıkmak istiyor zamanla düzelir.

Hem eski kaçma alışkanlığı var hemde biliyorsun ki çokta yeterli değil buda. Sık sık kaçma girişimi ilk sebep olarak yetersiz ortamdan kaynaklanıyor.

Aliskanlik olabilir,dogru.

olivia-peter soyledigin sekilde olmadi Allahtan.O daha kotu gibi =) Kabukcugum haslama olurdu =)

Ama en kotusu max 34du sanirim Ona cikar herhalde diye degil mi?Yani haslama boyutuna ulasmaz

olmaz ama uzun süreli durmamalı. 35 derece filtre motorunun yanmasına neden olur. bunu da ek olarak belirteyim.

mailto:/evcil-hayvan/sunsun-hw-603-b-mini-akvaryum-dis-filtresi-107352448

sizce nasıldır? dış filtre olmasına ragmen fiyatının uygun olması dkkatımı cektı

bunun iç filtreden farkı yok. malzeme de konulmaz gereksiz bir ürün. sana jenecaları öneririm. yalnız boy ölçülerine dikkat et sığabilecek mi bir de sirkülasyon şiddetleri var. o kap için olmaz ama sanırım akvaryum için çalışmalara başladın.
http://www.mamaci.net/index.php?&B=&Kid=244&Sr=5&Baslan=2

cem' Alıntı:
bunun iç filtreden farkı yok. malzeme de konulmaz gereksiz bir ürün. sana jenecaları öneririm. yalnız boy ölçülerine dikkat et sığabilecek mi bir de sirkülasyon şiddetleri var. o kap için olmaz ama sanırım akvaryum için çalışmalara başladın.
http://www.mamaci.net/index.php?&B=&Kid=244&Sr=5&Baslan=2

Malesef akvaryum icin degil. Plastik kaba uygun ic filtre bakiyordum.Ona bakarken bunu buldum tedasuf.Kullananlardan da iyi yorumlar gorunce,size danisayim dedim.

İcerde zaten pek yyer yok diye,bu da uygun gelince sorayim dedim

bu sadece kir topluyor aynı iç filtre gibi. biolojik döngüye faydası yok. temizlemesi iç filtreye göre uzun olabilir ama temizlerken sıkıntı verir. o kap için alacağın filtre 10 wattı aşmamalı yoksa hayvan rahatsız olur. bir de yatay konumlandırma olacak.

Peki aynı kapta devam edeceğini gözönüne alırsan, ilk mesajında önerdiğin iç filtreler geçerli mi? Yani bu üründen daha iyi olacağını mı düşünüyorsun?

10 watt asagı yok sanırım o markada. farklı sıtelere de bakacagım. ve soyledıgın gıbı yatay olması ısıme yarar.

JENECA IPF-338 İÇ FİLTRE 5 WATT ELEKTRİK TÜKETİMİ-300 L/H SAAT DEBİLİ- 35 LİTRELİK AKVARYUMLAR İÇİN UYGUN İÇ FİLTRE. bu örnek olarak uygun mudur mesela? Ama şuan stoklarda yok. Ve yatay konumlandırma hakkında bilgi bulamadım.

http://www.sanalpazar.com/Jeneca-Ipf-338-Akvaryum-Ic-Filtre__isp13457691

bu minyatür filtre süngeri 5-6 cm kadar o kaba uygun düşer ama fazla bir performans bekleme. ama işini de görür. boru kısmını su üstüne alırsan suyu ileri atıp kiri içine çeker. pahalı değil piyasada 15-20 arası satılıyor bunlar. benim önerdiklerim yüksek. o kapta olmaz. haftada iki veya 3 kez temizliğini yaparsın. seni rahatsız edecek kadar gürültüde vermez. şelale kısmını gece suya eğersin.

mailto:/evcil-hayvan/dolphin-kf150-ic-filtre-170lt-saat-105925983
mailto:/evcil-hayvan/dophin-kf200-ic-filtre-mini-91132850

mini akvaryumlar için bunları buldum. minimum kaç watt bakayım?

mailto:/evcil-hayvan/dophin-kf-350-ic-filtre-350-lth-tropicana-95646491

Buradaki litre mi watt mu anlamlı benım ıcın? Yani bu kadar lıtreyı temızleyen bendekini rahat temızler gibi bır mantık mı kuracagım yoksa onemlı olan watt veya baska bır deger mıdır? yanı ne kadar lıtrr hacmı fazla ıse o kadar yararlı olur mu bana yoksa onemı yok mu?

wattları düşük emiş delikleride ufak yine jeneca bunlardan üstün berrak bu üçünden onu tercih et.

mailto:/evcil-hayvan/dophin-950f-ic-filtre-7-w-480-l-h-tropicana-105269361 ücretsiz kargo ve boyu da kısa duruyor. urunlerı begenırsenız zaten yatay konusunu ve boyunu soracagım satıcısına

Jeneca olan kucuk akvaryum ıcın bulamadıgımdan buna yoneldım.

Buldugum tek kucuk jeneca bu mailto:/evcil-hayvan/jeneca-ipf-338-akvaryum-ic-filtre-103259182

Ya 5 ya 12 watt minimum

Bu ürünler arasında Jeneca mı iyi? Başka onerecegınız marka var mı? Benım hıc anladıgım bır konu degıl. Sadece Ağustos yatay kullanabıldıgı ıcın Dolphın baktım. Ama kısa boyu olan olursa dıkey de kullanabılırım tabı kı

gücü uygun ama bu markayı kullanmadım o yüzden sesi nasıl bilmiyorum. şelale aparatı var denmiş onunla sirkülasyon dengeye gelir. buna benzer alternatiflere de bak derim başka markalara. sesli ise seni uyutmaz. acelesi yok yarında araştırırsın.

Geri