Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

berrak o zaman bunu da seçenekler arasına al en son bir tercih daha yaparız. öyle alırsın.

Dolphin diğerlerinden iyidir. Önde giden eheim, tetra, fluval arkasından genelde bunu önerirler. Yaşarcan da memnunsa doğrudan onu al. Zaten fiskiye aparatıda var. Maceraya gerek yok. Beraber araştırmıştık galiba o zaman Yaşarcan la.

Ben taş yada kısa kenarlar arası sirkülasyona karşıyım. Hayvan o araya girdimi akıntı yönündeki engele çarpar.

hayvan dana gibi emre her halükarda bir teması olacak. yalnız burada benim midemi bulandıran dolphin değil dophin yazması yani çakma ürün olabilir. ondan dolayı kıllandım.

cem' Alıntı:
hayvan dana gibi emre her halükarda bir teması olacak. yalnız burada benim midemi bulandıran dolphin değil dophin yazması yani çakma ürün olabilir. ondan dolayı kıllandım.

İlk cumlene koptum =)) Bazen bana evde kedi var gibi geliyor =)

Cem ilk basta baktigim yerlerde Dolphin yaziyordu.Sonrakiler Dophin cikti. Hangisi gercegi anlamadim.Sanki bazi forumlarda L yok olarak anladim.

O zaman Yasarcaninki ve asagidaki arasinda bir arti eksi varsa ona gore alayim.

http://www.urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/dophin-950f-ic-filtre-7-w-480-l-h-tropicana-105269361

Sen Yaşarcan ınkini al Berrak. Diğer linklerdeki dolphinlerin tipi pek tanıdık gelmedi. Ama önerdiğim filtre nasılsa denendi.

Oda doğruya Cem, hayvanın maşallahı var. Bu hayvan akıntı yönündeki engele çarpsa hayvandan önce bölgeyi kontrol etmek gerekecek :)

Az önce DOPHIN FB2000F 5W 400L, BOYU AKVARYUM CAM DERECE TERMOMETRE, SERA MINERAL VE SERA RAFFY I siparişlerini verdim. Toplu olunca kargo almayacaktı.Zaten yemler 250 lik ve gerekli oldugundan, aradan çıksın dedim. Sadece Vital eksiğim kaldı. O da başka mağazalarda daha uygun ve büyük boy alacağım.Teşekkürler tekrar herkese.

iyi hayırlı olsun bakalım. vitali 1000 ml'lik alma hayvan tek 250'lik kutu yeterli taze taze alıp kullan. büyüğün son kullanma tarihi geçer kalanı atmak zorunda kalırsın.

Hayırlı olsun. Artık tamamlandı gibi.

Beslenme programı yazmış mıydık Berrak?

Cvp: RE: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

AEK' Alıntı:

2 gun vital 2 gun ana yem 1 gun ac ... seklinde olansa kastin,evet bu konuda yazmistiniz.

4 gunde bir tuvaletini yapiyor.İnsallah bu yemler ise yarar.Haftada bir de Devit damlatiyorum.

Bakim klavuzunda anlatilanlardan; buyuk akvaryum ve uvb lamba disinda eksik kalmadi sanirim. Mango koku vs saymiyorum cunku suan yer yok malesef.

berrakerkin' Alıntı:
AEK' Alıntı:

2 gun vital 2 gun ana yem 1 gun ac ... seklinde olansa kastin,evet bu konuda yazmistiniz.

4 gunde bir tuvaletini yapiyor.İnsallah bu yemler ise yarar.Haftada bir de Devit damlatiyorum.

Geriye iki gün kalıyor. Onlardan biri ek yem biride mineral yem mi? Eğer böyle se güzel program yazmışız Berrak.

Vital yem işe yarar. Birde arada kıvırcık yada salatalık yese. Biraz yumuşatsın diye vermende zarar yok. Cem bu mevsimde hormonlu diyor ama bir kaç kez verebilirsin. Yerse işe yarar.

berrakerkin' Alıntı:
Bakim klavuzunda anlatilanlardan; buyuk akvaryum ve uvb lamba disinda eksik kalmadi sanirim. Mango koku vs saymiyorum cunku suan yer yok malesef.

Isı ve filtre ekipmanları en hayati olanlardı. Bu anlamda çok iyi oldu. En azından hastalık riskleri ve yaşam kalitesini yüksek oranda oturttun. Eline sağlık.

Ancak erişkin hayvan olduğu için bundan sonraki ilk işin uygun ebatta akvaryum olsun. Birikimleri onun için kumbara ayırarak yap derim. Kaplumbağana fon oluştur :)

AEK' Alıntı:
berrakerkin' Alıntı:
AEK' Alıntı:

Geriye iki gün kalıyor. Onlardan biri ek yem biride mineral yem mi? Eğer böyle se güzel program yazmışız Berrak.

Vital yem işe yarar. Birde arada kıvırcık yada salatalık yese. Biraz yumuşatsın diye vermende zarar yok. Cem bu mevsimde hormonlu diyor ama bir kaç kez verebilirsin. Yerse işe yarar.

berrakerkin' Alıntı:

Isı ve filtre ekipmanları en hayati olanlardı. Bu anlamda çok iyi oldu. En azından hastalık riskleri ve yaşam kalitesini yüksek oranda oturttun. Eline sağlık.

Ancak erişkin hayvan olduğu için bundan sonraki ilk işin uygun ebatta akvaryum olsun. Birikimleri onun için kumbara ayırarak yap derim. Kaplumbağana fon oluştur :)

Birikim ve yardim fonu =))

Bu arada disaridaydim.Notlarima baktim simdi. Evet,kalan gunlere 1 ek ve 1 mineral demissiniz. Ben de dun o acigi kapattim. Sadece Vital eksigim kaldi.

Yesil olan seyleri yemiyor malesef.Denedik bir kac kez .Once kosuyor tanimadigi icin,sonra isirip begenmeyip birakiyor. Ama meyve veya cerez versek havada kapar =)) Hatta bir kez kaju verirken parmagimi da kapti heyecandan =))
Ama tabi ki ogrendiklerimden sonra asla oyle seyler vermedim,vermem,havasini alir =))

:) Sağlıklı besleniyor bizimkiler. Vitali öyle yada böyle yiyecek. Gerekirse bir süre diğer yemler kesilip sadece bu verilerek alıştırılır. Tabi bunu yapmak biraz zor oluyor, kimse hayvanın aç kalmasına dayanamıyor ama uygun besin alması için bazen gereken bir uygulama. Ben vitali yemesini umuyorum. Olmadı arada ana yem ile karışık at bir süre. Kandırırız pehlivanı.

AEK' Alıntı:
:) Sağlıklı besleniyor bizimkiler. Vitali öyle yada böyle yiyecek. Gerekirse bir süre diğer yemler kesilip sadece bu verilerek alıştırılır. Tabi bunu yapmak biraz zor oluyor, kimse hayvanın aç kalmasına dayanamıyor ama uygun besin alması için bazen gereken bir uygulama. Ben vitali yemesini umuyorum. Olmadı arada ana yem ile karışık at bir süre. Kandırırız pehlivanı.

:) İnsallah valla. Kizimiz galiba biraz kaprisli =)) Yada bana cekti malesef =) Ben de yesil olan seyleri degil,sagliksiz seyleri seviyorum =) Nerden bilirdim aklinin erip,ornek alacagini = )))))

Bu iyiydi :) O zaman yanında abur cubur yememelisin Berrak :)

AEK' Alıntı:
Bu iyiydi :) O zaman yanında abur cubur yememelisin Berrak :)

Yok, artik baska odada yerim =))) Yeterince kotu ornek anne oldum ben =))))

Selamlar

Kargom geldi.Siradan anlatiyorum:

Raffy Mineral ve Raffy I .. Yemlere bayildi diyebilirim.Simdi de Tetrayi begenmemeye basladi :)

Derece.. Tam 27° yi gosterdi.İsitici ile tuttu,sorun yok.Kurualani bununla olcebilir miyim?Yalniz suyu 1-2 cm daha yukselttim.Tamamen kuru alan yok suan.Uzerine cikarsa cusse buyuklugunden ustu kuru kaliyor sadece.Ki cikmiyor zaten.

İcfiltre.. Agustos'unkinin aynisi. Dikey kurun diyor ama mecbur yan monte ettim. Sessiz calisiyor.Randimanini ilerleyen gunlerde bildiririm. 15 cm falan ileri hizli su sirkulasyonu var.Rahatsiz edici degil.Bizimki yaklasirsa yumusakca itiyor onu =))

Selale aparati cok sesli oldugundan denedim kaldirdim.Bir faydasi yoksa kullanmam suan.

Hava hortumunu da takmadim.Ucunda acilabilen bir kapak vardi.Tam da anlamadim.

Ekli dosyalar

• k.jpg
    k.jpg
    32.7 KB · Görüntüleme: 123
Kuru alan oyle olmaz ne yazikki ya baska tas eklenicek ki ozaman da kuru alandan kacabilir sanirim yani su seviyesini azaltmaniz gerekecek bundan sonra ayni derece ile kuru alani olcebilirsiniz zemin 28-28 derece ciksa uygundur

Buarada hayvanin kabuk gercekten cok cok kotu durumda bununla ilgili bir tedavi uygulamis miydik ?
Birde hayvan buyuyemeyince enine buyumus neyazikki :(

hava hortumuna gerek yok. su az zaten filtreyi tam tersine çevirip yatır taş ile plastik arasından su ileriye gitsin. gerekirse fıskıye borusunu takıp taşla plastik arasına sıkıştırabilirsin. fıskıye su içinde olacak her ikisini de dene hangisi daha uygun olursa o yöntemi kullanırsın.

hortumun filtreye giren tarafı değil öbür uç tarafındakini diyorsan o musluktur. oradan hava kabarcık seviye ayarı yapılır.

hayvan sürekli aynı yemi yemekten usanmış farklı tatları denesin. ayrı günlerde vereceğin için reptomini de bir süre sonra yiyecektir. mineral yem haftada bir verilecek daha fazla değil ona dikkat et.

Geri