Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

www.elektrikdeposu.com/AMPUL-HALOJEN-NORMAL-ECOLITE-52W-E27-BUZLU,PR-109980.html

Ampuller burada da 3.5 İlgilenenlere.

AEK' Alıntı:
UVA ışını yerini devit tamamlamaz. UVB d vitamini sentezine yarar. Devit3 bunun yerine kısa süreli kullanılır. Bu yapay bir ürün olduğundan uzun kullanımı iç organlar için olumsuz. Bu sebeple ben hiç kullanılmaması taraftarıyım. Ancak yumuşamada takviye yada uvb ampul alınana kadar 3 ay gibi kısa süreli kullanılması belki kabul edilebilir.
Bu vitamin suya damlatılmaz yada yem suya atılmaz. Suda etki kaybolur ve yağlı bir tabaka oluşur.

Uva,Uvb alternatifi baska urunler varsa onlara da bakayim.

Bu arada www.elektrikchi.com'dan horoz 050 siparisi vermistim gece.Bir de maille renk sordum ve ona gore odemeyi yapacagimi belirttim.Tum gun 1-2 maile daha cevap alamadim.Urun ayni zamanda sepetimden gitmisti.Onu da sormustum.Ayrica firmanin siparis detayi ile ilgili gelen mailinde hicbir kurumsallik yok. Boyle abuk bir isim ve adresle geldi mail "***********" <*****@ns231.tekrom.com>Ve mail iceriginde firma adi vb hicbir sey yok.
Tum gun yazmayinca acikcasi iyice huylandim.Buyuzden baska firmadan siparis verecegim simdi.Kirmizi istemiyordum ama kismet degilmis

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Önce firma ile konuşman gerekir. Hatırlatmış mıydım bunu? Daha önce alışveriş yapmadım oradan. Ampule alternatif araştırman için teşekkürler Berrak.

AEK' Alıntı:
Önce firma ile konuşman gerekir. Hatırlatmış mıydım bunu? Daha önce alışveriş yapmadım oradan. Ampule alternatif araştırman için teşekkürler Berrak.

1 saat once donus yaptilar. Kargo bilgisini sordum.

O arada elektrikdeposu sitesinden siparisi vermistim ve cok ilginc birsey farkettim.Siparis onay mailindeki yer,bugun ampul aldigim yer cikti. Yarin telefon edip lambanin fiyatini soracagim.Uygunsa siparisi iptal edip dukkandan alacagim (horoz hl050)

Gunduz lambasinin 12 saat acik olmasinin mantigi nedir?Bunun disinda da,gece tasa cikip usutme riski olmuyor mu?

Gündüzü simüle edip kuru alanda ısınmasını sağlar. Eğer hayvan gece kuru alandaysa orada uyuyorsa ayrı loş ışığı olan ve su ısısı ile aynı ısıyı verecek ampul gerekir. Hayvanın gözünü almadan uyumasına müsade etmeli ve aşırı ısı vermeyip su ile aynı dengede olmalı.

Bahcesehir Golet'i gordunuz mu bizzat gidip?Buradaki kaplumbagalar nasil yasiyorlar acaba?Ozellikle kis aylarinda. Dogaya uyum saglama gibi birsey olabilir mi?Sayilari cok fazla cunku.

Görmedim ama oradakiler res ise göründüğünden çok atılmış olup bir çoğu ölmüştür bence. Slider türü kış uykusuna yatmadan doğada zor hayatta kalır. Kalanlar dayanıklı ve adapte olmuş şanslılardır.

Resler evet.

Oldukce ekliyorlardir kesin.

Ben de gecen yaz gordum ve cok sasirmistim.Sonra biraz bilinclenince,bagli oldugu Basaksehir Belediyesi'ne mail attim."Kisin bir yere aktariyor musunuz,yasamazlar "diye. Aradilar."Siz yeni goruyorsunuz herhalde ama burasi yillardir var,yaz kis buradalar,kismi su degisimi olurken goletin diger tarafina aktariliyorlar sadece"dediler.
Cekissem de birseye yaramazdi.Memur da bilmez.Ama onu oraya koyanlar kimse esas onlardan hesap sormak lazim.

Bu arada Sali oglenden beri yeni kapta ve suda hic diski yok. Acaba haftalardir yemedigi icin midir?Bir sorunu yok gibi baska.Hareketli,kabugu sert,gozlerinin masallahi var.

Hayvan aç kaldığı için dışkılamayı yakında yapacak muhtemelen. Kabızlık durumu şüphesine karşı devitten iki yeme birer damla ile ver yarın. Sindirim sistemini yumuşatır.

O parklarda kış uykusuna yatmıyorlarsa bence yaşaması zor.

Bir gun yolun duserse bak bakalim.Ben de kisin gitmedim. Son durumu bilmiyorum.Gerci gorse de uzulur insan.Ne olabilir ki,sonucta buz gibi havada biz montumuzla usurken,ne kadar uyum saglarlarsa saglasin donuyor zavallilar.
Baska yasayan canlilar da var,su icinde ve disinda.

Bahçeşehir e gidersem kesin uğrarım. Hayvanları süs için eziyete mahkum ediyorlarya üzülüyorum.

Etrafinda gezi alani ve restoranlar var. Gorsel olarak yazinki halleri cok sekerdi.Suda kuru alanlar var.Kaya gibi,tam hatirlamiyorum.Cikip gunesleniyorlardi. Bazilari suruden ayrilmis koca goletin arka tarafinda yuzerek yolunu ariyordu.Ama tabi bu gorselligin arka planini kimse bilmiyor. Yaz kis burdalar ya sikinti yok saniyor.

Sunu da dusunuyorum Bunlari nerden getirtmisler. Boylari 10 cm.e ve birbirine yakin. Ve bunlari sikayet edilse buradan kaldirip nereye goturecekler..Beterin beteri var malum..

Nerden akillarina gelmisse Golet'e su kaplumbagasi.Olacak sey degil.

ben kendilerinin aldığını sanmıyorum. birisi zamanında bırakmıştır. görenlerde getirip atmışlardır. böyle böyle çoğalmışlardır.

cem' Alıntı:
ben kendilerinin aldığını sanmıyorum. birisi zamanında bırakmıştır. görenlerde getirip atmışlardır. böyle böyle çoğalmışlardır.

Gorenlere de kotu ornek."Bak orada yasiyorlar hadi sen de gotur birak" diyorlardir kaplumbaga bakmaktan bikan cevrelerine..

Bir daha gittigimde inceleyecegim.Birakan da vardir mutlaka ama yine de toplu bir atim olmus gibi. Akvaryumcularda isik almayan,en arka koseye atilan buyuk kaplumbaga akvaryumlari vardir ya,onlardan falan mi getrdiler aacaba?Yine birileri kazansin diye..

petshop köşelerindekiler olsa gene iyi onları alan olmadığı ve boş yere yem israfı olmaması için ya çöpe ya da kanalizasyona atıyorlar. bu açıdan bakıldığında bir yaşama şansları oluyor.

cem' Alıntı:
petshop köşelerindekiler olsa gene iyi onları alan olmadığı ve boş yere yem israfı olmaması için ya çöpe ya da kanalizasyona atıyorlar. bu açıdan bakıldığında bir yaşama şansları oluyor.

Ciddi misin?Aman Allahim.. Zaten ne yem masraflari yapiyorlar ki?!Eliyle 10 tane en dandiginden balik pontu atiyor. Tamamen ac kaliyor cogu ve yiyen de birer tane.

Yazik bu hayvanlara gercekten. Buyuyeni akvaryumcuya da vermemek lazim.En iyisi bu forumdaki sahiplendirme kismi veya benzeri yerler.

Benim de aklima gelirdi akvaryumcular n'apiyor bunlari diye.

Kar vakti,benim eski plastik kap boyutunda bir kaba 6-7 tane, 8-10 cm kaplumbaga koymus ve bu kabi da petshopun,dukkanin disina koymustu adamlar.Artik kedi kapsin diye mi,olsunler de kurtulsun diye mi yoksa goren acisin da alsin diye mi bilemem.

Belki bedava verseler,gittikleri yerde daha iyi bakilacaklar..

Bu arada uykumdan uyandirdi benim kiz costu.Biraz yem verdim,yedi. Ama derdi o da degil. Yem kapagini gosteriyoruz,kosarsa ac oluyor ve yediriyoruz. Ac degilse kosmuyor pek.Ama bu sefer yedirdigim ve daha yemedigi halde sari kutunun pesinden kosuyor,nereye koydum diye vs.

Her 2 yemi de denedim.Ondan da degil..

Hareketli ve birsey istiyor sanki ama cozemedim gitti. Ama rahatsiz gibi degil.

Ancak isik sondugu gibi olay cikartiyor.Sapsup patkut tirmanmaya calisiyor surekli. Bu huyu nerden edindi anlamadim.Gercekten uyutmuyor beni =))

İsiticiyi da sokecek diye tedirgin oluyorum.

Gun icinde isigi yaktigimda susuyordu ama suan susmadi.Disari ckmak istiyor. Kuru alan ihtiyaci desem taslara cikmiyor. Ne yapacagimi sasirdim.Kesinlikle durulmuyor bu gece =((

Kendisi gozunu kapatip uyumaya basliyor ama isigi kapattigim an yine fittiriyor. Karanlik fobisi oldu resmen hayvanda. Bu en son uzun sure karanlikta kaldi diye daha zor duruldu sanirim.

Uyku zamani gelmedi mi anlamadim valla.Oglen 11'den beri isik kapattirmadi hic.Hergun daha cok cingar cikartmaya basladi. Kesinlikle isikla alakali ama.

Kaplumbagasi gece uyumayan ve uyutmayan var mi? =))))) En ufak ses ve isikta uyuyamayan biri olarak tek duam hayvanin,bu edindigi huydan bir an once vazgecmesi.

Yanlış hatırlamıyorsam orada yaşıyorlar bende bırakacağım diyen biri olmuştu. Sahiplendirmesi yönünde İkna etmek için bayağı uğrastık.

Birde o pet shoplar hayvanlara ellerindeki tarihi geçmiş yemleri veriyorlar.

Bence yeni yerini biraz yadırgadı şimdilik. Zamanla alışacak.

Sanirim 3.5'a dogru uyuyakalmisim. 5.5 gibi uyandim,basindaki prize bagli ampulu sondurdum.Hala uyanikti ama uyudu bu sefer direk.Hala da uyuyor.

Uyku saatlerini nasil one cekmeli bilemedim. Su anki haliyle cidden fena.

Onun istedigi saatten erken isigi kapatirsan ortalik yikiliyor.Bu sekilde devam edersek alismasindan da korkuyorum.

Isitma lambasi 18:00 da sondukten sonra yanan oda isigindan mi bahsediyoruz
22:00 da sondurun bu isigi en fazla 15 dakika sonra uyuyacaktir

gece loş ışık veren ve prize takılan gece lambaları işini görür. hayvan karanlıktan dolayı tedirgin olup tetikte bekliyor. bu gece lambası rahatsızlık vermeyeceği gibi az da olsa ışık vereceğinden hayvan sakinleşecektir. ısıtıcı lambayı 08:00-18:00 arası yak alisarpın dediği gibi saat 22:00'ye kadar oda lambası yansa sonrasında bu gece lambasını sabaha kadar yakılı tutarsın. koçtaşta ucuz zamanlayıcılar var. bundan alırsan lamba aç kapa derdinden kurtulursun.

Alisarp suan geldim,kosedeki Bilge adam yerine Yildirim Kirtesiye acmis.Haberin olsun.Ama ampul gelmemis henuz.

Aek, konustugumuz o lambayi elden almaya geldim suan,ayni yerde satiliyor,7.90 Renk secenekleri de var.

Almak isteyenlere duyurulur.

Geri