Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

En azından bu masa lambası ileride evde kullanılır bir ürün.
Ama mandallı lamba o kaba takılmaz kesinlikle.

Bu yazdiklarina baktim,alinabilir gibiler. Olmadi bunlarin kalitesini arastirayim. Benim paylastigim ne mali bulamadim.

Horoz olanın mandallısını kullanıyoruz. Hani sana mandallı lamba linki verdimya aynı markanın masa lambası bu. Biz markadan memnunuz.

Denenmis birsey almakta fayda var tabi ki.Ben bunlara laptoptan da bakacagim simdi.

Genede kargo gelince elinde bir ampul olsun ve bir dakika beklermisiniz diyip hemen en yakın prizde dene. Olurya arızalı çıkarsa anında orda tutanakla ürün iadesi ile yenisi getirttirilir.

Neticede fiyata göre kalitesi bizce geyet iyi ama evladiyelik bir ürün değil.

Tabi ki. Maksat aciliyeti gidersin. Zaten her üründe bir kullanım süresi yazıyor artık klavuzunda.Bu süre de evladiyelik olmuyor. Ben bakıyorum bu ürünlere.

Hadi hayırlısı. Bu ısıtma lambası çok iyi olacak.

Sağol, inşallah. Bir de huy çıkardı kendisi. Akşamları ışığı kapatınca deliriyor. Sanırım sarsıldı bu taşınma sürecinde. En azından küçük lambası olursa yakarım başında çıldırdığı zaman : ) Ben de yorganı kafama çeker uyurum : ) Yoksa ikimizi de uyutmuyor kendisi :)

Bu ampul ne kadar dayanir acaba?Kargo fiyati ampule yakin cikti. Ona gore birden fazla siparis ederim belki,fiyat degismiyor.Bir de bu sekil bozuk gelme riski olur mu acaba?Elektrikci ve normal marketlere de baksam mi?Carrefour,Bim,Sok,Migros vb

Bizim arkadas da saka yolu Pıtırcık'i (gecici baktigim,taş yutan) bana vermekten bahsetmeye basladi. Kaplumbaga bakimini ogrenince,uygulamasi zor olacagini anladi sanirim.
Bir iki kez laf atti ama benimki onu isirir,2 ayri akvaryum da kuramam dedim. Ama yavruya da acidim.
Ancak cusse farkindan yanyana deneme yapmaya bile kormustum burdayken.Bizimki isiracak gibi kosunca uzerine dogru. Sonucta istemeden,anlamadan da isirmis bulunsa,kucugun hayati tehlikeye girerdi

Ampul 2 ay, 6 ay, 16 ay dayanabilir. Bu biraz şans. Yedekli almakta fayda var. 2-3 yedek al derim.

Elektrikçiler ecolite satıyor. Bir gezin bence.

Yer değişiklikleri ortam değişiklikleri biraz etliler. Birde senin hayvan bu yaşa kadar derşn suda yüzmedi. Suyu koyup gündüz gözlemle yüzmesi nasıl diye. Kas gelişimi durmuştur. Belki bocalar ve suyu kademe kademe artırmak gerekenilir.

Hayvana bakmak istemeyen senide özverili gören tabiki vermeyi düşünür. Ama bunun sonu yok.

Arkadaşın sana vermek yerine hayvan için senden ne gerektiğini öğrensin. Bu daha iyi bir yöntem. Zaten seninki ile aynı yerde olmaz.

Bu arada isitici sonrasi gozlemlerimi paylasayim;

-İlk sabah yem yemege basladi. Tetra verdim.Bir kac tane yedi. 1-2 denemek icin verdigim eski yeme cok istelli degildi. İkinci sabah ve gun icinde de ayri ayri bu yediginin 2-3 kati kadar yedi. Eski yemin orani 1/4 falandi. 3.sabah yani bugun cok istahli gorunuyordu.Denemek icin Tetralari araya serptim. (Tertra uzun,diger yem onun yarisi kadar en fazla)Eski yeni demedi hepsini yedi. 20den fazla yemistir.Uzerine az yumurta beyazi verdim. Onu da yedi.
Bu 3 gune bakarak,istahin her gun arttigini soyleyebilirim.Yakinda olmasi gereken kafa olcusune geliriz saniyorum.

-Son haftalardir surekli uyuma halindeydi.Hatta yanina gittigimizde bazen yuzumuze baka baka onemsemeyip gozunu kapatiyordu.Uykudan uyanmasi uzun suruyordu.
Suanda uyanip isigini yaktigimda bir kac saniye icinde hemen uyanip suda gezinmeye basliyor.Sari yem kutusunu gosterdigim gibi tepinmeye basliyor(yem at diye)

-İsigi kapattigimda tedirgin olma huyu cikardi.Eskiden direk uykuya gecerdi. Simdi suyu sapirdatip ortaligi yikiyor.İsigi yakinca susuyor.Gun icinde isik acarak veya prize ampul takarak hallediyoruz ama gece yatarken tepinmesi ve susmasi zaman aliyor. Yalniz cok gec saatte yatinca yapmadi. Bir kac dakika tepinip uyudu.Galiba onun ve benim uyku duzenimiz uyusmadi :)

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Çabalarının sonucu :D En zevkli an artık kendi isteklerini kabul ettirmeye çalışıyor ya orası oluyor. Bir gün önce gözünü açamazken iyileşince yem at diye her yere su sıçratıyor :D

Gece lambası ile akvaryumu aydınlatırsan bir süre sonrada ışık yanma kapanma saatlerine alışacaktır, şımarıklık yapıyor anlaşılan :D gece ne kadar çok uyursa o kadar iyi :D

Emeğine sağlık ^^

=)) Tesekkurler, hepimizin emegine saglik diyelim. Rahatini buradaki herkese borclu=)

Simardi cidden =) Ah o ne fenadir o =)))

o kap seninki için dahi ufak diğerini sırf bu sebeple dahi haşat eder. iyi davransa da.

Arkadaslar ampul icim Ferikoy tarafina indim,elektrikcileri talan ettim.Hepsi ya ilk duymus gibi bakti yada zor bulursun dediler.
Tam birinden cikarken bir musteri beni duyup Pangalti'nda bir sokaga yonlendirdi.
Burada yalniz bir dukkanda buldum.Hem de 3.5 Lira. Stokta 4 tane vardi,hepsini aldim :)
Ama geliyormus bittikce.Mobilden girdigimden(az veri icin ayarli stilde sayfaniz) profillerinzden yasadiginiz sehri goremiyorum.Ancak İstanbul'da olanlara,hemen Osmanbey metro duraginin paralel sokagi diyebilirim.

Taslarina daha hic cikmadi ona anlam veremiyorum.Normalde bayilr tirmansin,evde yerde ne bulsa uzerine cikar.
Sadece yer darligi oldu.Gecicu sure alsam mi?

Yakinsin demek,yalniz son 4 u ben aldim.Ama acil dersen hemen getirirler.

Metronun dolapdere cikisi var.Karsisinda Ramada olan cikis. Ordan cikip (sanirim ergenekon cd oluyor)sag taraa yani Pangalti Kurtulus a giden tarafa dogru yuru.Hemen ilk sagdan gir . Sag sirada bir elektrikci var. Hemen ondan 4-4dukkan sonra kocaman ampulcuyi goreceksin.

Saksi Sokakmis

Hatta girecegin kosede Bilge Adamdi adi degismediyse kocaman bir kirtasiyeci var.

Metrodan cikip ,karsiya gecmeden Ramada ya yuzun bakarken saga dogru kuruyemisci vardir kosede

lambayı kullanmaya başla hayvan çıkacakır.

Ampullerin bulundugu yer ve bilgileri;

Özden Elektrik

A:Saksı Sok. No:22 Pangaltı
T: 240 87 88,247 97 89,230 02 73
M: [email protected]
www.ozdenelektrik.com

Hepimiz birden sorarmisiz,bu ampullerde bir hikmet var diye satmaz depolamaya baslarlarmis artik =)))))))))))))

Uva,Uvb eksikliginin her ikisini Devit 3 oral damla karsilar mi?
Devit'i yarin alip,haftada 1, bir yeme damlatarak uygulayacagim Bu yemi elden mi vermem lazim. Suya atsam olur mu?Malum hayvan biraz buyuk,yemi verip kolumu kaptirmayayim =))

UVA ışını yerini devit tamamlamaz. UVB d vitamini sentezine yarar. Devit3 bunun yerine kısa süreli kullanılır. Bu yapay bir ürün olduğundan uzun kullanımı iç organlar için olumsuz. Bu sebeple ben hiç kullanılmaması taraftarıyım. Ancak yumuşamada takviye yada uvb ampul alınana kadar 3 ay gibi kısa süreli kullanılması belki kabul edilebilir.
Bu vitamin suya damlatılmaz yada yem suya atılmaz. Suda etki kaybolur ve yağlı bir tabaka oluşur.

Geri