Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

1 mineral yedi simdi

Pembelik dedigim kismi secebiliyor musunuz?

Ekli dosyalar

• 2014-03-22 15.10.42-1.jpg
    2014-03-22 15.10.42-1.jpg
    23.2 KB · Görüntüleme: 51
Pembelik iki noktada var. Bu kendisinde olan bir oluşum. Ali Sarp ta yaşanana çok benziyor. Bakteriyel bir durum olabilir. Suya metilen damlat.
Yemi nasılsa yiyecek, sabırla devam.

Emre abi hakli bende olan durum zaten veterinerde belirtti bakteriyel bir durum cok hayati degil

Tesekkurler arkadaslar.

Etrafimda kaplus besleyen sadece 1-2 kisi var. Onlarin kapluslari da kendi hallerinde yasiyorlar zaten, sorsam da bihaberlerdir..Bir kez evirip cevirip baktiklarini sanmiyorum =((

www.akvaryumportali.com/threads/metilen-mavisi.11076/

Burada bahsedileni diyorsunuz sanirim?Ayri suya mi damlatiliyor?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

15 yaşındaki kaplumbağan 15 cm. Benimki 3 yaşında 17 cm. Seninki çok kötü bakılmış gerçekten. Bence suyu komple değiştir. Akvaryumu da dezenfekte et o pembelik geçer bi süre sonra inşallah. Suda çok bakteri varsa mazallah gözü kulağı enfeksiyon kapar işte o zaman kötü olur. Allah korusun

su değişimleri sonrası bir damla damlat su az, fazla gelmesin.

Akvaryumculara sorayim bu ilaci. Yalniz onlardan bulurum sanirim.

Gorulen bir belirti yok,gayet aktif masallah.Ama neden boyle pembe olsun tabi ki.Google.a da baktim Bu sorunu yasayan kimseyi goremedim.Kabugunda olanlar varmis,o da bska bir hastalik zaten.

Bu arada sonunda tasa alismaya basladi.İlk haftalar hic cikmiyordu biliyorsunuz.Simdi oturup dinleniyor arada.

metilen mavisi olarak bir tek deep fix'in malı var. bunu bulmaya çalış bulamazsan en son bio-icthtyo veya contra icthtyo alırsın. bunlarda daha düşük oranlıdır. unutma bir damla damlatacaksın. alkol bazlıdır hayvan kafayı bulmasın.

bu ürün aynı zamanda balıklarda stres alma ve sakinleştirmede de kullanılıyor.

Bu arada akvaryumu dezenfekte et. Cin ona iyi değinmiş. Hayvanı akvaryum suyu olan başka yere al. Akvaryumu ve ekipman ve dekorları normalden fazla metilen döktüğün su ile ovala. Sonra suyu doldur ve uygun miktarda metilen dök. Filtre ve ısıtıcıyı çalıştır. Isı normale dönünce hayvanı içeri al. Bana kalsa bir gün komple hayvan olmadan tuzlu su ile bekletirdim ama mantar olmadığı için bu işlem yeter sanırım.

iyi direncini kırmayı başardın sonunda aynı şekilde devam et. önce reptomin ver. sonra diğer yemi.

cin' Alıntı:
15 yaşındaki kaplumbağan 15 cm. Benimki 3 yaşında 17 cm. Seninki çok kötü bakılmış gerçekten. Bence suyu komple değiştir. Akvaryumu da dezenfekte et o pembelik geçer bi süre sonra inşallah. Suda çok bakteri varsa mazallah gözü kulağı enfeksiyon kapar işte o zaman kötü olur. Allah korusun

Etrafimizda pek kaplumbagasi olan,olsa da buyumesi hizli olan hic ornek gormedigimiz icin, bir gariplik olduguni farkedemedik. Malum petshoplarin da yanlis yonlendirmeleri vb

Mesela siz 3yasinda 17 cm diyorsunuz,o kadar sasirtici geliyor ki.

Gene seninkinin boyu uzun berrak benim son ikiyi bakımsız vaziyette almıştım 6 yaşında 6 cm civarı boydayken almıştım sonra arkadaşa verdim bir süre baktılar ama sonra geri döndüler hayvanları kurtaralı bir sene oldu ben de durmaları 7 . Aya girdi şu anda birisi 12 küsür cm diğer 11 cm civarı

Cvp: RE: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

cem' Alıntı:
Gene seninkinin boyu uzun berrak benim son ikiyi bakımsız vaziyette almıştım 6 yaşında 6 cm civarı boydayken almıştım sonra arkadaşa verdim bir süre baktılar ama sonra geri döndüler hayvanları kurtaralı bir sene oldu ben de durmaları 7 . Aya girdi şu anda birisi 12 küsür cm diğer 11 cm civarı

Sevindim kurtarmana. Sende bir sure kaldilarsa hele,arkadasina verdiginde iyice bocalamislardir.

20sinden beri karides vermemeye baslamisim.Ve hic yemek yemedi gibi birsey,ondan beri.

Bugun 4. gun. Sabah bir kac tane yedi.Ama az once verdim. Sayamadigim kadar Tetra ve eski yeminden yedi =))) Sonunda acikmis yaziiiiiik =)))

4.gunun sonunda cok sukur aclik hissetti =)

Bakalim yarin da yiyecek mi.. İnsallah duzene girer. Korkudan haftalik karidesini de veremedim =))

Yemediginden devit de veremiyordum.Simdi onu da denedim İki denememde de isirmak icin agzini acip parmagima kadar uzaniyordu,kacirdim. Kapamadi o da yemi =) Acitiyor cunku,korkuyorum valla =))))

Suya dustu en son yine isiramadi tam.Sonra hemen isirdi ama. Suya karisir mi acaba hemen icerigi. Yani yararlanmis midir vitaminden?

Az once 8 Tetra daha yedi.Hem de kirmadan verdim.Kendisi agzinda ezdi.

Yemek istedigi zaman,gayet guzel yiyor valla.

Bu sefer de mineral attigimda yemedi =))))

Zevkleri surekli degisiyor,kaplumbaganin da dengesizi beni buldu sanirim =))

Karidese attıkların işe yaramış. Kırmızılarıda karideste tutmaya devam et. Bu kandırma işe yaradı. Zaten kırmızıyı çok vermeyeceksin biliyorsun. Bu arada iyice alışsın, hayvan eski beslenmeye bakarsak bir ay sadece tetra yese hiç sorun değil. Birde vital maceran olacak. Bu çok önemli onun için. Marulu yemesede vitaldeki kısmi protein oranı yemesinde işine yarar. Tetradaki yosun içeriğide bu anlamda iyi. Bu arada devitli suya düştüyse bir tane daha hemen uiyeceği şekilde suya at. Zagen zor verdin doz aşımı kesinlikle olmaz.
Bir yöntem devitli yemi bir süre vitamini çekip kuruyana kadar beklet. Böylece suya dağılma azalır.

Onu yazmayi unuttum, kokusuz Tetralardan yedi aksam partisinde =)))

Bu arada kaplumbaga ticareti durdurma yasasi cikiyormus sanirim?

İyi tadına da alışmaya başladı demek.

Yasa neyi kapsayacak acaba. Merak ediyorum ne yapacaklar. En kolayı vergiyi artırsınlar.

Geri