Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Bunlar önemli yemler. Tetra protein bakımından zaten zengin. Diğer içerikleride beslenmesi için daha iyi. Zaten karides öğünde iyice azalacak. Hatta tetraları geceden karides kutusuna at. Kokusu sinsin.

=)))))))))) Bizimki epey zeki ama soyleyeyim :) Ama denerim, iyi fikir =)))

Anladigim kadariyla,kimsenin kaplusu bunun kadar kaprisli degil suan.Karidesle besleyip,birden Tetra'ya gecsem anlayacagim da;yillardir yememis karides,2 gunde baska yem tanimaz oldu,ben buna anlam veremiyorum.
Ve o kadar yuzup,yorulmasina ragmen acikmamasina. Ben yine disardan geldim. 2 saat once falan uyumus. Gittikce daha erken uykusu geliyor(su arttikca& buna bagli yuzmesi arttikca) Ama yem konusunda tik yok.

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

bir arkadaşta vardı günlerce yememişti. aylarca da olabilir hatırlamıyorum şimdi. sonra hayvana ne bulduysa yedirmeye çalışmıştı.

Hayvan normal düzene giriyor. Birde yem konusunda düzene girdimi iyi olacak.

Yemek icin cirpindi bugun ama sonuc yine yuzen Tetra.Aksama bir denerim ama sanmiyorum.Yutmaya bile calismadi cunku.

raffy P yiyor mu peki ?

Tetra yemleri kutuya attın değilmi? Karides kutusu.

Geceden atmadim.Sinmemis olabilir.

Raffyi en fazla degisik bulup,isirip tukuruyor.

Her sefer atmaya uğraşma 10-20 taneyi at, hatta karideslerin arasına koy.

Raffy p olsa daha iyiydi, bu biraz renktende kaybediyor.

Eve geldim,su birden kirmizilasmis. Ayak tirnaginin oldugu yer kanamis.Yara gorunmediginden,kan nerden cikiyor anlamadim ama ilginc olan,her iki ayaginda da ayni sekilde/yerde kan vardi.
Keskin birsey yok kabinda oyuzden anlam veremedim Bir saat sonra yine eve gidip bakacagim kanamasi var mi diye. Suyunu degistirip yarim saat disarda brklettigimde azicik bir kan daha ciktiydi.

Kanayan bölgeye batikon uygula Berrak. Bir şeyi mi zorladı acaba, taşları falan mı?

Taslarda kanatacak bir puturtu falan yok aslinda. Ben de anlamadim. İsitici,filtre,derece disinda baska da birsey yok ki.

Biliyorsun surekli hareket halinde.Mutlaka ters birsey yapti.Baska aciklamasi da yok.Taslar uzerine de dusse oyle kanatacak gibi degil.Tuhaf kismi bu.Ve ayni anda iki ayagina denk gelmesi cok ilginc..

Deri değişimi var mı, hiç ısırırken gördün mü? Arka ayak mı bilemediğim için ön ayağını ısırabileceğini düşündüm.

İlker benden önce yazmış bu olasılığı.

Arka ayaginda en kucuk parmaginin tirnagi. Uzanmasi imkansiz.Deri ve kabuk degisimi vardi,az ama.

İsiticinin plastik korumasindan suphelendik.Cunku hep ayaklarini basip yukari abaniyor bu aralar. Saniyorun ayagini takti,tirnagi da etine batti o arada.

Muhtemelen bir kaza olmuş. Sen batikon sürmeyi ihmal etme.

anüs bölgesinede bak. deri değişimi yok değil mi ? kapta kendini kestirecek bir şeyde yoktu ya. tırnak kopmasına da bak.

raffy p al tetraya doğrudan geçiştense bunun üzerinden geçiş daha sağlıklı olur. alabilirsen bir de agil.

Banada aynisi oldu tabi akvaryum buyuk kanama belli olmazdi limonun ayagini rampanin kosesi biraz kesmis neyse baticon surdum bende
Filtrenin su ceken yerinede kaptirmis olabilir
Buarada on ayagini isiriyorlarda kanatamazlar cok cok buyuk ihtimal

Batikon tamamdir.2 ayaginda da oldugu icin filtreden ziyade isiticiya basarken oldu diye dusundum Neyse,cok sukur kazaya benziyor. Kanama olmadi cunku bir daha. Yada suya cok az miktarda karistiysa anlasilmiyor.Ama hic yok gibi.Ben uzun sure disarda tutmustum onu,peceteyle de almistim. Durdugu gibi suya attim.

Yemlerden birazini da karides kutusuna tiktim

Aksam yine bir yem attim Bu sefer isirdi ama yarisini geri cikardi.Karides atsam supurur hic suphem yok.Normalde acikinca sap sup suyu ayaga kaldirirdi ama simdi yapmiyor da.Gozu tok oldu hayvanin =)
Bakalim yarin 3.gunumuzde, karides kokulu yemleri yiyecek mi?Her 2 anlamda da =))))

Sabahin sonucu:

Karides kokulu,2-3 kez isirilma darbesi almis,yuzen Tetra =))

Yalniz bugun biraz acikmis gibi. Aksam tekrar deneyecegim.

Kan mevzusu da tekrarlanmadi.

Geri