Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Öyle yada böyle öğrenmek zorunda. Ancak bu aç bırakmada yufka yürekli olursan sonuç alamazsın.

Nasilsa olmeyip bitkin dusmeyecegini biliyorum 2 gunde. Yarindan baslatalim bakalim. Soyledigin gibi,bunun sonu yok ki.

Simdi salatalik verdik,yine yemedi.

İyi ki minerali buyuk kutu almamisim. Bundan sonra da buna guvenip asla buyuk kutu almam =)

Önce tetrayı dene, uzun süre yiyene kadar bunu ver. Bitkisel yem sera vital almış mıydın?

Yok,almamistim henuz. Artik almaya da korkarim =)
Tetra`yi 1000 lik almistim. Bir onun kadar da eski yemi var.

Kaplumbaganin kolunun oldugu boslukta bir kisim hafif pembe gibi. Belli donem belirgin belli donem kayboluyor.
Siz boyle birseyle karsilastiniz mi hic?

Pembelik olmaması gerekiyor. Bir ara resim eklersen bakalım. Nokta nokta mı yoksa daha başka bir görüntü mü?

Bu arada vital yem bu yaşta olmazsa olmaz. Haftada 2 gün aslında bundan yemesi gerekiyor. Vital yem kısmen proteinde içerdiğinden çabuk alışırlar hatta beğenmemezlik yapmazlar. Seninki tabi bu konuda farklı ama öyle yada böyle şu yaşta yemesi gereken en önemli yem. 250 lik olandan alıp bunuda alıştırmalısın Berrak.

Fotoda cikar mi bilmem,boyle dalga seklinde bir pembelik gibi. Sakin bir aninda cekmeye calisacagim.Yoksa dokundurmuyor kendine.

Sürtüneceği bir yerde değil. Bence uzman birinin görmesi gerekir. İlk etapta bu tip vücut tepkilerini beslenmeye yorabiliriz ama parazitsel durumuda düşünmek gerekir.

O bölgede soyulma yokdeğil mi. Birde ışığın geliş açısına bağlı olarak kırmızı görülüyor.

Kırmızı gördüğün zamanlar vitamin veriyor musun

Soyulma yok Derisi de saglam,kalin.

Pembeligi kisa bir sure once farkettim.Ama daha onceden de olabilir.Yani ben dikkatli bakmamis olabilirim.

Bir vitamin vermedim simdiye dek.Devit disinda.

Tum gun bir dakika durmadan debelenmeleri sonrasi, aksam 9'dan sonra durgunlasiyor ve bu saatlerde bir tatli oluyor ki abileri.Tum kizginligim geciyor ona =)) Sevimli sevimli bakiyor,mahmur mahmur. Eskiden isik sonunce tepinirdi ama artik (su yukseldiginden beri)cok fazla hareket edip yuzdugunden yorgun dusuyor sanirim. Cok sukur yani =))
Su yem yememe (ve bagli olarak bosaltim yapmama) sorunu da hallolsa da normale donse kaplus. Onun disinda masallahi var biliyorsunuz benle kapisiyor =))

Yem konusu en zorlanacağın nokta olabilir. Şimdiden büyük sabır gerektiğini bil.

Hayvan yemek falan istemiyor benden sanki. Ancak sari yem kutusunu gorurse aziyor.Onda da bir tane Tetra attim simdi,yemedi.Ama karides icin de ortaligi yikmadi.Hergun bu sekilde 1 tane ile deneyecegim.
Daha cok yuzme ve debelenme pesinde. Acikmiyor gibi sanki.

reptoyu ilk at açlıkla yutar. diğerlerini önce atarsan buna ilgi göstermeyecektir. sera işi biliyor bütün yem kutuları sarı. hayvanları koşullandırıyorlar.

Baska denemiyorum artik. Bugun sadece bir tane Tetra attim.Burun kivirdi. Baska birsey de vermeyecegim. Acikmis gibi de degil.

Bunu bir kez sabah, bir kez saat 14.00 gibi, bir kezde saat 17:00 gibi dene Berrak. Yememiş hayvan enerji sarfettikçe daha çok acıkır.

Kiyamayip sabah aksam birer deniyorum zaten =)) Simdi disardayim Bir saate eve gidip tetrayi burnuna sokacagim =)))

Eve geldim simdi ve denedim.Sonuc: Yine suda yuzen bir adet Tetram var =)))))

Sana bunun sabır isteyeceğini söylemiştim. Yavrular bile bazen çok inatçı oluyor. Seninki birde hep başka besinlere alışmış erişkin. Bakalım kaç gün sayacağız Berrak.

Ancak misal bir hafta geçti hayvana acırda karides verirsen o bir hafta çöp olur ve baştan başlarsın. Böylece hayvan misal iki haftada alışacaksa aylarca alışmayabilir. Aç kaldığı gün sayısıda o iki haftadan çok çok fazla olur.

Aklima su geliyor..Sonucta bu Tetra'sini yerken ve karidesle ayni anda gelen ama once verdigimde minerali de yerken, karidesi bulunca bunlari bir cirpida unuttu..Acliktan yine bunlari yemeye baslayip sonra karidesi atinca yine basa donmek..

Geri