Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Bosver bakma artik,sagol.

Kargoya verdim az once.Nisantasi'nin basinda hemen yakinmis.

O firma ile anlasmali olduklarindan onlar 3.5 oduyormus, ben bireysel gondersem 8.5falan alacakmis.Onlari da ogrendim =))

Gercekten kapris yapiyormusum gibi gelirdi, yollamazdim ama kapak falan derken iyice huylandim.

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Kapak falan önemli değil zaten, tarih yokki. Gelen yemi çöpe mi atacağız. Düzgününü göndersinlerde sende hayvanda rahat edin.

Yemler,benim bulundugum yere gore nette cok daha uygun. Bir de,belli tutara ulasinca kargo alinmamasi acisindan her elektronik birseyin yaninda siparis ediyorum genelde.

Sizler genelde nasil aliyorsunuz?Uygun dukkanlar var mi?

Ben Juen petten alıyorum, yada acil bitti ise pet shoptan. Yarında silikat ex almaya gidince yem bakarım gene.

Juen petin yeri Levent kanyonun arkasında kalıyor. İnternet satışıda buradan.
mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=153&ad=

Yem fiyatlari ortalamaya uygun. Magaza ve net fiyati farkediyor mu,bilgin var mi?

Gerci minerali sahiplendiler ama yine de gorerek almak daha mantikli sanirim boyle seyleri.

Su degistirdim,nitrati koydum.Ancak kapagi acana kadar canim cikti.Kapak cikmali ama kenarlarini yapistirmislar. Cekince acilacak gibi de degil.Alt tarafindaki delikten torpu sokarak diger tarafi icerden ittirdim,ancak oyle oldu.

Ayda 1 degisimle,gelen kutu bana en az 1 sene rahat yeter gibi duruyor.

Su degistirmisken galyana getirip Vital vereyim dedim ama tik yok =))

Yarin sabah ne yapacak cok merak ediyorum =))

Evde 6 cesit yem oldu,mizmizlik yapma da cesit cesit ye di mi.. Yok..İlla surundurecek bizi pesinde =)

Veteriner ve UVB lamba disinda simdilik birsey kalmadi sanirim.Artik benim de beynim döndü,birseyi konusurken surekli baska sey ekleniyor =)

Uvb den cok once uygun bir akvaryum lazim bu kapta hayvan icin oldukca kucuk isin asli

Magaza ve internet fiyati fark etmiyor sadece kargo var bende magazadan aliyorum

Bak Ali Sarp ekledi bile. Bencede akvaryum önemli bir konu.

Yemlere öyle yada böyle alışacak.

Görerek almak bencede daha iyi. Bu tip sorunlarla uğraşmak dert.

İyi bir akvaryum fiyati oldukca yuksek.Ancak acikcasi daha buyuk sikinti,evde yer olmamasi.

Benim odamda 50 cm lik bir alan var. Salonda ise yine fazla alan olmadigindan evdekiler akvaryum istemiyorlar.Bu anlamda manen yapabileceklerim sınırlı malesef =((

üstten açılır kapak hepsinde yok. eldeki stokları eritiyorlardır. benim aldıklarımdan bir kaçında da düz kapaklı kutularda yemler. tetrada yok zaten.

Bende 250 lik vital ve mineral var. İkiside üstten açılır. Her ikiside dibe geldi. Yarın mineral alayım olmadı.

Royal,gundemi Mineral'e birakti =))

Aslinda en iyisi 1000 lik alip bolmek bence ama tabi 3-4 gorusebilecek mesafede arkadas ve eszamanli ihtiyac gerekiyor.

1000 likler (havale fiyati) 38 ise 250 likler 13 civariydi.

Bugün Juen den mineral, carnivor ve herbivor aldım. Carnivor ve herbivorun zaten kutu tipleri farklı, mineral üstten açılır şekilde. Tarikler 2015 ortası ve 2016 başına kadar. Bu arada 250 lik bir gammarus alayım dedim, Tropical %40 protein, raffy I %48 protein, tetra %56 protein yazıyordu. Tetra gammarus aldım. Zaten gammarus ya tetra ya sera almalı, diğerlerine göre daha iyi.
Bu arada benimkiler ilk defa herbivor yiyecekler, bakalım ne olacak.

Herbivor kutum aynen dedigin gibi ve tarihlerim 2015 ortasi gibi.

Herbivor kuru pasta tipli geldi bana =) Vitale gore ilgisini cekti ama ancak bir tane zorla yedirdim. Dibe cokuyor isirinca ve suda cokerken canli yem sanip isirmis da olabilir.

Bu sabah yalnizca bir vital attim.Yarisini isirdi yarisini tukurdu tonton =)

Hepsinden yesin tonton, zamanla ayırmamayı öğrenecek :)

Herbivor ve carnivor o şekilde pasta gibi yemler.

Yarim herbivor daha yedi simdi.Kalan yarisinin pesinden lutfedip kosmadi :)

Anlasildi,isyan edecek kadar acikmamis bu,hala simarik =))

Zaten yemek ver gibi bir cirpinisi da yok. Kismet yarin sabaha =)) İkisini karistirip Herbital yapacagim =)

AEK' Alıntı:
Bugün Juen den mineral, carnivor ve herbivor aldım. Carnivor ve herbivorun zaten kutu tipleri farklı, mineral üstten açılır şekilde. Tarikler 2015 ortası ve 2016 başına kadar. Bu arada 250 lik bir gammarus alayım dedim, Tropical %40 protein, raffy I %48 protein, tetra %56 protein yazıyordu. Tetra gammarus aldım. Zaten gammarus ya tetra ya sera almalı, diğerlerine göre daha iyi.

Jbl gammarusu tavsiye etmiyormusun abi. Bitince bende sera veya tetra alayım o halde

Berrak hanım konu dışında birsey soracağım kusuruma bakmayın malum emre abi buradayken sorayım. Emre abi bugün dalgıç floresan aldım üstünde germ killer yazıyor gerçekten oldururmu bakteri falan ben pek inanmadimda :)

XeuaHwaHero' Alıntı:
AEK' Alıntı:

Jbl gammarusu tavsiye etmiyormusun abi. Bitince bende sera veya tetra alayım o halde

Berrak hanım konu dışında birsey soracağım kusuruma bakmayın malum emre abi buradayken sorayım. Emre abi bugün dalgıç floresan aldım üstünde germ killer yazıyor gerçekten oldururmu bakteri falan ben pek inanmadimda :)

Rica ederim,zaten konumuz genel bilgilendirme sekline donustu epeydir :)

Yoo jbl de iyidir ama protein orani az oldugu icin emre abinin yazdigi yem programina bir ekleme yapmistim hatirliyosan mesela tetra alirsan onu kaldirip o sekilde yapabilirsin

Dalgic konusunda benimde bilgim yok acikcasi

Geri