Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

olivia-peter' Alıntı:
Bu konu nerelere gitmiş ya :D Yemek yapacaksiniz yakinda :D

=))))

Sarimsaklasak da mi saklasak=))

Yemlerin son kullanim tarihi yoksa,tazeligini anlamanin bir yolu var midir?

Tetra ve Sera`nin bir kutusunda var ama mineralde skt yok. Ama seri no gibi birsey mevcut.Diger kutuda seri no yaninda skt de var.

ançuez iskandinavya, baltık denizinde yaşayan hamsi türevi bir balık. türkiyeye geliyor mu bilmiyorum. tuzlu su balığı.

Yoksa iade edin derşm ama mutlaka olmasi lazim ya
Sera mineral dimi ?

Yemlerin son kullanma tarihi olmalı Berrak. Seri noya güvenmem ben. Orjinal ürünse kesin vardır. Başka tarafına bak, her yerini incele.

Sorma Neslihan, yakında kaplumbağalara alabalık yumurtası falan verelim diyeceğiz. Havyarda yesinler, sosyetik hayvanlar nede olsa :)

Havyar dedinde mezgit alırsanız onun havyarı yedirilebilir. Tuzlu değildir. En sevdiğim havyar. Gerçi diğerleri çiğ yeniyor.

Her yeri inceledim,yok malesef

Seriden anlama yolu var mi?

Ayni yerden aldiydim(gittigidiyor sanirim),digerinde var.

Sera Mineral evet.

Bu kirmizi havyarlari biz yiyoruz tereyagli ekmek ve limonla cok guzel oluyor :)

Valla bence hemen saticiya yazin

Berrak kurunun yan kısmında 250 ml yazan yerin hemen altında tarih yazıyor. Üzerine türkçe etiket yapıştırmış olabilirler tarih yoksa iade et. Sera tarihsiz ürün satmaz

Evet yanlış yere etiket koydularsa sök. Olmadı iade et. Büyük ihtimal tarih basımı atlanmış kutudur bulamazsan.

İki kutuda var ve yok olan yer ekteki sekilde.

Serinin yanina tarih basmasi unutulmus gibi.

250 ml yem,geri yollasam kargosu yem kadar tutar belki.

Saticiya danismak gerekir tabi.

Ama seri sini iletecegim bir yer var midir acaba?

Yada koku ,bozulma vs anlasilir mi?

Gittigidiyor.dan akvaryumbalikyemii firmasindan filtreyle beraber almisim. İsiticiyi da daha once oradan almistim. Sirkulasyonu fazla bir firma gibiydi. Gittigidiyor uzerinden msj gonderdim smdi. Cevp donulmezse yarin ararim.

Ekli dosyalar

• 2014-04-16 20.58.55-1.jpg
    2014-04-16 20.58.55-1.jpg
    16 KB · Görüntüleme: 47
Kargoyu onlar karşılayacak tabiki. Sen iletişime geçip adres iste gönderimi kargodan karşı ödemeli yap. Baskı hatası olan kutu gelmiş.

Tarihli ürünü göndersinler.

berrak burayla görüş bilgi ver.

http://www.seragroup.com.tr/hakkimizda.asp?inf=1

Mail gonderdim,ses cikmazsa ararim,tesekkurler..

Canim sıkıldı yarim saat once kaplusun bakimlarina basladim. Arka ayak boslugunda pembelik yara gibi olmus. Tahris olmus gibi.Dun boyle birsey yoktu. Kisacasi o kisma kendisi zarar veremez,bir hastalik oldugu belli.

Alisarp'in fotolari paylastigi ve batticon uyguladigi konudali gibi ama o kadar derin degil.Yalniz beni sasirtan,Pazar'dan beri uygulamama ragmen,bugun bu yaranin cikmasi.

Ayagindaki yara ise bugun sonmeue yuztutmus gibi. Ama tirnagin biri gozumun onunde bariz kanadi.

Boyle garip seyler oluyor kisaca.

Bunlari icten yiyen organizmalar varmis galiba,oyle birseyden huylandim.Ama metilen mavisini fazla bile surmustum..

Kolaltlarindaki pembelik gecerken ayaklarindaki artti.

Eger 1 haftaya degismezse veteriner sart gibi.Gerci o da ayni seyleri verecek gibi..Evden cikarmak da hic istemiyorum isin ozu,arabasiz falan.Yer de bana uzak. Ama mecbur kalirsam birsekilde sarip sarmayalip gidecegiz artik.

Satici da bu msji gondermis.Tekrar cevap yazdim her iki kutu farkini..

" yemlerin ambalajlarını iyice kontrol eder misiniz çünkü biz kontrol ederek gönderdik tarih
olması gerekiyor"

Maillerini aldim,foto iletecegim.Ne olacak bakalim.

et yiyen bakteriyi diyorsan o olacağını sanmıyorum onun kurtuluşu olmayacağı gibi senin içinde tehlikeli bir şey. bu hayvan o ayağını gayri ihtiyari bir yere vuruyor/sürtüyor olabilir. bu da tam kapanmayan yarayı tekrar açıyor. bir iki gün o taşları çıkar bakalım devam edecek mi bu yara. nasıl olsa çıktığıda yok kalabalık etmesin bir süre.

kutunun tarih yazan yerinin resmini gönder elemana. daha net olsun. yukardaki tam gözükmüyordu.

Yok bu aralar cikiyor tasa. Yalniz tastan ziyade isiticiya surekli surtuyor ayaklarini.

Hadi tirnak kismi oyle oldu diyelim.

Ayagindaki oyuk kisimdaki o yara nasil olustu.Buna hic anlam veremiyorum.Neyin nesi anlamadim =(( Surtecegi bir alanda degil.

cem' Alıntı:
et yiyen bakteriyi diyorsan o olacağını sanmıyorum onun kurtuluşu olmayacağı gibi senin içinde tehlikeli bir şey. bu hayvan o ayağını gayri ihtiyari bir yere vuruyor/sürtüyor olabilir. bu da tam kapanmayan yarayı tekrar açıyor. bir iki gün o taşları çıkar bakalım devam edecek mi bu yara. nasıl olsa çıktığıda yok kalabalık etmesin bir süre.

kutunun tarih yazan yerinin resmini gönder elemana. daha net olsun. yukardaki tam gözükmüyordu.
O et yiyen bakteri ne öyle abi ya araştırdım midem bulandı

Amin..

Bu arada yem saticisi bir sorun olusturacagini sanmiyorum ancak isterseniz gonderin iade edelim demis.

Veterinere goturun bir yinede aracla almasi icin bir arkadastan falan rica edin ?

O et yiyen bakteriler yanlis hatirlamiyorsam amerikada nehirlerde bulunuyor ve vucuda acik yaralar yoluyla bulasiyordu tek cozum amputasyondur

Diyecek tabi gonderin mutlaka

Geri