Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Bu UVa da yanlis hatirlamiyorsam klavuzunda istahi falanda acar yaziyordu

Taşıma işinde aracımla yardımcı olurum. Kuru alan konusunda da bi yol buluruz. 150 liraya anlaşırım. Umarım işinizi görecek bi akvaryumdur. İlan sahibiyim, geri bildirim yaparsanız sevinirim. http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-sariyer-de-temiz-bombeli-ferforjeli-akvaryum-159575277/detay/

Semih Vural' Alıntı:
Taşıma işinde aracımla yardımcı olurum. Kuru alan konusunda da bi yol buluruz. 150 liraya anlaşırım. Umarım işinizi görecek bi akvaryumdur. İlan sahibiyim, geri bildirim yaparsanız sevinirim. http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-sariyer-de-temiz-bombeli-ferforjeli-akvaryum-159575277/detay/

Merhaba Semih Bey

Camlar kac mm acaba?

Isıtma lambası yani verdiği ısı sindirime etkilidir. Buna bağlı olarakta iştahı olumlu etkiler. UVA kısmen yardımcıdır, ancak bu ışın özellikle hareketlilik ve davranışların doğal seyrine yarar.

Ben seachem denitrate ürününden çok memnunum. İlk kullanımdan önce duru su ile yıkanır. Daha sonra sıcak ve tuzlu su ile dezenfekte edilip 1 yada 2 kez daha kullanılabilir.

Batikon mikrop kapmasını yada enfeksiyon oluşumunu engeller ama iyileşme için bir merhem gerekir görüşündeyim. Tabi bu sadece basit bir yara olarak düşünürsek bu yöntemler geçerli.

Birde tırnak eğrilikleri eski ev gezmelerinden kaynaklı. Düz zeminde dolaştırılan hayvanların tırnakları bu şekilde oluyor. Belki zamanla düzelir.

uva metabolizmayı canlandırdığı için dolaylı yoldan iştahıda açar. mesafeyi tutturamıyorsan 13 W olanı al berrak. tırnakların eğilmesi dışarda dolaştırdığın için olur. sert yüzeyde yürüyecek yapıda değildir. tırnaklar yüzünden yan bastığı için bir zaman sonra tırnaklar birbirine girer. erkeklerde uzun olması sebebiyle daha kötü oluyor.

AEK' Alıntı:
Isıtma lambası yani verdiği ısı sindirime etkilidir. Buna bağlı olarakta iştahı olumlu etkiler. UVA kısmen yardımcıdır, ancak bu ışın özellikle hareketlilik ve davranışların doğal seyrine yarar.

Ben seachem denitrate ürününden çok memnunum. İlk kullanımdan önce duru su ile yıkanır. Daha sonra sıcak ve tuzlu su ile dezenfekte edilip 1 yada 2 kez daha kullanılabilir.

Batikon mikrop kapmasını yada enfeksiyon oluşumunu engeller ama iyileşme için bir merhem gerekir görüşündeyim. Tabi bu sadece basit bir yara olarak düşünürsek bu yöntemler geçerli.

Birde tırnak eğrilikleri eski ev gezmelerinden kaynaklı. Düz zeminde dolaştırılan hayvanların tırnakları bu şekilde oluyor. Belki zamanla düzelir.

Tek kullanimlik miymia bilgin var mi?Dezenfekte ile tekrar kullanilabilir gibi bir sey gormustum, baska forumda olabilir.

Ayda bir degistirme ile ne kadar gidiyor 250 lik bu paket?

Bilinen bir merhem varsa,haftasonunda duzelmezse ona geceyim.

Filtre hacmi, akvaryum hacmi, hayvan sayı ve boyutu, su değişim sıklığı bunların hepsi malzeme ömrüne yada temizliğine etki eder Berrak. Sen iç filtreye az miktarda koyacağına göre her filtre temizliğinde bunuda temizle. 2 ayda bir kez de değiştir bence.

Terramycin deri merhemi sürülebilir, ancak bu göze temas etmemeli. Arka ayakta vardı değil mi Berrak?

Pembelikler batticon sonrasi on taraftaki bosluklardan gecti,arka taraftaki boslukta ve (olmayan)kuyruk altinda var.

Tirnak kanamasi ve deri ustundeki zedelenme yine arka tarafinda.

Teramisin gunde bir kez mi?

günde bir kez kuru bir kapta üstten lamba ile 1-2 saat dursun kalanını sil gerekirse bacağı yıka öyle suya koy. deri için olan teramisin alacaksın.

Tamamdir arkadaslar.

Bir sorunu daha yardimlarinizla atlatacagiz insallah.

Zeolit siparisini veriyorum.Yarin da teramisin alacagim.Onlem olarak simdiden surmeye karar verdim.Nasilsa hayvancaginizi baska kaba aliyorum.Yarim saat bekletiyorum Bir saate tamamlarim,en azindan gun kazaniriz.

3.5 gunluk acliktan(bir kac tane yemesi haric)sonra yine Tetra'ya alisti.Gecen sefer de boyle olduydu.Bir karides veriyorum,3 gun dagiliyor hayvan =))

İlerleyen gunlerde tedavi sonucunu paylasirim.

Yukardaki akvaryumla ilgili konustunuz mu ?

Mesaj gonderdim ilgili siteden.Uzuluk itibariyle suan bu akvaryum icin alanim yok malesef.

Sera Raffy Royal goruyorum hrryerde.Bakim klavuzunda adini goremedim.

Bu yem nasildir ve hangi kategoridedir?Ek yem mi?Oyle ise Raffy İ ya gore artisi var mi¿

Bu yemin en kucuk 1 litresi var yani size olmaz
Normal baliklar var gammarus degilde bu 10-15 cm hayvanlar energil ondanda buyuk ben kullaniyorum o daha buyuk hayvanlar icin

royalde 2-3 cm'lik karides ve 2 ila 10 cm civarı balıklar var ama büyük balıklardan toplasan 10'u geçmez. ara boylarda balık çok. yarısı balık yarısı karidestir. alisarpın dediği gibi 1000 ml'lik boyda var. son kullanma tarihinden önce bitiremezsin. 250'lik kutuda bir markanın balıkları vardı. şimdi ismi aklıma gelmiyor. onu alabilirsin mesela. tropical'de miydi ocean'da mıydı.

Aynen ben onu da kullaniyorum birde icinde mineralde var
Sizin olmasi gereken gercek programi ekleyeyim

Sizin olmasi gereken gercek programi ekleyeyim her ay yeniden yapiyorum birde benden guzel besleniyorlar

Tropical river shrimp veya dried fish miydi neyd gerci river shrimp olamaz nehir karidesi

Ekli dosyalar

• KAPLUMBAGALARIN AYLIK YEMEK LISTESI PDF.pdf
    110.7 KB · Görüntüleme: 45

Alisarp' Alıntı:
Sizin olmasi gereken gercek programi ekleyeyim her ay yeniden yapiyorum birde benden guzel besleniyorlar

Tropical river shrimp veya dried fish miydi neyd gerci river shrimp olamaz nehir karidesi

Cok tesekkurler. Gercekten cok guzel,karma bir liste olmus. İclerinde bilmediklerim de var.İnceliyorum.

Gercekten bizden guzel besleniyor sizinkiler =)

Ben yolladigin gittigidiyor linkindeki saticinin kendi sitesinde girdim.50 uzeri kargoda ucret almiyorlarmis. Daha once deep fix depozour u da ordan almisim,tesaduf.

Hazir 18 lira kafadan verecekken ve kargoyla 25 i bulacakken,Vital ve kucuk bir yemle 50 ye tamamlayayim dedim. Yine 2.yemi de bitkisel almak istiyorum Cunku bu hayvan hic yesillik vb yemiyor. Herbivor'u alayim yaninda en iyisi.

River shrimp Ali Sarp. Zaten royal ve energil içerisindekilerde nehir karidesi. Tuzlu su hayvanı değiller. Zatende olmamalı.

Kılavuzu kontrol eder royal energil gibi yemleri eklerim Berrak.

O ilgincmis abi bak oyleyse energil royal balik ya karides degil ki ? Aynen zaten bu hayvanlara hic tuzlu su vermiyoruz

Geri