Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

o kabı güzelce bir yıka içindekileri de. beyaz kısmı diş fırçası ile yavaşça ovala kurut baticon sür arkasından deviti ondan sonra sür.

Plastik kabin dayanikliligindan suphe ile suyu kademeli arttiriyordum hatirlarsaniz.

Bugun 16 cm su yuksekligine kadar ciktim.Ayni zamanda asagi yukari 30 litre suya tekabul ediyor. Cok sukur bunu da kaldirdi.

Yalniz kaplus pek haz etmedi gibi. Yuzebiliyor ama mutlaka ayaklarini gerip ayakta durmayi tercih ediyor gibi. Daha rahat durabildiginde(13-14 cm su seviyesi idealiydi)daha mutlu gibiydi. Ne dersiniz 16 olarak devam mi edeyim?

o kap ufak. büyük bir akvaryum ve ona göre su olmalı ki hayvan yüzebilecek alana sahip olsun. 16 cm de dursun az yer de olsa yüzebiliyorsa yüzsün. en azından sonraki akvaryuma geçiş için hazırlanmış olur.

Kabin bos alanina dogru yuzmuyor mesela. İlla dolu koseye(filte ve isiticiyi ayni kosenin yanlarina dogru taktim)dogru yuzuyor. O dikkatimi cekti

hayvan sürekli sığ suda yaşamışsa kendine güvenip yüzemez. bir yerlere tutunma ihtiyacı hisseder. zamanla açılır. bu aynı bizim ilk yüzme öğrenmedeki paniğimize benzer. zamanla açılır hayvan.

Acilsin tombik =) Dogru diyorsun,akvaryum oncesi alistirma olur. Kademe kademe arttirmak iyi oldu bu yonden.

İsitici zaten buyuk aski =) Surekli yapisir genelde.Arada filtre ile de kacamak yasayip yine sadik yarim diyerek isiticisina tutunuyor =)

Emre merhaba,sendin sanirim.Filtre icine zeolit koy demistin. İcinde karbon var ve alali 1 ay dolacak.Aylik degisim diyor kutusunda.Zeoliti nerden bulabilirim?

berrak bu ürünüde kullanabilirsin.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11863&ad=jbl-micro-mec-filtre-malzemesi-1-lt

zeolit olarakta bu var.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=6528&ad=prodac-zeolite-filtre-malzemesi-700-gr

Hangi ic filtreydi iki hazneli mi ?
Aa buarada onu koyarken file de lazim

mailto:/urun_detay.aspx?urn=6679&ad=ti-sert-filtre-malzeme-torbasi

micromecte filtreye gerek yok ama zeolit için şart. kendinden fileli ama dış filtreye göre bir de filtre torbası alıp kendi filesini yırtarak istediğin oranda diğerine nakledersin.

www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?urn=8260&ad=dophin-fb-2000f-ic-filtre-400-l-h

modeli buydu sanirim filtrenin.

zeolit alırsan bu torbadan alıp uygun ölçüde koyarsın.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=6679&ad=ti-sert-filtre-malzeme-torbasi

Tesekkurler.
Zeolit,karbon bilgim yok acikcasi da,saniyorum Emre zeolit al demisti bir dahakine.Karbon var suan.

karbon ağır metal ve kireci. zeolit ve micromec idrardan kaynaklanan amonyak nitrit ve nitratı.

Hangisi en etkiliyse onu alayim.

Bu arada su uzerinde pul pul birseyler oluyor mu sizde? Deri parcacigindan ziyade,hani deviti damlatinca yayilan tabaka gibi bir goruntusu var

Hangisi en etkiliyse onu alayim.

Bu arada su uzerinde pul pul birseyler oluyor mu sizde? Deri parcacigindan ziyade,hani deviti damlatinca yayilan tabaka gibi bir goruntusu var

devit ise hayvanı iyice silip öyle koy kalan yüzeydeki tabakayı maşrapa ile alırsın.

micromec top şeklinde olduğundan dolayı kullanışlı ama zeolitte artı olarak organik inorganik maddelerin emilmesi de var.

Zeolit al. Micromech e göre amonyağı daha iyi absorbe eder. Pet shop varsa seachem denitrate iste. Onu fileye koymadan alt kısma eklersin.

Bende oluyor sorun yok

Filtreden memnun musunuz buarada ?

O halde zeolit ve torbasindan aliyorum.Bir de Emre'nin dedigi ek seachem
denitrate i soruyorum.O neye yariyor acaba?

Filtremden memnunum,yatay kullaniyorum.Haftada 1 veya yemesine bagli olarak 10 gunde bir sungerini degistiriyorum

Geri