Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Yaşarcan ın dediği gibi uygulamayı yapabilirsin Berrak. Bunda kuru yerde beklerken lamba olmasına dikkat et. Birde son akvaryuma giriş öncesi tekrar kurula sadece, yani akvaryum suyu ile falan yıkama hayvanı.

Tesekkurler arkadaslar.

Agustos ozlettin kendini. Umarim iyi gidiyordur hersey.

Ekte bizimkinin eski fotosu var.Kabuk koyu yesil.Simdi ise gecen paylastigm gibi kahverengimsi.Acaba sartlar iyilesince mi degisti?Esasi kahvrengi mi?

Simdi faceten yukledigim eski foto tarihlerine baktim. Yilbasinda da yesilmis. Saniyorum degisimle beraber renk degisti..
Bukalemunlasti =)

Ekli dosyalar

• 775612_10151376676384508_619653073_o.jpg
    775612_10151376676384508_619653073_o.jpg
    243.2 KB · Görüntüleme: 50

büyüdükçe bazı hayvanların kabuğunda kahverengileşme artar. sorun yok.

Büyüdükçe kahverengileşiyor, bu anlamda sorun yok. Hatta geç bile kaldı tonton :)

Tonton =)))))))

Birden buyume surecine girdi demek.Eeeee yillarin birikimi var tabi =))

sadece uvb ampul ile devit sürülüp ısıtıcı lamba altında kalan hayvanda bronzlaşma etkisi daha hızlı olur. zaten kahverengi olmaya meyili olan bir kabuğa sahip.

Gecmiste evde yurumesine izin verdigimizde,gezinirken ozellikle duz degil cetrefilli yollari bulur ve zorlardi.Bu sayede bir kac kez kabugunu bir yere surttugu ve zedeledi oldu. Bunlardan gecenler de oldu.Simdi bir tane var ama yine zedelenme mi yoksa bir sorun mu anlayamiyorum. Sizde ekteki gibi birsey cikan kaplus oldu mu?Kabugun uzerinde birsey gibi degil.O kisimdaki kabuk siyrilmis gibi.

Ekli dosyalar

• 2014-04-11 19.12.34-1.jpg
    2014-04-11 19.12.34-1.jpg
    32.4 KB · Görüntüleme: 58
Plakada zedelenme var ama alttaki olaka neden o kadar beyaz anlamadım. İlk sürtmede böylemiydi acaba. Kabuğa devit uygulayıp zedelenmiş plakayı atmasını sağlasana Berrak.

Oradaki plaka da yeni gibi duruyor.Etkisi olur mu devitin yeni ise. Yine de doker mi?

En Yeni plaka ise etkisi olmaz. Ama senin hayvanda plaka birikimi de var. Zaten bu devit uygulaması iyi gelecek. Bu arada hayvan kalsiyum alsın. Minerali eksik etme. Onarımı alttan sağlar.

Simdi evirip cevirdim bi,milim milim baktim..

Kolaltlari tamamen gecti ama ayak boslugunda pembelik yakaladim Ayrica tirnagina yakin yine kirmizilik(kanama olmus)ve kuyruk altinin oldutu yerde de kirmizilil vardi.

Bu arada bu hayvan kuyruksuz. Bu da merak ettigim ayri birsey. Ben alindgi zaman ailemle yasamiyordum Buyuzden geldigi ilk yillari hatirlamiyorum.Ama alindiginda da kuyruksuzdu. Arkadasi da vardi,o da oyleydi.

Kuyruksuz mu? Bak bu ilginç. Demekki başka hayvan koparmış gelmeden önce. Peki tamamen yok mu yoksa anus olan uzantı duruyormu? Hayvanın o bölümünü resmedip ekler misin?

Kırmızılık için aynı uygulamaya devam et. Kanamalar için batikon gerekirki mikrop kapmasın.

Kanamaya sebep ne olabilir. Ayak oraya buraya takılırda hayvanın arkasında olmamalı. Deride mi yoksa anüsten gelir gibimi kan?

Deriyle kabugun birlestigi yerde.Trnagini isitici korumasina takarken gozumuzle gorduk de diger kismi nasil basardi bilmiyorum. Simdi cekecegim (olmayan)kuyrugu.

Aşırı hareketten kendini paraladı hayvan.

Emre sesli guldum,alemsin vallahi =)

3 foto atiyorum Biri sirf kuyruk diger ikisi hem kuyruk hem kanama icin.

Ekli dosyalar

• 2014-04-11 19.47.54-1.jpg
    2014-04-11 19.47.54-1.jpg
    25.7 KB · Görüntüleme: 41
  • 2014-04-11 19.48.34-1.jpg
    2014-04-11 19.48.34-1.jpg
    23.6 KB · Görüntüleme: 44
  • 2014-04-11 19.49.22-1.jpg
    2014-04-11 19.49.22-1.jpg
    22.9 KB · Görüntüleme: 45
Kopmuş ama anüsü kurtarmış. Maşallah hayvan gerçekten iyi hayata tutunan bir canlı. Gerçekten maşallah.
Kırmızılık sanki gene o bakteriyel oluşum gibi. Kan sızıntısı var mı? Varsa suyu komple değişip mavi damla ekle.

Suda kan hic yok.

Arkadasinin da kuyruksuz olmasi ilginc yani. Yada akvaryumcu direk bunlari vermis..

Annemle dalga geciyorum =)) Defolu satmis sana anlamadin mi diye? =) Kucukken cinsleri oyle sanmis.Demek ki daha duzgun duruyordu.

Bizimkinin hayata tutunma konusunda masallahi var o kesin canim. İnsan gibi yasadi,evde gezdi yillardir.

Meyveler,cerezler yedi..

Annemler arabasiz gidince bunu goturemiyorlardi.Ben de calistigim donem,yillik izne cikarken verecek kimse bulamiyordum.Sirketteki arkadaslara gorevler verip sirkete getirdiydim..O sirada diyet krakeri bile yedirmisler zavalliya.

Bu yaşta bu boya kopuk kuyrukla gelmiş. Ne şartlarda yaşadığıda ayrı zaten. Film gibi hayat hikayesi derlerya tam o tarz. Eski yediklerine bakınca şimdiki beslenme ile enerji artışı normal. Isı vs derken hayvan kendini buldu :)
Nazar değmesin.

Amin,Allah bozmasin.

Bir de su pembelik+kanama isi dursa ve kabuktaki beyazligin esrarini cozsek kafi.

Geri