Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

SEachem denitrate zeolit oluyor sadece daha kaliteli bulursaniz ondan alin

İç filtrede zeolit olarak seachem denitrate kullandım Berrak. Daha kolay kullanıma sahip. Torba kullanmana gerek olmaz. Böylece torba yer kaplamaz.

Seachem piyasada kaldı mı renew dönüyorda denitrate görmedim.

Buaralar gumrukte mi takiliyor noluyor anlamadim bende
mailto:/evcil-hayvan/seachem-de-nitrate-250-ml-akvaryem-106989360

Pazar batticon tedavisine basladim,ayak kismindaki bosluklardaki pembelikler icin.Yine ayaginda kanama yakaladim.Tirnak kisminda veya parmaklar arasi yelelerin arka tarafinda. Bu kanamalardan kurtulamiyorum bir turlu. Ama suya renk vercek kadar degil.Sadece ilk kanamasinda su pespembe olmustu.
Google'a da baktim.Benzer sekilde sorunu yasayan kimse gormedim.Taslarda surtecek bir sivrilik yok.Olsa olsa isiticinin plastigi olabililir.Bunun disinda boyle bir hastaliga da rastlamadi.m

Battikon+devit (kabugundaki beyazlik icin)

Kabukta beyazlikla devitin ne alaksi var onu anlayamadim ?
Ayak icin bir fotograf atar msiiniz berrak hanim

Sey icin olabilir gerci kirecli kabuklari cabuk atsin diye mi ?

Kanamanın durmaması bence iyi değil. Hayvanı göstermek gerekir düşüncesindeyim.

Alisarp' Alıntı:
Kabukta beyazlikla devitin ne alaksi var onu anlayamadim ?
Ayak icin bir fotograf atar msiiniz berrak hanim

Sey icin olabilir gerci kirecli kabuklari cabuk atsin diye mi ?

Kabugunu bir yerlere surtunce olmus gibi duruyor.Buyuzden kabugu atsin diye devit destegi veriyorum. Cunku bu ara tum kabuklari hizla degisiyor.Fotoyu gonderiyorum

Bir fotoda surtunerek yaptigi yer var.Digrrinde de tirnak kisminda bir kirmizi nokta.İlk kanamasi da oradandi.

AEK' Alıntı:
Kanamanın durmaması bence iyi değil. Hayvanı göstermek gerekir düşüncesindeyim.

Ayni yerde surekli kanama yok. Nokta seklinde izler var kanamis olduguna dair.Tam iyilesmeden debelenince mi oluyor acaba?

Ekli dosyalar

• 2014-04-14 19.30.24-1.jpg
    2014-04-14 19.30.24-1.jpg
    21.7 KB · Görüntüleme: 71
  • 2014-04-14 19.30.34-1.jpg
    2014-04-14 19.30.34-1.jpg
    14.2 KB · Görüntüleme: 64
Debelenmeden olduğunu sanmıyorum. Hayvanın ayağındaki kırmızı bölgede sivilce gibi bir çıkıntı var. Yani vücut bir şey üretiyor bence.

Yeni olan kisim o. Diger resimdeki tirnak olayi ise onceden de kanayan yer.

Batticon ile bir hafta temizlesem,eger zedelenme ise gecmeye baslar degil mi?

Bir de zeolitle alakali,tuzlu suda bekletip tekrar kullanilabilir denmis,bu dogru bir bilgi mi?

İlk kullanim icin de tuzlu suda bekletme onerilmis.

Ilk kullanimda yikarsiniz birtek ilik suda digerini bilemiyorum acikcasi
Ayak icin bence veterinerde baticon der zaten

bu alisarpın kaplumbağasındaki gibi bir şey olabilir. ikinci resimdekinde tırnak kopmuş.

tırnak kopması sebebiyle darbe oluyorsa yara tekrar açılıyordur.

mailto:/urun_detay.aspx?urn=6528&ad=prodac-zeolite-filtre-malzemesi-700-gr ve mailto:/evcil-hayvan/seachem-de-nitrate-250-ml-akvaryem-106989360 arası fiyat farkının nedeni nedir acaba? Sadece marka mı yoksa ek özellikler mi?Alisarp'ın buldugu linkten sipariş verecektim Seachem'i ancak dikkatimi çekti, biri neredeyse 3 katı kadar ve daha ucuz ama ikisi de zeolit

Bir de farklı olarak Exo Terra Repti Glo 5.0'ın 13 ve 26 watt olanının buyuk farkları var mıdır?Ne yönden hangisini önerirsiniz? Onu da şimdiden bakmaya başlayacağım.

marka farkları var. denitrate daha uzun ömürlü ve az biraz daha iri, düşük debisi olan iç filtreye daha uygun ama işlevleri aynıdır.

Aynen markaya para veriyorsun

UV de onemli nokta sizin nereye konumlandiracaginiz 17 cm uzaklik 13 te 27 cm uzaklik 26 da idealdir

Bir de bu lamba taşa çıkınca etkilidir değil mi?Yoksa sudan da hayvana yansıyor mu?

5 cm falan derinlikte yine yansiyor ama kayda deymez bir oranda diye hatirliyorum

uv sorusuna dikkat etmemişim. onda 25-26 w ne ise onu almak daha mantıklı büyük hayvanlarda mesafeyi uzun tutup geniş açı ile ışınım vermesi daha faydalı. sadece alacağın zaman gerilimine dikkat et 220-230 volt olsun.

Benim hayvanın taşta sabit durma huyu yok ya, o bakımdan sudaki etkisini sormuştum. Konum olarak bana uygun olan 13 w olanıymış demek ki.Daha güzel taşlar bulup taşa iyice alışmasını sağladığım gibi lambayı almak istiyorum. Bizimki taşa alıştı ama yanından geçersek hemen şımarıyor. 3 gündür bir kaç tane vermek dışında yem yemedi, karides bekledi hep. Bu bizi görünce hep koşma nedeni o.Ama sonunda bugün unutu karidesi de Tetra'sını yemeğe başladı. Arada yutarken yine zorla 1-2 minerali yedirdim. Yem sorunumuz keyfi olarak devam ediyor.Acaba dedim lamba etkili olur mu iştahta?Yani iştah var da, yemek seçimi var.Belki ozaman ne versem yer ayrım yapmaz diye hayal ettim.Lamba konusu burdan çıktı aslında da, ben ilk yazacağım şeyi en son yazdım bugün :)

Ne dersiniz, hangi zeoliti alayım?Zeoliti bugün sipariş ederim kısmetse.

Marka olan filesiz kullanılıyordu sanırım, diğerini alırsam file de alacağım.

cem' Alıntı:
uv sorusuna dikkat etmemişim. onda 25-26 w ne ise onu almak daha mantıklı büyük hayvanlarda mesafeyi uzun tutup geniş açı ile ışınım vermesi daha faydalı. sadece alacağın zaman gerilimine dikkat et 220-230 volt olsun.

Kuru alanın konumu 15-20 cm oluyor maksimum. Fazla gelmez mi?

cem' Alıntı:
bu alisarpın kaplumbağasındaki gibi bir şey olabilir. ikinci resimdekinde tırnak kopmuş.

tırnak kopması sebebiyle darbe oluyorsa yara tekrar açılıyordur.

Bunun tırnakları hep bir tuhaftı, eğri büğrü gibi.Ama kanama bu yeni yuvasıyla beraber başladı. Şartlar iyiye gidinceolduğunundan hastalık değildir diye mantık kuruyorum ama yine de takip edeceğim. Yalnız şu ısıtıcının plastiğine sürekli ayaklarını geçiriyor. Isıtıcı değil de akvaryumdan çıkartabileceğim birşey olsa mutlaka denerdim.

Batticon verilmiş genelde benzer durumlarda, googleda farklı yerlerde de gördüm. En iyisi ben 7.günü tamamlayayım son duruma göre kararımızı veririz

Geri