Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Teknoloji ve bilim geliştikçe bakteri hastalık çeşitleri de artıyor değişiyor. :( en kötüsüde bunların biolojik silahlara dönüşmesi.

Cvp: RE: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

berrakerkin' Alıntı:
Amin..

Bu arada yem saticisi bir sorun olusturacagini sanmiyorum ancak isterseniz gonderin iade edelim demis.
Gönderin risk almayın derim ben.

olivia-peter' Alıntı:
Teknoloji ve bilim geliştikçe bakteri hastalık çeşitleri de artıyor değişiyor. :( en kötüsüde bunların biolojik silahlara dönüşmesi.

Dünyayı acı bir son bekliyor ne yazıkki.

XeuaHwaHero' Alıntı:
berrakerkin' Alıntı:
Amin..

Bu arada yem saticisi bir sorun olusturacagini sanmiyorum ancak isterseniz gonderin iade edelim demis.

Yemin goruntu ve kokusundan belli oluyorsa veya seri no.dan bulunuyorsa hic ugrasmak istemiyorum aslinda.

Net alisveris prosedurlerini de cok bilmiyorum.Ayipli mal kategorisinde mi sayiliyor,bu durumda iade icin gonderim ve onlarin yeni mal gonderim ucretleri kimin sorumlulugunda vs vs. Bu konularda sikinti yasamak ve gerilmek yerine Sera'ya danisip halledebilirsem ugrasmayacagim.İstanbul'da olsa gotururdum elden,ancak İzmirdeydi sanirim aldigim yer

berrakerkin' Alıntı:
XeuaHwaHero' Alıntı:
berrakerkin' Alıntı:
Amin..

Yemin goruntu ve kokusundan belli oluyorsa veya seri no.dan bulunuyorsa hic ugrasmak istemiyorum aslinda.

Net alisveris prosedurlerini de cok bilmiyorum.Ayipli mal kategorisinde mi sayiliyor,bu durumda iade icin gonderim ve onlarin yeni mal gonderim ucretleri kimin sorumlulugunda vs vs. Bu konularda sikinti yasamak ve gerilmek yerine Sera'ya danisip halledebilirsem ugrasmayacagim.İstanbul'da olsa gotururdum elden,ancak İzmirdeydi sanirim aldigim yer

Böyle ahmak satıcılar hep beni sinirlendiriyor ya. Durduk yere uğraş dur şimdi. Hayır efendim paramızla rezil oluyoruz. Be adam şunun doğru duzgununu yolla sende rahat et bende. Değil mi ama.

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Alisarp' Alıntı:
Veterinere goturun bir yinede aracla almasi icin bir arkadastan falan rica edin ?

O et yiyen bakteriler yanlis hatirlamiyorsam amerikada nehirlerde bulunuyor ve vucuda acik yaralar yoluyla bulasiyordu tek cozum amputasyondur

Diyecek tabi gonderin mutlaka

Bakterileri nerde okuduysam gecen cok etkilendim.Ama detayini hatirlamiyorum ve umarim bunlar icin degildir.

Araba konusunu rica edecegim artik.İnsallah bulurum bir hayirsever =)

1 haftada duzelme olmazsa goturmek istiyorum.

XeuaHwaHero' Alıntı:
berrakerkin' Alıntı:
XeuaHwaHero' Alıntı:
berrakerkin' Alıntı:
Amin..

Böyle ahmak satıcılar hep beni sinirlendiriyor ya. Durduk yere uğraş dur şimdi. Hayır efendim paramızla rezil oluyoruz. Be adam şunun doğru duzgununu yolla sende rahat et bende. Değil mi ama.

İsini duzgun yapmayan herkes beni sinirlendiriyor =)) Aynen, paranla huzurunun kacmasi..

Ben o yüzden hep ısrarla mesaj atıyorum yem aldigimdada aynısını yaptım. Adamlar yiliyor artık :-D son kullanma tarihi diyorum paketlemeye dikkat diyorum

XeuaHwaHero' Alıntı:
Ben o yüzden hep ısrarla mesaj atıyorum yem aldigimdada aynısını yaptım. Adamlar yiliyor artık :-D son kullanma tarihi diyorum paketlemeye dikkat diyorum

Bu konuya yabanciyim. Benim aklima sadece son kullanimi ileri olsun yazmak geldi. Ama hepsinde yazdim mi hatirlamiyorum.Yarin gelecek yemler var,insallah uzun tarihli yollamis olurlar.Ona ozellikle yazmistim.

Paketlemeye dikkat de demistim sanirim elektronik olan birsey icin.

İlk burasi kontrol ediyoruz dedi ama kabak gibi bos gorunuyor kutuya bakilinca =)

et yiyen bakteri ile ilgili bilgi burada var.
https://www.google.com.tr/search?q=et+yi...2&ie=UTF-8

berrak alisarp bu linki vermiş miydi bilmiyorum onun kaplumbağasına benziyor mu bu kızarıklık.
mailto:/forum/Konu-kaplumbagamin-deri-hastaligi.html?highlight=et+yiyen+bakteri

Artık ya dikkatsizlik yada yerse diye göndermişler :) geri iade et Berrak. Sana doğrusunu yollasınlar.

cem' Alıntı:
et yiyen bakteri ile ilgili bilgi burada var.
https://www.google.com.tr/search?q=et+yi...2&ie=UTF-8

berrak alisarp bu linki vermiş miydi bilmiyorum onun kaplumbağasına benziyor mu bu kızarıklık.
mailto:/forum/Konu-kaplumbagamin-deri-hastaligi.html?highlight=et+yiyen+bakteri

Vermisti,evet.Hatta bence ayni sey ama onunki daha ilerisi. Yarin kaplus cazgirlik yapmazsa bi foto alacagim.

Linki acamadim (et yiyen)

AEK' Alıntı:
Artık ya dikkatsizlik yada yerse diye göndermişler :) geri iade et Berrak. Sana doğrusunu yollasınlar.

Gunahlari boynuna.Bence bunlar seri no kaydi bile yapmiyorlar.İlkinde yazmamistim.Sormadilar.

Kargoyu (gidis/donus) karsilamalarini ve istedikleri firmayla odemeli gonderecegimi soyledim.Kabul ettiler. Sozlerinde dururlarsa sikinti yok.

Yemin yarim santim kadari eksik ve kutu kapagina cumartesi yazmistim.Sorun olmaz herhalde..

Hayalim ilk basta haftaici ana yem verip,ctesi mineral ve pazar karidesti ; ondan hevesle yazdiydim kutulara ama bizim kaplus lanetlik yapinca gunler kaydi tabi =))

Bugun baya Tetra yedi bu arada. Tamamen normale dondu.Yarin gelecek Vital ve diger bitkisel yemi gorunce ne kadar da sevinecek :):):):):):):):) Tetra'yi mumla arar artik.

Cem, Alisarp'in konusuna tekrar baktim,tum fotolara.Bu son cikan sey sahiden onunki gibi.Ama o kadar kirmizi degil.Tabi bir gunde ciktigi icin biraz endiseliyim yarinla ilgili..

Neden olabilecegini konusmussunuz.

Ben acikcasi bir neden bulamadim.Son su degisiminde,12 gun once, taslar,filtre,kap,isitici vb herseyi metilenle epey bir yikamistim.Suya da bir damla damlattiydim..

Hersey tertemizdi.

Ki bu hayvancagiz eskiden,bilmeden ne tozlu yerlerde gezdi. Temizligi kaldiramadi sanki,hassasti mi nedir..

Akvaryumda pis kalan tek bir yer var.İsitici alti,filtre alti ve taslarin alti.

İsitici ve filtre yatay duruyor.Ve bu sefer altinda birikmesin diye havaya dogru koymustum.Ama hayvan onlari kafasini alta sokup kaldiriyor .Buyuzden mecburen batirdim yine..

Taslarin ise bir tarafinda mecburen birikim oluyor.

Bunlar sebep olabilir mi ama bukadar da basit degildir herhalde.

Yaptigim seylerin faydasini gormek ve ne bileyim,arkama yaslanip rahat etmek istiyorum artik. Hayvani mutlu ve sorunsuz gorup huzur duymak istiyorum. Ve bugun bu yarayi gorunce gercekten cok canim sıkıldı =(

Gunaydin arkadaslar,

Bir kac gun once burada bahsedilen akvaryumun camlarini sormustum.Yeni cevap geldi. Yarim santim boyundaymis.

Aslında sistemin henüz yeterli olmadığı için daha yorulmaya devam edeceksin. Bence hayvanı hekime göstermeli. Havalar iyi götürmen sorun olmaz. Metrobüse uzak mısın? Eğer Pazar gününe Vildan hanıma götürmek istersen yardımcı olurum. Bu bahane ile bendeki mix olanı gösteririm.

Günaydın Berrak, akvaryum ölçüleri neydi? Yarım santim olan kalınlık mı?

Bu arada hayvanda bir rahatsızlık var ama çözülmeli. Metileni hayvana kesinlikle sürme. Suya damlat.

Metileni uzerine dokup hemen yikamistim.Yani musluk altindayken doktum. Uzerinde eski mikroplu su kalmasin diye.

Az once batticonlarini surdum. İlerleme yok.Bazi kanayan yerler sonmus gibi.Tirnaklar,bilmesem belli degil.

Dun cikan yaranin kirmiziligi cok az gitmis

Bir onceki gun foto cekip yolladigim tirnaginin biraz altinda cikan sey de duzelmis. Saniyorum bunu da kendi basardi.

Ama dun cikan sey,kendi yapabilecegi turden degil,o kesin. Ayni Alisarp'inkinden.

Yaralar cabuk geccsin diye surecegim Teramisin,Batticon'un etkisini azaltir mi acaba? O aklima geldi. Dun ustuste surdum ama bugun yarim saat sonra falan sureyim diyorum merhemi?

Pazar planim yok,yardimin icin tesekkur ederim.O zamana dek izleyeyim,olmadi goturelim icimiz rahatlasin. Cizgilide sorun yok umarim?Periyodik bakim falan mi?

Kurtulus'ta oturuyorum.

Akvaryum 85*35*55

Bu tip oluşumlar meydana gelse ben doğrudan giderim. İhmale gelecek basit durumlar değil. Gene gözleme devam et, ama neden olduğunu çözmek gerekir. Ben suda bu kadar hızlı bir bakteri oluşumu olacağını sanmıyorum gerçi. Teramisin bir nebze iyi gelebilir.

Yok çizgili iyi maşallah. Mix olanı gösteririm, genel bir kontrol etsin. Kesin kabuğa devit uygula diyecek plaka atmasını isteyecek, ama görsün istiyorum. Biraz yavaş büyüyor.

85*35*55 akvaryumun cam kalınlığı 8 mm olmalı. Yükseklik 55 cm olarak hesaplattım.

Pardon, mix yerine cizgili yazmisim =) Karisti kapluslar.

85 cm.lil yerim yok ama yine de fiyat uygunsa diye sahibinden uzerinden yazdim ilana. Saticisi olctu dun.Bana da 5 az geldi ama kendisi bizzat olctu.

Eve kadar tasinmasi falan da cazip gelmisti.

5 mm çok ince bir de seninkini düşünürsek kabuğu ile çatlatır camı.

=)

Boyutlar cok iyi ama kalinliktan kismislar.

Bu arada 2 bitkisel yem ve nitrat geldi.

Yemleri tabi ki yemedi =))) Ama zaten dun cok yedignden sabah Tetrayi da az yedi.Esas yarin belli olacak.

Seachem de nitrate urununu yikayip koyuyorum o halde filtreye.

Bu arada gelen tum Sera yemlerin kapaklari icten bolmeli.

Mineral sadece direk normal cevirmeli kapak.

Acaba eski diye mi diye dikkatimi cekti?

Evet yeni sistemde kapakları değiştirdiler Berrak. Bitkisel yemlere kesinlikle alışmalı, özellikle vital.

Seachem ürününü aynen dediğin gibi durulayıp koy filtreye. Süngerinide (filtrenin) koymayı unutma tekrar.

berrakerkin' Alıntı:

85 cm.lil yerim yok ama yine de fiyat uygunsa diye sahibinden uzerinden yazdim ilana. Saticisi olctu dun.Bana da 5 az geldi ama kendisi bizzat olctu.

Çok olunca karışıyor. Aşiret ağası gibiyim :)

5 mm camı hayvan üflese kırar bu boyutta. iç girme o işe.

AEK' Alıntı:
Evet yeni sistemde kapakları değiştirdiler Berrak. Bitkisel yemlere kesinlikle alışmalı, özellikle vital.

Seachem ürününü aynen dediğin gibi durulayıp koy filtreye. Süngerinide (filtrenin) koymayı unutma tekrar.

berrakerkin' Alıntı:

Çok olunca karışıyor. Aşiret ağası gibiyim :)

5 mm camı hayvan üflese kırar bu boyutta. iç girme o işe.

Vital demekten dilinde tuy bitti,bari bunun hatirina yese benim tontos =)

Kabugu sert ve kapi acmak icin toslamaya aliskin,o yuzden aynen kirar..

Kapaklar tahminen ne zaman degisti?Aldigim yemler hep yeni kapakli 2015 Mayis en az.Tetra ise 2016. Kapak degisimi eski ise kasitli gorecegim bu durumu..Gerci silinecek gibi bir damg da degil.

Nitrat uzeeinde su degeri su kadar olursa,su litre olursa diye bir suru not var.Kafam karisti.Ben direk bir tutam koysam olur degil mi?

Aşiret ağası,köle,terbiyeci.. Sen o evde herseysin Emre =))

Kapaklar geçen sene ortasında değişti sanırım, ancak adamlar tam hatırlamayabilir. Tümü değiştimi bende hatırlamıyorum, eve dönünce bakayım. Silme zaten olmaz. O kadar detaylı işe girmezler. Bence eline geleni koymuşlardır.

O malzemeler esas dış filtrelerde atkili. Ama senin filtrende de kısmen işe yarasın diye olması avantaj olacak.

Dediğin gibi herşey benim :) Ama en çok onlara hizmet edenim sanırım...

Geri