Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Her yorumda bilgileniyoruz :) konu altındaki hemen her yorumda farklı bilgiler sunuluyor.

Alisarp' Alıntı:
Yoo jbl de iyidir ama protein orani az oldugu icin emre abinin yazdigi yem programina bir ekleme yapmistim hatirliyosan mesela tetra alirsan onu kaldirip o sekilde yapabilirsin

Yeni programa bu pazartesi başlıyorum. Bugün ölçüm aldim 12 günde kabuk yarım cm büyüyerek tam 5.1 cm olmuş. 5 inde olctugumde 4.4 falan idi.

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Ali Sarp ın dediği gibi protein oranı Tetra da yukarıda. Raffy I biraz geride. Jbl hatırlamıyorum ama daha düşüktü.
%56 Tetra protein oranını aklımda kaldığınca yazdım, arabaya gidince teyit edeyim.

Ben o lambanın fazla etkili olduğunu düşünmüyorum. Bizim bakteri kültürlerine de zararı olmaz.

AEK' Alıntı:
Ali Sarp ın dediği gibi protein oranı Tetra da yukarıda. Raffy I biraz geride. Jbl hatırlamıyorum ama daha düşüktü.
%56 Tetra protein oranını aklımda kaldığınca yazdım, arabaya gidince teyit edeyim.

Ben o lambanın fazla etkili olduğunu düşünmüyorum. Bizim bakteri kültürlerine de zararı olmaz.

Mm. O zaman tetrayi not aldım abi. Gammarus bitince alayım. Şuan elimde bir sürü yem var zaten.

berrakerkin' Alıntı:
Bu kadar cabuk mu buyuyorlar?

Valla bilemiyorum bakim şartlarına beslenme kalitesine göre değişkenlik gösteriyor diye biliyorum

Jbl Sera ile aynıymış, yanlış yönlendirmeyeyim.

Jbl gammarus %48,6 protein
http://www.jbl.de/tr/surungen-urunleri/detail/2533/jbl-gammarus#details

AEK' Alıntı:
Jbl Sera ile aynıymış, yanlış yönlendirmeyeyim.

Jbl gammarus %48,6 protein
http://www.jbl.de/tr/surungen-urunleri/detail/2533/jbl-gammarus#details

benim susamuru hızlımı büyüyor abi ne dersin :haha: kafa hacminide geçmiyorum gerçi. Bu arada Emre abi senin konuda gördüm şu dalgıç floresanı bende edindim bugün pembesinden. Gayet hoş oldu

Yavrular hızlı büyür. Arada yavaşlarsa kötüye yorma, büyümeleri sabit olmuyor.

Şu lambayı sen bahsedince farkettim. Benim yeni akvaryum için bir tane daha almam gerekiyor. Aradan çıkartayım bir ara.

Pembe değişik olmuş :)

AEK' Alıntı:
Yavrular hızlı büyür. Arada yavaşlarsa kötüye yorma, büyümeleri sabit olmuyor.

Şu lambayı sen bahsedince farkettim. Benim yeni akvaryum için bir tane daha almam gerekiyor. Aradan çıkartayım bir ara.

Pembe değişik olmuş :)

ortam pembe falan bizim tosun niyeti bozmaz inşallah :haha: resmini atarım abi

mailto:/6R2RA0.jpg

mailto:/W2n2Mm.jpg

mailto:/oQgnQQ.jpg

mailto:/lY7BYB.jpg

Akvaryum havalı olmuş İlker, gece kulübü gibi :)

Dipteki çakılları değiştireceksin değil mi? Kum olmasa bile boş kalsın. Yutar falan sorun yaşamayın.

Cvp: RE: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

AEK' Alıntı:

Dipteki çakılları değiştireceksin değil mi? Kum olmasa bile boş kalsın. Yutar falan sorun yaşamayın.

Abi çıkarmıştım geri koydum altında silis var. Taşlar tutabilecegi kadar küçük değil aslında yeni akvaryumu sadece silisle kullanacağım

AEK' Alıntı:

İlker Bey,tepeye de kucuk bir disko topu ekleyin=)

Bu arada taslara dikkat edin gercekten.Arkadasimin bana emanet ettigi kaplumbaga da basimiza geldi.Forumdaki arkadaslar biliyorlar.Cok uzuntu oldu..

2 sene yutmasa bile sonrasinda yutabiliyor,belki kaza vb

Bu arada bugun de bitkisel yemleri yemedi.Koklayip kaciyordu.Sari kutu aldatmacasi ile isirmasini sagladim ama bir iki cignedi geri tukurdu.

Aclik siniri su ana dek hep 3.5 gun oldu. Bekleyelim bakalim,bugun 2. gun.

Bir de dikkatimi ceken;her su degisiminde kendisi feci hareketleniyor. Ve degistirmemden 10 dk icinde mutlaka yeni suya bir kac kez pisliyor. Bu kazigi bana atma diyorum herseferinde=)) Yeni sudaki bir madde bunun hareketlenmesini sagliyor diye dusundum.Su kirlendikce muhtemelen bu maddrnin etkisi. azaliyor

Beklemiş su mu kullanıyorsun Berrak? Birde komple değişim yapıyorsan hayvan adapte oluyordur.

Bitkisellerden önce vitali dene. Daha çabuk alışabileceği bir yem. Bektın direniyor vitalden reptomin kutusuna atıp kokusunun karışmasını sağla.

AEK' Alıntı:
Beklemiş su mu kullanıyorsun Berrak? Birde komple değişim yapıyorsan hayvan adapte oluyordur.

Bitkisellerden önce vitali dene. Daha çabuk alışabileceği bir yem. Bektın direniyor vitalden reptomin kutusuna atıp kokusunun karışmasını sağla.

Minimum 2 gun bekletip sonra tozlanmamasi icin agzina poset geciriyorum.En az 10 gun beklemis su.

Daha once poset gecirmeden yapiyordum.

Her zaman sonuc ayni.

Yarindan once denemeyecegim tekrar.Vitalin kokusunu hic cekici bulmadi.Digerini en azindan bir isirdi diye once onu attim ama hergun ikisini de denedim.

Banada oluyor suan hayvan ayri oldugu icin bazen tam su degistiriyorum
Normal herhalde ele alinca korktuklarindan

Ben evde degilken annem ac diye beslemis =( İlk yeminden,normal kaplumbaga yemi..

Pufff..

Sardik mi basa =(

2 gunluk ac birakmam bosa gitti. Yine vitali yemeyecek =(( Hadi en az 3 gun daha bekle/beklet =((

berrak tuzsuz kıyma parçalarında cezvede az suya atıp kaynat sonra bu vital yemlerden içine batırıp ağzına tık. böyle bir iki yapıp et suyuna batırma oranını azaltarak sonunda sade yeme geçiş yaparsın. tabi yerse.

She is on the road now =))

Ekli dosyalar

• 2014-04-20 12.47.53-1.jpg
    2014-04-20 12.47.53-1.jpg
    18.4 KB · Görüntüleme: 52

Hayirdir yolculuk nereye :)

botoks mu; burun düzeltme mi ? :smile:

yoksa liposuction mı ?

Geri