Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Aynen Alisarp; Mas'ta karar kildim,riske girmemek icin,bu isi bilen ve surekli yapan bir yer olsun istedim.

Sagol Cem; hala calisiyor olsam sorun degil de, hazira dag dayanmiyor modunda korkmaktaydim biraz. Ama kemerleri sıkacagız artik bir sure.

Tas yutan kucuk kaplumbagasi olan arkadasa gittim bugun.

Karides,Tetra,Herbivor,Vital,Mineral hepsinden goturdum.

Denemek icin yarim yarim attik. Hepsinden yedi masallah.

Herbivor u bile ugrasti,ezmeye calisti ve birakmadi, yedi.

Agacin basini kucuk yasta egeceksin demek =)

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Eski ekipman icin yeni konu actim ve simdi
yeni ekipmanimi kurmak icin arastirmalara
baslayacagim =) Yani uzun sure kurtulus yok
benden =)

sukaplumbagasi.com/forum/Konu-satilik-
jbl-protemp-100w-isitici-ve-dophin-
fb2000f-ic-filtre.html?action=newpost

Cvp: RE: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

berrakerkin' Alıntı:
Vital,diger yemlere gore daha mi tokluk sagliyor?

Karides kutusunda bekletme ve koku sinme olayini benim kaplumbaga kesinlikle yemiyor.

Bu yuzden ben de;haftada 1 gun karidesi programdan cikartip,diger 5 gun(+1 ac gun)yemedigi yemlerin aralarina serpmeye karar verdim.

Bugun vitalin bir kac tanesini direk,kalani da karides serperek yedirdim Ama Tetra kadar cok yemiyor asla. Sevmediginden mi yoksa tok tuttugundan mi az yiyor,onu anlamaya calisiyorum.

Bu arada ilk gunler Herbivordan 1-2 tane yerken,vitali agzina surmezken,simdi herbivoru karidesle yemis bulunsa da direk tukuruyor,vitali tukurmuyior.

Kaprislerimiz bitmiyor =)

Reptomin daha çok protein içerdiği için onu daha çok sever. Protein oranı yüksek yemleri daha çok seviyorlar. Bu sebeple tetrayı daha çok sever ama bitkisel öğün için vital şart. Tontonun diyeti tam olmalı :)

Tontonun beni pesinde pervane yapti =) Yedirene kadar 40 takla,40 saklabanlik,40 oyun yapiyorum =)

Bugun karidessiz vital verdim. 8-10 yedi coksukur Ama arada sari kutuyla oyun yaptim

İlk attigimda yemiyor. Bence vitalin kokusu cekmiyor bunu. Oyunla isirtmayi basarirsam sonra devam ediyor.

Herbivordan ise tamamen sogudu.Allahtan skt Ekim 2015. Alismazsa degis tokus yaparim artik.

berrakerkin' Alıntı:
Forumdaki degerli arkadaslar,

Size guzel bir haberim var. Sonunda ben de; akvaryum yaptirma yolunda bir adim attim.

Oncelikle akvaryumcu ile temas kurma,bilgilendirme vb konularinda yardimci oldugu icin Emre'ye ve sonrasinda,tum bilgilendirme ve yardimlariniz icin hepinize tesekkur ederim.

Beni maddi olarak biraz zorlayacak ama mutlu,saglikli bir kaplumbagam olacagi dusuncesi hepsinden onde geliyor.

Bu forum ve bikmadan,usanmadan bilgi veren insanlari sayesinde,cogu kaplumbaganin hayati kurtuluyor. Kalanlarin da sahiplerinin,o an olmasa da,belki gereklilikler kafasinda bir yer ediyor ve en azindan simdi olmasa da ilerde birseyler yapiyor veya kaplumbagasini sahiplendiriyor.
Gerekirse ilk kez kaplumbaga almak isteyen ama bu sartlari saglayamayacagini gorenlerin vazgecmesi saglanarak,kotu sartlarda buyumeleri engelleniyor.

İyi ki varsiniz.

Detaylari paylasacagim =)

mailto:/urun_detay.aspx?urn=4580&ad=tetra-tec-ex-1200-dis-filtre
Dış filtrede bunun uygun fiyatlısını bulursan iyi olur.
Ama onun uygun fiyatlısı yoksa bu en iyisi.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11299&ad=eheim-2217-020-dolu-dis-filtre

Yada bunlara yakın debide dolphin gibi markalara yönelmek gerekir. Gerçi uygun fiyatlı bir tetra ex1200 işini görecektir.

Isıtıcı olarak jbl korumalı 200w ile devam edersin.

berrakerkin' Alıntı:
Aynen Alisarp; Mas'ta karar kildim,riske girmemek icin,bu isi bilen ve surekli yapan bir yer olsun istedim.

Sagol Cem; hala calisiyor olsam sorun degil de, hazira dag dayanmiyor modunda korkmaktaydim biraz. Ama kemerleri sıkacagız artik bir sure.

Tas yutan kucuk kaplumbagasi olan arkadasa gittim bugun.

Karides,Tetra,Herbivor,Vital,Mineral hepsinden goturdum.

Denemek icin yarim yarim attik. Hepsinden yedi masallah.

Herbivor u bile ugrasti,ezmeye calisti ve birakmadi, yedi.

Agacin basini kucuk yasta egeceksin demek =)

Küçükten alıştılarmı sorun olmuyor. Büyüklerin alışkanlığını değiştirmek daha zor. Benimkiler ne versem sorunsuz tüketiyor. İlk defa bu ay herbivora başladım, maşallah ikişer üçer yutuyorlar :)

berrakerkin' Alıntı:
Tontonun beni pesinde pervane yapti =) Yedirene kadar 40 takla,40 saklabanlik,40 oyun yapiyorum =)

Bugun karidessiz vital verdim. 8-10 yedi coksukur Ama arada sari kutuyla oyun yaptim

İlk attigimda yemiyor. Bence vitalin kokusu cekmiyor bunu. Oyunla isirtmayi basarirsam sonra devam ediyor.

Herbivordan ise tamamen sogudu.Allahtan skt Ekim 2015. Alismazsa degis tokus yaparim artik.

Tabiki vitalin bitkisel içeriği ilgisini çekmiyor. Bizde hem etçil hem otçul besleniyoruz ve çoğumuz et sever. Kim mangaldaki köfte varken pırasa yemek isterki :)
Şaka bir yana öyle yada böyle yedirmen çok iyi. Alışacak, başka yolu yok. Diğer yemlerin arasında iken ağzına alıp tükürmese her gün 2/3 diğer yem, 1/3 vital ver diyeceğim ama buna bile çözümü var :)

Bunlar en iyileri. Eheim en iyisi. Tetra neden o kadar pahalı bilmiyorum ama daha uyguna bulunur bence.

Bazı petshop sitelerinde iyi fiyatlara bulunabilir.

Atakan pet fiyatı. New seri.
http://www.sanalpazar.com/Tetra-Tec-Ex-1200-Dis-Filtre-Full-Dolu-Garantili__isp6762236

Burada sadece tetra yazan var. Cem farkı biliyordu.
http://www.akvaryem.com.tr/Tetra-Tec-EX-1200-Dis-Filtre-DOLU,PR-1.html

Teleskop akvaryum. Bunu bizzat yerinden de alabilirsin.
mailto:/?urun-456-tetra-tec-dis-filtre-ex-1200-l-h--full-dolu-

mailto:/forum/Konu-tetra-tec-new-model-dis-filtre-ex-1200-l-h-kurulumu-resimli.html

Burada aynı filtrenin kurulumunu Cem anlattı. Takıldığın yer olursa zaten yardım ederiz.

Tetra ex olanlar çindeki fabrikada; tetratec ex yazanlar almanyadaki fabrikada üretiliyor. Şekil şemal aynı marka şekilleri ve renk tonu biraz farklı. Önemli olan new yazısının olması.

İkiside kendi fabrikaları çindeki fake değil yani

berrakerkin' Alıntı:
İlk iki urunde de ex yaziyor.

Hayır hepsinde ex1200 yazıyor. İlk ve son ürünün adı tetratec ortadaki sadece tetra olarak yazılı. Marka zaten aynı sorun yok Bildiğim kadarıyla üretim yerleri farklı. Tetratec uzakdoğu tetra Almanya olabilir. Ama marka aynı. Tetratec olanların new olanlarını aradım ve link verdim. Yani yeni sürüm.

Evet dediğim gibi bende ex600 var. Üretim Çin.

Cem ben kıtuya bakana kadar yazmış bile :)

Bendekide çin üretimi belki de çindeki fabrikada üretimde veya nakliyede sorun çıktıysa piyasaya almanyadan gelmeye başlamıştır. Bu da işçilik pahalı ve euro olarak satıldığı için fiyatları yükseltmiştir bilinmez.

http://www.sanalpazar.com/Tetratec-Ex-1200-Dis-Filtre-New-Tetra-Ex-1200__isp20395439

260,90 şu ana dek bunu buldum en uygun

Bazı ilanlarda full dolu diyor.Bu nedir acaba?

mailto:/evcil-hayvan/tetra-tec-ex-1200-dis-filtre-full-111237568

255 daha uygun, ikisi arası fark var mı?

Full dediği içinde seramik, bioball, carbon ve sünger var. Diğer filtrelerde bir kısmı veya tamamı satılmaz. İkiside uygun gözüküyor. İkinci istanbuldaymış. Gidip yerinde incele derim. Sıfır olduğu baktığında belli olur. Şimdiden arayıp ayırt yarın gidip bak son iki kalmış.

lcinde seramik biaball sunger ve elyaf var demek
Mobilden baktim ama hicbir fark yok

İkincide tetratec yazıyor. Ama o resmi netten yüklemiş olabilir. Düz tetra satıyor olabilir.

Eheim'in uygun fiyatları bile çok yüksek.Tetra düşünüyorum bu arada.

cem' Alıntı:
İkincide tetratec yazıyor. Ama o resmi netten yüklemiş olabilir. Düz tetra satıyor olabilir.

Satıcıya msj yolladım,Tetra mı Tetratech mi ve new ve ne malı olduğu konusunda.

Peşin fiyatına 6 taksit de yapıyorlarmış.Benim kredikartım yok ama arkadaşımdan çektirim olmadı.Hem bana da yük olmaz tek seferde.

Şimdikilerin hepsinde new yazıyor. Kaçırma sorunu çıkınca piyasadan eskileri çektiler. Alman malı da yapım yerini soracaktın gerçi buna da gerek yok. Tec yazıp yazmadığına bakarak anlaşılır ama fark yok. İkiside aynı bu fiyata da bulamazsın 400 küsürden satılıyor.

Geri