Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Yalnız şu firma garantisiyle alın vb benzeri yazılar gördüm, garantilerini de sordum

Jbl Protemp 200 ü de 70 civarı buldum minimum, çeşitli sitelerde.Ama o peşin fiyattı tabi.

Yarın gelecek cevapları paylaşırım o halde. 2 ürün kalmış, umarım kaçırmam sorunsuz ise.

Yani herhalde öyle bir yanıltmaca yapamazlar diyorum.

Sera uzun akvaryumlarda yetersiz geliyor ve aşırı pahalı bir de tam batmıyor diye biliyorum.

Berrak genelde dolap dönmez özellikle firma olarak satıldığı için. Bu şekilde bir kaç adet satıp reklam yaparak müşteriyi kendilerine bağlıyorlar.

Sen malzemeye bakma hangisi uygunsa onu al Berrak. Malzemeli desede zaten ek malzeme gerekecek. İçerisinde sünger ve bioball tetranın kendi ürünü olduğu için ollmalı.

Zaten eheimde ilk verdiğim link civarında fiyatlar. Tetrayı bu sitelerde uyguna buluyorsun. Juen fazla fiyat koymuştu.

Cevap gelmedi Tetratech 1200 icin.Tel yerine siteden yazili bilgiyi tercih ediyorum acikcasi,ispat acisindan.
İsitici icin ayni sitede baska firmaya yazdim,tatil dahil hergun cevapliyorlar.

Bu arada full mineral attim bugun(karidesle desteklemeden)ve gayet yedi. Normde asla pesinde kosmamasina ragmen,kopan parcalara bile pesinde kostu,yedi.Saniyorum o eski yemde sorun vardi.İyi ki yollamisim.

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Maşallah alışsın yemlerine.
Belki hafta başı yoğunluğu vardır. Filtre cevabı için biraz daha bekle istersen.

Az suda deneme Berrak. Hızlı ısıtacaktır. Genede büyükçe bir leğende dene, net sonuç al. Isıtıcıyı 25-26 dereceye ayarla.

Neden 27 degil acaba?Denemek icin mi yoksa buyuk akvaryumda isiyi boyle mi tutacagiz?Onu merak ettigimden.

Ne kadar surede isitmasi normal,onu da olcerim.

Cevap gelecegi de yok gibi =) Bugun acil diye tekrar yolladim.

15 cm den sonra isiyi 26 da tutuyoruz

Büyük yani güçlü ısıtıcılar hem hızlı hemde gereğinden fazla ısıtacaktır. Bu sebeple az suda deneme. Su fazla oldukça daha rahat kontrol edersin. Derece ile kontrol etmeyi unutma. Su miktarına göre değişir. 50 lt suya 200 w koyarsan 2 saate ısıtır bence.

Tamamdir.

Dis filte ve isitici icin firmalardan donus oldu. İsiticiyi aldim, filtrenin de elime para gecene dek stogu biter diye korktum,arkadasin kk.ndan cektirdim.

Coksukur islemler tamam =)

çalışıp çalışmadığını kontrol için mi yoksa ısıtma süresi için mi deneyeceksin. 2. sebep için deneyeceksen bunu o şekilde anlayamazsın. su hacmine göre ısınma süresi farklılık gösterir. suda sirkülasyon yoksa ısınma süresi daha uzun sürer. hayvanı koymadan önce akvaryuma sıcak su takviyesi de yaparsan istediğin ısıya daha çabuk ulaşır. sıcak su koyacaksın kaynar değil.

Urun calisiyor mu diye kontrol edeyim dedim.En gec Carsamba elimde olur ama akvaryumun 2 haftasi var.

Dis filtreyi de 30 lit suda deneme sansim olmaz sanirim =))))))))))))

Çırpma makinası etkisi olur 30 lt suda :)))

akvaryum o kadar sürede gelecekse dış filtreyi ıslatma hiç. malzemeler ıslanırsa ve bekletirsen küflenir. motor çalışıyor mu diye bakacaksan 5 saniye fişi tak sesi duyunca fişi çek. fazla çalıştırma.

Cirpma makinesi =))

Dedign sekilde denerim Cem,sagol.

Benim tonton sabahlari ac oluyor. Yemek de istiyor.

Ama kafasi kadar yemiyor.

Sonra aksam tekrar acikiyor.Sabahkinin yarisi kadar yiyor.

Sabah ne verdiysem ayni yem veriyorum.

Bu sekilde beslememin bir sakincasi var mi?

Simdi Kanald'de gordum;yasa ayni sekliyle kabul edilirse,balik ve kus satilacakmis sadece petshoplarda.

Ne kadar dogrudur degildir tartisilir tabi ama, benim kendi gorusum hayvan akvaryuma gectigi anda her yemi yiyecek nerden cikti derseniz bende boyle oldu isirma kavga olaylari yuzunden hep ayirmak falan zorunda kaldim belki okudunuz ozamanlarda iste obur disi disinda plastik kapta olanlar yeme kosmuyor az yiyor yemiyor saatlerce suruyor falandi ama ayni hayvan akvaryuma gectigi gunu hersey degisip canavar oluyor
Bence sizde de boyle olabilir ama bu nedendir deseniz bilemem

Alisarp inan ayni sey gecti dun icimden.Bana da akvaryuma gecince istahi acilacak ve yem secmeyecek gibi geliyor.İnsallah umdugumuz gibi olur.

Geri